آخرین اخبار

علیزاده طباطبایی: ورود اصلاح طلبان به انتخابات با محوریت کارگزاران دروغ است /اصلاح طلبان از لیست اعتدال و توسعه حمایت می کنند

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید: ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات با محوریت کارگزاران دروغ و شایعه است چراکه حزب کارگزاران سازندگی خارج از چارچوب اصلاح‌طلبان اقدامی انجام نمی‌دهد و در حال حاضر هم لیستی ندارد.

اشتراک گذاری
06 آذر 1402
کد مطلب : 9799

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پرویز سروری، عضو شورای مرکزی شورای ائتلاف اصول‌گرایان در اظهارنظری مدعی شده که احتمالا اصلاح طلبان با محوریت کارگزاران واحد انتخابات خواهند شد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اما در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین ادعای پرویز سروری را رد کرده و آن را شایعه و دروغ دانست.

نماینده ردصلاحیت شده: کاندیداهای دولت را پای صندوق رأی حذف می کنیم /دولت نمی تواند برای مردم مناطق مرزی خط و نشان بکشد

محمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با تاکید براینکه پیش ثبت نام انتخابات، فرصت کاندیداتوری را از اصلاح طلبان گرفت، گفت؛«حزب کارگزاران سازندگی رسماً به اعضا اعلام کرد که کسی در انتخابات ثبت‌نام نکند اما امکان دارد از نسل جوان افرادی نام نویسی کرده باشند که بعد از تایید صلاحیت آنها به جمع‌بندی برسیم اما هنوز چنین جمع‌بندی وجود ندارد»

**********

* آقای علیزاده طباطبایی! حزب کارگزاران سازندگی برای انتخابات مجلس دوازدهم چه برنامه‌ای پیش رو دارد؟ مشخص شده است که قرار است لیستی داده شود یا نه منتظر بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان هستید یا ….؟

حزب کارگزاران سازندگی خارج از چارچوب اصلاح‌طلبان اقدامی انجام نمی‌دهد. جمع‌بندی اصلاح‌طلبان به این ترتیب بود که در انتخابات شرکت کنند اما با طرح پیش ثبت‌نام که در مجلس تصویب شد امکان حضور را از اصلاح‌طلبان گرفتند که این اقدام بر خلاف نظر مقام معظم رهبری است که بر حضور حداکثری تاکید کردند.

در حقیقت مجلس و شورای نگهبان با تصویب این قانون، عملاً با نظر رهبری در مورد انتخابات و افزایش مشارکت در انتخابات و برگزاری انتخابات پر شور مخالفت کردند و مانع حضور حداکثری شدند، در نتیجه وقتی قضیه پیش ثبت‌نام مطرح شد شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اعلام کرد که هیچ‌کدام از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات مجلس دوازدهم ثبت‌نام نکند، البته این سیاست کلی همه اصلاح‌طلبان بود چرا که با مطرح شدن پیش ثبت‌نام امکان نام‌نویسی نبود و فرصت ثبت‌نام را گرفتند. با این وجود تعدادی در انتخابات ثبت‌نام کردند که اگر صلاحیت آنها تایید شود و لیست قابل اعتماد و مورد تایید اصلاح‌طلبان باشند

ممکن است اصلاح‌طلبان وارد عرصه انتخابات شوند اما با وجود اینکه حضور فعال مردم در انتخابات از جمله برنامه‌های مقام معظم رهبری است اما این برنامه در سیاست شورای نگهبان و اصول‌گرایان نیست چراکه هر اندازه انتخابات به صورت محدودتری برگزار شود، شانس موفقیت آنها افزایش پیدا می‌کند اما انتخابات هر اندازه گسترده‌تر برگزار شوند، شانس پیروزی اصول‌گرایان کمتر است. در نتیجه اصول‌گرایان اجازه نمی‌دهند سیاست‌های رهبری در انتخابات اعمال شود و حضور حداکثری مردم در انتخابات اعمال شود.

