آخرین اخبار

طالبان: هرگز حاضر به مذاکره با موضوع مردم سالاری نیستیم

معاون وزارت امور داخلی طالبان، گفت: اکنون طالبان در افغانستان حاکم شده و این حکومت هیچ گاه درباره موضوعاتی مانند مردم سالاری (دموکراسی) گفتگو نخواهد کرد.

اشتراک گذاری
11 مهر 1402
کد مطلب : 8261

طالبان: هرگز حاضر به مذاکره با موضوع مردم سالاری نیستیم
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ محمد نبی عمری معاون وزارت امور داخلی طالبان، افزود: دستورکار این نشست چه خواهد بود، دموکراسی؟ آن دموکراسی فاحش و خبیث که در بیست سال گذشته نتیجه‌ای در پی نداشت؟ اگر دستور کار مذاکرات این باشد، مجاهدین و طالبان برای نپذیرفتن مردم سالاری سال‌ها فداکاری کرده و برای صد سال دیگر نیز آماده اند.

به گزارش ایرنا، معاون وزارت امور داخلی طالبان افغانستان به تازگی گفته است که برخی چهره‌های سیاسی افغان خواهان گفتگو با طالبان هستند، اما هیچ موضوعی برای مذاکره وجود ندارد.

محمد نبی عمری معاون وزارت امور داخلی طالبان تاکید کرده است که اکنون طالبان در افغانستان حاکم شده و این حکومت هیچ گاه درباره موضوعاتی مانند مردم سالاری (دموکراسی) گفتگو نخواهد کرد.

محمد نبی عمری افزود: دستور کار این نشست چه خواهد بود، دموکراسی؟ آن دموکراسی فاحش و خبیث که در بیست سال گذشته نتیجه‌ای در پی نداشت؟ اگر دستورکار مذاکرات این باشد، مجاهدین و طالبان برای نپذیرفتن مردم سالاری سال‌ها فداکاری کرده و برای صد سال دیگر نیز آماده اند.

برخی بزرگان قوم در پکتیا نیز گفته‌اند که زمان اختلاف‌ها در کشور به پایان رسیده و لازم است چهره‌های سیاسی که خارج از افغانستان به سر می‌برند، به این کشور بازگردند.

بزرگان این قوم همچنین از حکومت طالبان خواستند که به حقوق شهروندان خود احترام بگذارد.

محمدانور صدیقی، بزرگ قوم گفت: ایشان می‌توانند آزادانه بیایند و با اعتماد و باور در افغانستان زندگی کنند و تمامی امور زندگی خود را زیر چتر حکومت طالبان پیش ببرند.

مامور، یکی دیگر از بزرگان قوم می‌گوید: از تمام افغان‌ها که برادران ما هستند می‌خواهیم که بازگردند و از آنان استقبال می‌کنیم. حکومت طالبان باید به آنان توجه کند و از آنان مراقبت کند.

برخی چهره‌های سیاسی افغانستان بار‌ها خواهان گفتگو میان افغانان شده‌اند، اما طالبان همواره گفته است که این گفتگو‌ها باید پیش از به قدرت رسیدن این حکومت انجام می‌شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =