آخرین اخبار

ترامپ: توافق تبادل اسرا پایان خوبی ندارد

ترامپ گفت: به دلیل درخواست‌های حماس، این توافقنامه پایان خوبی نخواهد داشت. اکنون حماس توافق بهتری برای گروگان‌ها (اسرای اسراییلی) می‌خواهد.

اشتراک گذاری
05 آذر 1402
کد مطلب : 9771

ترامپ: توافق تبادل اسرا پایان خوبی ندارد

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا ضمن انتقاد از توافقنامه تبادل اسرا میان اسراییل و مقاومت فلسطینی حماس در شبکه اجتماعی «تروث سوشال» نوشت: آیا توجه کرده‌اید که حماس افرادی را به سایر کشور‌ها بازگردانده، اما تاکنون یک آمریکایی هم به کشور بازنگشته است؟

او در ادامه با انتقاد از سیاست‌های جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: این اقدام یک دلیل بیشتر ندارد؛ برای کشور ما و رهبری ما احترام قائل نیستند. این دوره‌ای بسیار اندوهگین و سیاه برای آمریکاست.

ترامپ همچنین در پست جداگانه دیگری گفت: به دلیل درخواست‌های حماس، این توافقنامه پایان خوبی نخواهد داشت. اکنون حماس توافق بهتری برای گروگان‌ها (اسرای اسراییلی) می‌خواهد.

این اظهارات او به دنبال توافق آتش‌بس موقت انسانی میان جنبش حماس و اسراییلی با میانجیگری قطر عنوان شد.

چهارشنبه گذشته و پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، اسراییل و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند. طبق توافق تبادل اسرا که جمعه مرحله اول آن اجرایی شد، در مقابل آزادی هر اسیر اسرائیلی، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های اسراییل آزاد می‌شوند. این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.

آتش‌بس در غزه از جمعه آغاز شد. مرحله اول تبادل اسرا هم روز جمعه انجام شد. مقامات اشغالگر جمعه ۳۹ اسیر فلسطینی را که بیشتر آن‌ها زن و کودک بودند در ازای ۱۳ اسیر اسراییلی آزاد کردند. سخنگوی گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس هم اعلام کرد در مرحله دوم ۱۳ اسیر اسرائیلی و نیز چهار نفر با ملیت‌های خارجی (تایلندی) را در ازای ۳۹ اسیر فلسطینی تحویل صلیب سرخ داده‌اند تا به گذرگاه رفح منتقل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =