آخرین اخبار

مشکل کمبود معلم در مدارس کهگیلویه و بویراحمد چگونه جبران شد؟

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: مشکل کمبود معلم در استان جبران شد و در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی نداریم

اشتراک گذاری
23 آبان 1402
کد مطلب : 9411

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، محمد جمالی آرند در نشست شورای آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید در ۸ هزار و ۷۰۰ کلاس درس با حضور ۱۴ هزار معلم آغاز شد، گفت: در ابتدای سال تحصیلی جدید با کمبود معلم مواجه بودیم.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: کمبود معلم را با کمک ماده ۲۰ جبران کردیم و پنج هزار و ۲۰۰ ساعت کلاس درس به صورت حق‌التدریسی به شاغلین و بازنشستگان واگذار شد و کمبود معلم را جبران کردیم که در حال حاضر مشکل کمبود معلم در کلاس‌های درسی جبران شد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته گرایش دانش‌آموزان به رشته ریاضی پایین بود، افزود: در رشته ریاضی یک درصد رشد داشتیم، گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی از ۴۴ درصد به ۴۱ درصد کاهش یافت و ۵۱ درصد گرایش ‌ها هم به رشته علوم انسانی بوده است.

جمالی آرند بیان کرد: کیفیت بخشی به مدارس عادی دولتی نیاز است و از طریق کلاس‌های فوق‌برنامه مدارس کیفیت بخشی شوند.

در این نشست همچنین پیرامون پرداخت عوارض شهرداری بحث و تبادل نظر شد. سال گذشته شهرداری یاسوج ۳۴۴ میلیون تومان،لنده ۳میلیون و ۳۰۰هزار تومان، چرام ۷۰۰هزار و دهدشت ۵۰‌میلیون واریز داشتند.

در شش ماه امسال نیز یاسوج ۳۲۰ میلیون تومان ، دهدشت ۴میلیون تومان و لنده نیز ۴میلیون و ۷۰۰هزار تومان چرام نیز ۳میلیون تومان به حساب خزانه دولت واریز کرده است سهم اما در این‌میان آموزش و پرورش نباید نادیده گرفته شود.

همچنین اعلام شد که شهرداری یاسوج به زودی ۳۰ دستگاه ون جهت ایاب ذهاب وارد استان می‌کند که بخشی از آنها برای رفع مشکل سرویس مدارس در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

در این نشست همچنین تاکید شد مشکل سرویس مدارس رفع شود تا سال آینده شاهد این مشکل نباشیم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هجده =