دایره را آنقدر تنگ کردند که خودشان هم در آن جا نمی‌شوند چه برسد به اصلاح‌طلبان

*کدام چهره‌ها از حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات مجلس دوازدهم ثبت‌نام کردند؟

حزب کارگزاران سازندگی رسماً به اعضا اعلام کرد که کسی در انتخابات ثبت‌نام نکند اما امکان دارد از نسل جوان افرادی نام نویسی کرده باشند که بعد از تایید صلاحیت آنها به جمع‌بندی برسیم اما هنوز چنین جمع‌بندی وجود ندارد و اطلاع نداریم که چه کسانی از حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات مجلس دوزادهم ثبت‌نام کردند.

ورود اصلاح طلبان به انتخابات با محوریت کارگزاران دروغ و شایعه است

*برخی چهره‌های اصول‌گرا از جمله آقای سروروی عنوان کردند که اصلاح‌طلبان با محوریت کارگزاران وارد انتخابات می شوند، این ادعا واقعیت دارد؟

ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات با محوریت کارگزاران دروغ و شایعه است چراکه حزب کارگزاران سازندگی خارج از چارچوب اصلاح‌طلبان اقدامی انجام نمی‌دهد و در حال حاضر هم لیستی ندارد.

در حقیقت کار به جایی رسیده که هیئت ‎های اجرایی حتی اصول‌گرایان را هم ردصلاحیت می‌کنند، به عبارتی دایره را آنقدر تنگ کردند که خودشان هم در آن جا نمی‌شوند چه برسد به کارگزاران و اصلاح‌طلبان.

علیزاده طباطبایی: ورود اصلاح طلبان به انتخابات با محوریت کارگزاران دروغ است /اصلاح طلبان از لیست اعتدال و توسعه حمایت می کنند

پیش ثبت نام انتخابات یک توطئه بود

در مجموع اصلاً امکان شکل‌گیری ائتلاف در اصلاح‌طلبان با محوریت کارگزاران وجود ندارد. در مجلس یازدهم که چنین ائتلافی شکل گرفت، توطئه‌ای به نام پیش ثبت‌نام نبود که فرصت نام‌نویسی را از همگی بگیرند. در آن زمان عده‌ای ثبت‌نام کردند و وارد عرصه انتخابات شدند اما در این دوره از انتخابات مجلس دوازدهم کسی ثبت‌نام کرده که ائتلاف شکل بگیرد.

اجازه شکل‌گیری اقلیت قدرتمند در مجلس دوزادهم را ندادند

* اخیر آقای روحانی در جلسه با دولتمردان سابق خود گفته‌اند که اصلاح‌طلبان را باید راضی کنیم بیایند، آن وقت شاهد تحولی خواهیم بود، فکر می کنید احتمال ارائه لیست یا ائتلاف انتخاباتی وجود دارد؟

از حزب اعتدال و توسعه چند نفر از جمله محمدباقر نوبخت و سورنا ستاری در انتخابات مجلس دوازدهم ثبت‌نام کردند. در مجموع حزب اعتدال و توسعه خود را اصلاح‌طلب ارزیابی نمی‌کند بلکه حزب مستقلی است که در میان احزاب اصلاح‌طلب قرار ندارد لذا امکان دارد حزب اعتدال و توسعه لیست بدهد که اگر این کار را انجام دهد و افراد مورد اعتماد در آن حضور داشته باشند بعید نیست که اصلاح‌طلبان از لیست مذکور حمایت کنند.

در هر صورت حزب کارگزاران سازندگی تلاش کرد که مانند مجلس پنجم حداقلی را در مجلس داشته باشد چراکه یک حداقل قدرتمند می‌‎توانست کارساز و موثر باشد اما آقایان متوجه این برنامه شدند و از طریق ابزارهایی مانند ارسال پیامک با این مضمون که هر فردی قبلاً صلاحیتش رد شده، این بار هم ردصلاحیت می‌شود و همچنین طرح قضیه پیش ثبت‌نام، مانع شکل‌گیری همین حداقل قدرتمند در مجلس شدند. البته آقایان نیازی به برگزاری انتخابات پرشور ندارند چراکه اینها مجلس انقلابی می‎خواهند که در نتیجه انتخابات پرشور مجلس انقلابی نمی‌شود بلکه مجلس معتدل و قانونی می‌شود.

۲۷۲۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =