آخرین اخبار

انتقاد از تبعیض در فوتبال کهگیلویه و بویراحمد و اقدام تامل‌برانگیز یک تیمدار

یک تیمدار و فعال فوتبالی با انتقاد از تبعیض در هیات فوتبال شهرستان بویراحمد گفت: چرا باید با کسانی که در فوتبال زحمت می‌کشند و از جیب خودشان خرج می‌کنند، عرق می‌ریزند و خاک فوتبال می‌خورند چنین برخورد شود.

اشتراک گذاری
20 شهریور 1402
کد مطلب : 7712

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ اعتراض به عملکرد متولیان فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد روز به روز بیشتر می‌شود و بسیاری از اهالی فوتبال و تیمداران معتقدند مهم‌ترین دلیل مشکلات کنونی فوتبال استان کهگیلویه به عدم حضور رئیس هیئت فوتبال در استان و مدیریت درست و اصولی این هیئت برمی‌گردد.

در همین خصوص روز گذشته یکی از تیمداران یاسوجی به شدت از عملکرد هیئت فوتبال استان و شهرستان بویراحمد انتقاد کرد و امروز نیز یکی دیگر از تیمداران استان که به دلیل مشکلات ایجاد شده حتی به دنبال اقدامی نامتعارف در هیئت فوتبال استان بود در گفت‌گو با خبرنگار فارس در یاسوج به بیان مشکلات کنونی پرداخت و دلیل چنین اقدامی را بازگو کرد.

خسرو انداوه در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در رده پایه‌ها اعم از نونهالان و نوجوانان جوانان و امیدها در استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به فعالیت هستم اظهار کرد: سال گذشته تیم زیر ۱۸ سال ما از مسابقات شهرستانی برای مسابقات استانی معرفی شد و نامه حضور ما در این مسابقات توسط هیئت فوتبال شهرستان نیز زده شد و قرار بود به عنوان نماینده شهرستان در مسابقات استانی شرکت کنیم.

انداوه با بیان اینکه به ناگاه مسابقاتی را برگزار کردند و به جای ما دو تیم دیگر را به مسابقات استانی معرفی کردند در حالی که تیم ما می‌بایست به عنوان نماینده شهرستان در مسابقات استانی شرکت می‌کرد گفت: این کار هیئت فوتبال کاملاً غیرقانونی است و شاهد لازم را داریم که تیم ما را به عنوان نماینده جهت حضور در مسابقات استانی معرفی کردند و خود کارکنان هیئت هم چنین موضوعی را می‌دانند.

انداوه در ادامه با بیان این که این حق کشی موجب شد تا دست به چنین کاری بزنم یادآور شد: دلیل این است که آقایان همکاری لازم را با ما انجام ندادند و حق تیم ما در روز روشن خورده شد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ تا ۱۵۰ شاگرد فوتبالی از محروم‌ترین و مستضعف‌ترین اقشار در حاشیه شهر یاسوج را زیر پوشش قرار داده‌ام یادآور شد: با هزینه شخصی خودم و با جیب خودم بازیکنان را از بخش دور افتاده لوداب به یاسوج می‌آورم تا در تمرینات حضور پیدا کنند و آنگاه هیئت فوتبال این بلا را بر سر ما می‌آورد.

این فعال فوتبالی با اشاره به این که به مدت یک سال این تیم را برای حضور در مسابقات استانی آماده کرده بودم گفت: بعد از این همه زحمت و مشقت می‌گویند تیم‌های دیگری برای مسابقات استانی معرفی شده‌اند.

وی با بیان این که فکر می‌کردیم تیم ما در مسابقات استانی حضور خواهد داشت و با این تفکر تیم خود را وارد بازی‌های شهرستانی کردم و از بازیکنان اصلی نیز استفاده نکردیم گفت: فکر می‌کردیم به دلیل قولی که داده بودند و بر مبنای قانون تیم ما در مسابقات استانی حضور پیدا خواهد کرد اما نمی‌دانستیم که اینگونه و با برخی ترفندها اجازه نمی‌دهند در مسابقات استانی شرکت کنیم.

انداوه با تاکید بر این که در هیئت فوتبال شهرستان قومگرایی بیداد می‌کند و در و پیکری در آن دیده نمی‌شود گفت: خیلی از اتفاقات در فوتبال ما می‌افتد که نمی‌توان آنها را بازگو کرد برای مثال سهمیه زیر ۱۸ سال را پارسال به تیمی دادند بدون اینکه آن تیم یک ریال هزینه کند و بدون مسابقه در مسابقات کشوری حاضر شد در صورتی که می‌بایست مسابقاتی را برگزار می‌کردند و تیمی از دل آن مسابقات معرفی می‌شد.

وی با انتقاد از حق خوری در هیئت فوتبال شهرستان یادآور شد: چرا باید با کسانی که در فوتبال زحمت می‌کشند و از جیب خودشان خرج می‌کنند، عرق می‌ریزند و خاک فوتبال می‌خورند چنین برخورد شود.

انداوه با بیان این که من خودم فوتبالیست و آقای گل هستم و از جیب خودم برای این بچه‌های مستضعف و محروم هزینه می‌کنم، تصریح کرد: قراردادی ۷۰ تا ۸۰ میلیونی در فوتبال می‌بندم و همه آن را هزینه این بچه‌ها می‌کنم تا دنبال مسائل خلاف و آسیب‌های اجتماعی نروند.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت هیئت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد را چگونه ارزیابی می‌کنید اظهار کرد: هر چند خود آقای افشاریان پی‌گیری‌هایی دارد اما وضعیت ضعیفی در هیئت فوتبال می‌بینم وقتی که قرار است تیمی از مسابقات شهرستانی به مسابقات استانی معرفی شود و نامه آن زده می‌شود چرا باید چنین رفتاری صورت گیرد چرا قانون را رعایت نمی‌کنند ما حرف غیرقانونی نمی‌زنیم و تابع قانون هستیم و همه کارکنان هیئت هم می‌دانند که حق تیم ماست که به مسابقات استانی معرفی شود.

انداوه یادآور شد: اما در هیئت فوتبال شهرستان مشکلات زیاد است برای مثال پول ثبت بازیکن ۵۰ هزار تومان است ولی ۱۵۰ هزار تومان می‌گیرند برخی بچه‌ها که پول ثبت خود را ندارند به غرورشان برمی‌ می‌خورد در صورتی که در سال‌های گذشته توپ و تور و لباس هم در اختیار بازیکنان قرار می‌دادند و خبری از ورودی نبود و همه چیز رایگان در اختیار قرار می‌دادند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل این اقدام شما در هیئت فوتبال چه بود یادآور شد: به گونه‌ای فشار روحی روانی بر من وارد شد که تصمیم بدی برای خودم گرفته بودم اگر برخی‌ها جلوی من را نگرفته بودند شاید الان از زندگی محروم بودم چرا که این فشار ناشی از حق کشی در حق بچه‌های فقیر و مظلوم است بچه‌هایی که بهترین فوتبالیست‌ها هستند.

انداوه با بیان این که علاوه بر جیب خودم از جیب خانواده‌ام نیز خرج فوتبال می‌کنم یادآور شد: هیئت فوتبال کمترین همکاری را با ما کرده و بیشتر به دنبال نور چشمی‌ها هستند.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =