آخرین اخبار

استقرار ایستگاه سنجش آلودگی‌ هوا در شهرهای گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: انباشت آلاینده‌های هوا در زمستان و گرد و غبار در تابستان از علل ایجاد کارگروه اضطرار آلودگی هوا است.

اشتراک گذاری
30 آبان 1402
کد مطلب : 9632

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج،  اسلام جاودان‌خرد در نخستین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان گفت: انباشت آلاینده‌های هوا در زمستان و گرد و غبار در تابستان از علل ایجاد کارگروه اضطرار آلودگی هوا در ادارات محیط زیست است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد بر تجهیز ایستگاه‌های سنجش آلودگی، رفع نقص، تعمیر، خرید ، نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: تا قبل از سال ۱۴۰۲ استان فقط دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان های بویراحمد و گچساران داشتیم  که اغلب قطعات بدلیل تحریم‌های ظالمانه مستهلک و از رده خارج شده بودند.

این مسوول در ادامه به راه اندازی سه ایستگاه جدید اشاره کرد و افزود: در سال جاری با رایزنی‌های متعدد از اعتبارات ملی و استانی موفق شدیم ۳ ایستگاه جدید برای شهرستان‌های لیکک ، دهدشت و مجدد در گچساران خرید و راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: در شهرستان گچساران بدلیل آلودگی های صنعتی متعددی که دارد هم اکنون دو ایستگاه سنجش مستقر شده که این ایستگاه‌ها مجهز به آنالیزر گرد و غبار و اُزن هستند .

وی همچنین به انباشت آلاینده‌های هوا در فصل زمستان اشاره و خاطرنشان کرد: علل آن وارونگی هوا می باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

پایان پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 3 =