آخرین اخبار

ایران – هنگ کنگ؛ اولین گام تیم ملی به سوی جام جهانی ۲۰۲۶

تیم ملی فوتبال کشورمان فردا ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ به مصاف هنگ کنگ می رود.

اشتراک گذاری
24 آبان 1402
کد مطلب : 9434

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷  عربستان برای تیم ملی فوتبال کشورمان از فردا آغاز می شود.تیم ملی ما در این مسابقات در گروه E با تیم های ازبکستان، ترکمنستان و هنگ کنگ همگروه است. گروهی که به  ظاهرا ساده است  اما در فوتبال هیچ تیمی بردش تضمین شده نیست و  غیرقابل پیش بینی ترین ورزش جهان است. وقتی نوجوانان تیم ملی کشورمان برزیل را در جام جهانی شکست می‌دهند، وقتی تیم امید کشورمان در بازی‌های آسیایی مقابل همین تیم امید هنگ کنگ بازنده و از گردونه رقابت ها در عین ناباوری حذف می شود، نمی توان این گروه را خیلی ساده فرض کرد.

البته تیم ملی فوتبال کشورمان از برترین قدرت های فوتبال آسیاست و ستارگانی چون مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، کریم انصاری فرد، سعید عزت‌اللهی، علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی و… دارد و تیم هنگ کنگ از تیم های درجه دوم فوتبال قاره محسوب می شود که برای رسیدن به این مرحله بوتان را شکست داده است.تیم ملی فوتبال ایران در رده دوم آسیا و بیست ویکم جهان است اما هنگ کنگ که رده بندی فیفا تیم ۱۴۸ است و پایین تر از تیم هایی مثل تاجیکستان، هند، لبنان، ترکمنستان و اندونزی قرار دارد. نکته جالب تر اینکه در سایت فیفا نام هنگ کنگ به طور مشخص و واضح هنگ کنگ چین! نوشته شده است.

ملی پوشان کشورمان عصر فردا اولین گام برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۶ را برمی دارند مسابقاتی که قرار است برای نخستین مرتبه در سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود.

برخی کارشناسان می گویند مسابقات این گروه را باید به عنوان مسابقات تدارکاتی  خوب برای تیم ملی دانست تیم ملی که برای برگزاری مسابقات دوستانه در تنگنا های مالی و … قرار دارد و حتی حق الزحمه مربیانش نیز به طور تمام و کمال پرداخت نشده است. فردا منتظر یک مسابقه زیبا وهجومی از ملی پوشان هستیم و امیدواریم با گلباران حریف شرقی هم دل هواداران فوتبال و مردم کشورمان شاد شود و هم به نوعی انتقام شکست بازی های آسیایی مقابل هنگ کنگ را بگیریم.

تیم ملی ۵ روز بعد از این مسابقه در ازبکستان به مصاف ازبکستان خواهد رفت.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =