آخرین اخبار

معاون رئیسی: کسانی که نظام را قبول ندارند باید در امر انتخابات مشارکت کنند

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: حتی کسانی که نظام را قبول ندارند، اما دلبسته به ایران هستند باید در این امر مشارکت کنند، چرا که از خارج از ایران این صحنه را نظاره می‌کنند، هر چه پیوستگی مردم بیشتر باشد قطعا به نفع کشور است و در عرصه‌های جهانی دیپلمات‌های ما با پشتوانه قوی تری امور کشور را پیش می‌برند.

اشتراک گذاری
21 آبان 1402
کد مطلب : 9361

معاون رئیسی: کسانی که نظام را قبول ندارند باید در امر انتخابات مشارکت کنند
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  سیدمحمد حسینی روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا در مشهد افزود: در مراحل پیش ثبت نام و ثبت نام قطعی مشارکت خوبی از افراد با گرایش‌های مختلف سیاسی، قومی و مذهبی صورت گرفته است که این خود باعث افزایش انگیزه مشارکت مردم در روند رای‌دهی نیز خواهد شد.

وی گفت: اینکه قبلا مطرح می‌کردند شاید عده‌ای تمایل به مشارکت در فرایند انتخابات نداشته باشند رد شده است و می‌بینیم افراد با گرایش‌های مختلف سیاسی ثبت نام کرده اند و امیدواریم یک رقابت سالم و خوب و در کمال آرامش و امنیت برگزار شود.

حسینی با اشاره به نام نویسی برخی افراد منتسب به جبهه اصلاح‌طلب در فرایند انتخابات مجلس، گفت: این جریانات قبلا در دولت‌ها و مجالس مختلف حضور داشته اند و جدا از نظام نبوده اند، کسانی که با اصل نظام عناد داشته باشند راه خود را از انتخابات جدا می‌کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: حتی کسانی که نظام را قبول ندارند، اما دلبسته به ایران هستند باید در این امر مشارکت کنند، چرا که از خارج از ایران این صحنه را نظاره می‌کنند، هر چه پیوستگی مردم بیشتر باشد قطعا به نفع کشور است و در عرصه‌های جهانی دیپلمات‌های ما با پشتوانه قوی تری امور کشور را پیش می‌برند.

حسینی بیان داشت: دولت نیز وطائف خود را در خصوص انتخابات انجام می‌دهد تا ضمن افزایش مشارکت مردم، بر میزان این سرمایه اجتماعی افزوده شود.

وی همچنین فعالیت جریانات سیاسی در مقوله انتخابات را افزایش دهنده شور انتخاباتی دانست و گفت: جریانات و شخصیت‌های سیاسی می‌توانند نقش، اختیارات، وظائف و جایگاه برجسته مجلس شورای اسلامی در کشور را برای مردم تبیین کنند.

معاون رئیس جمهور افزود: باید تبیین شود که اگر مردم در انتخاب خود دقت کرده و افراد کارآمد، مناسب و انقلابی را برگزینند چه تبعات مثبتی برای کشور دارد.

حسینی اظهار کرد: برای این روشنگری‌ها نیاز است، خواص جامعه احساس مسوولیت بیشتری داشته باشند و در صحنه انتخابات حضور پیدا کنند.

ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم اسفند امسال برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =