آخرین اخبار

حماس: در حال حاضر مذاکراتی برای آتش‌بس در جریان نیست

صالح العاروری اعلام کرد: در حال حاضر مذاکراتی درمورد برقراری آتش بس در جریان نیست.

اشتراک گذاری
12 آذر 1402
کد مطلب : 9968

صالح العاروری اعلام کرد: در حال حاضر مذاکراتی درمورد برقراری آتش بس در جریان نیست.

جنگ اسرائیل و حماس

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  ایسنا: صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با الجزیره اعلام کرد: در حال حاضر مذاکراتی درخصوص برقراری آتش‌بس در جریان نیست. تا زمان پایان حملات و آتش‌بس فراگیر و نهائی؛ تبادلی صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: اشغالگر اصرار دارد که همچنان زنان و کودکان در اختیار حماس هستند اما ما گفتیم که زنان و کودکانی که در نزد حماس بودند، تحویل داده‌ایم. اسیرانی که در غزه باقی مانده‌اند، سربازان و مردان غیرنظامی هستند که در ارتش اشغالگر خدمت کردند. ما اعلام کردیم که آماده تحویل جسدها در ازای دریافت پیکرهای شهداء هستیم اما ما نیازمند زمان برای خارج کردن جسدهای اسرائیلی‌هایی هستیم که در حملات اشغالگر به غزه کشته شدند. 


بیشتر بخوانید: آیا اسرائیل از برنامه حمله حماس خبر داشت؟


العاروری عنوان داشت: اشغالگر تصمیم گرفت که نمی‌خواهد توافق تبادل را با معیارهای جدید ازسربگیرد. مردان مسنی که در نزد ما بازداشت هستند، در ارتش خدمت کردند و بعضی از آنها همچنان در ارتش اسرائیل هستند. موضع رسمی ما در حال حاضر این است که تا قبل از پایان جنگ، تبادل اسیران صورت نمی‌گیرد. جز پس از آزادی همه اسیران ما و بعد از آتش بس، اسیران صهیونیست آزاد نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + ده =