آخرین اخبار

مقام ارشد سپاه قدس: جبهه مقاومت پایگاه قدرت جمهوری اسلامی است

مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه، جبهه مقاومت را پایگاه قدرت جمهوری اسلامی دانست و گفت: شهدا قهرمانان ملی و بین‌المللی ما هستند، زیرا نه فقط امنیت سرزمین ما را تامین کردند، بلکه دست تجاوز دشمن را در آینده قطع کردند.

اشتراک گذاری
07 مهر 1402
کد مطلب : 8158

مقام ارشد سپاه قدس: جبهه مقاومت پایگاه قدرت جمهوری اسلامی است

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ ایسنا نوشت: سردار ایرج مسجدی با بیان اینکه آمریکایی‌ها برای حفظ منافع خودشان در مناطق مختلف حضور پیدا می‌کنند و هم پیمانانی دارند، اعلام کرد: هم پیمانان آمریکایی‌ها روز به روز به این ابرقدرت بی‌اعتماد می‌شوند؛ در واقع قدرت آمریکا رو به ضعف و زوال بوده و اگر زمانی سعودی‌ها منتظر حمایت‌های آمریکایی‌ها در جنگ یمن بودند، امروز در مقابل مقاومت یمن و جبهه انصارالله ناامید شده اند و شکست را پذیرفته‌اند و دریافته‌اند که غربی‌ها کاری از دستشان بر نمی‌آید و جبهه مقاومت پایگاه قدرت جمهوری اسلامی است. 

وی با اشاره به حمله داعش به عراق و تهدید اقلیم کردستان، خاطرنشان کرد: در آن زمان داعشی‌ها شهر‌های مختلف را اشغال کرده و به سمت اقلیم آمده بودند و مردم سراسیمه شهر را تخلیه می‌کردند؛ مسعود بارزانی از آمریکایی‌ها درخواست کمک کرد و آن‌ها سه ماه فرصت خواستند تا با داعش مقابله کنند، اما سردار سلیمانی بلافاصله پس از درخواست رئیس اقلیم در منطقه حاضر شد و به آنان برای کمک اطمینان خاطر داد.

مسجدی، با بیان اینکه نیرو‌ها و ادوات جمهوری اسلامی کمتر از ۱۲ ساعت به فرودگاه اربیل رسید و سازماندهی شد، تاکید کرد: فرمانده عزیز و دلاور ما نمی‌خواست که پای داعش در منطقه محکم شود و همین اتفاق افتاد و آتش سنگینی مثل باران بر داعشی‌ها نازل شد و نه تنها از اقلیم کردستان رانده شدند، بلکه سایر مناطق عراق را نیز ترک کردند.


بیشتر بخوانید: رحیم صفوی: حضرت آقا دستور دادند عین الاسد را ظرف مدت کوتاهی با موشک بزنیم


وی با اشاره به فرمان آیت الله سیستانی مبنی بر تشکیل بسیج مردمی در عراق، ادامه داد: نیرو‌های مردمی جوان و مومن برای مبارزه با داعش به کمک نیرو‌های مسلح آمدند، اما تجهیزات نداشتند و آموزش ندیده بودند؛ سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس مردم را سازماندهی کردند و یک نیروی قدرتمند مردمی مانند دوران دفاع مقدس را در این کشور ایجاد کردند.

وی جنگ داعش با جمهوری اسلامی را  جنگ اصلی دانست و تاکید کرد: سردار سلیمانی قبل از اینکه پای داعشی‌ها به مرز‌های ایران باز شود، دشمن را در عمق استراتژیک نابود کرد و شهدای مدافع حرم این کار بزرگ را انجام دادند تا جنگ سختی در مرز‌های ما اتفاق نیفتد.

مسجدی، با بیان اینکه شهدای جبهه مقاومت و در راس آنان سردار سلیمانی برای ما قدرت بازدارندگی ایجاد کردند، افزود: آمریکایی‌ها اذعان می‌کنند که در حال از دست دادن قدرت بازدارندگی خود هستند و دیگر کسی روی آنان حساب نمی‌کند؛ در واقع آمریکا دیگر امنیت ساز نیست و اعتماد کشور‌ها به حمایت آمریکا از دست رفته، اما ایران اسلامی در حال تبدیل شدن به ابرقدرت منطقه‌ای است و قدرت‌های جدید نیز مانند چین و هند در حال شکل گیری هستند.

وی با اشاره به سلب اعتماد هم پیمانان آمریکا از این ابرقدرت رو به افول، اظهار کرد: آمریکا می‌داند که دیگر پایگاهی ندارد و باید جایگاه خودش را بازسازی کند و لذا با تلاش‌های نظامی و اقتصادی و امنیتی می‌خواهد به روز‌های اول قدرتش بازگردد، اما نمی‌تواند.

این سردار سپاه جبهه مقاومت را پایگاه قدرت جمهوری اسلامی دانست و با بیان اینکه سردار سلیمانی سرزمین ما را در امان و امنیت قرار داده، گفت: شهدا قهرمانان ملی و بین‌المللی ما هستند، زیرا نه فقط امنیت سرزمین ما را تامین کردند، بلکه دست تجاوز دشمن را در آینده قطع کردند.

مسجدی، با اشاره به تلاش دشمنان در جنگ روانی و تبلیغاتی و مجازی علیه جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: دشمنان همچنین می‌خواهند با تحریم‌های شدید مردم را از پای درآورند. از بین بردن ایمان جوانان و زدودن عفاف و حجاب و متزلزل کردن خانواده و… از دیگر طراحی‌های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی از درون است. در واقع دشمنان در جنگ نظامی حریف مردان بزرگ و سترگ ما نشدند و لذا فاز جدیدی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه حربه دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی هرگز موفق نخواهد شد، تاکید کرد: جنگ جدید، سرباز جدید را می‌طلبد؛ بمباران جنگ نظامی معلوم بود و پدافند داشت و پناه می‌گرفتیم، اما بمباران رسانه‌ای امروز در همه جا سرازیر است و روح و روان و فکر و ایمان مردم به ویژه جوانان را نشانه گرفته و سنگر و پناهگاه مشخص نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =