آخرین اخبار

دعوای خانواده یوگنی پریگوژین برسر تقسیم دارایی‌های رئیس واگنر

 خانواده یوگنی پریگوژین بر سر تقسیم یک میلیارد پوند ودیگر دارایی‌های مرحوم رئیس واگنر با هم درگیر شدند.

اشتراک گذاری
14 شهریور 1402
کد مطلب : 7547

دعوای خانواده یوگنی پریگوژین برسر تقسیم دارایی‌های رئیس واگنر

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ خبرآنلاین نوشت: به گفته یک منبع روسی بستگان پریگوژین شروع به تقسیم دارایی‌های او کرده اند. به نوشته این منبع، خانواده او حتی قبل از مرگ او در حال انتقال دارایی هایش بودند.

چند روز قبل از سقوط هواپیما، تغییرات ساختاری در هشت شرکت از سودآورترین شرکت‌های پریگوژین ایجاد شد.

تغییراتی نیز در یک شرکت تحت کنترل پسرش پاول انجام شد. این شرکت همچنین به دلایل مالیاتی یک نهاد مستقل ایجاد کرد.

این کانال همچنین فاش کرد که مادرش ویولتا اطلاعات مربوط به خود را در دفاتر ثبت دولتی مخفی کرده است.


بیشتر بخوانید: چرا پوتین، پریگوژین را مرده می‌خواست؟/ سرنوشت واگنر چه می‌شود؟


در همین حال، مشخص است که بیوه پریگوژین به عنوان مالک دو شرکت بزرگ او برکنار شد و یکی از شرکای تجاری قدیمی او، دیمیتری کوشارا، جایگزین او شد.

پریگوژین پیشرفت سریع خود را پس از افتتاح یک فروشگاه رفاهی و در نهایت یک رستوران زنجیره‌ای آغاز کرد.

در سال ۱۹۹۶، او یک رستوران بسیار موفق را اداره می‌کرد که یک روز سرنوشت ساز پوتین در آن غذا می‌خورد و لقب «آشپز پوتین» را به دست آورد.

بلافاصله پس از ملاقات با رئیس جمهور پوتین در سال ۲۰۰۱، شرکت پذیرایی پریگوژین شروع به دریافت قرارداد‌های دولتی سودآور برای تغذیه مدارس و ارتش روسیه کرد.

یکی از مزایای نزدیکی او به پوتین ثروت یک میلیارد روبلی است که کسب کرده بود.

ولادیمیر پوتین مهمانان خارجی خود از جمله جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را به یکی از رستوران‌های یوگنی پریگوژین می‌برد.

آمریکا یوگنی پریگوژین را به دلیل حمایت مالی از شبکه‌ای از ترول‌های اینترنتی (اوباش مجازی) و دخالت در انتخابات سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ میلادی در ایالات متحده تحریم کرده بود.

همانطور که ثروت او جمع می‌شد، سبک زندگی اش نیز مجلل شد. یک قایق بادبانی ۱۲۱ فوتی به نام سنت ویتامین خرید و ملکی به ارزش ۱۰۵ میلیون پوند خریداری کرد.

پریگوژین ثروت زیادی را صرف خرید جت‌های شخصی، قایق‌های تفریحی و اتومبیل‌های برقی کرده که یک دهه از عمر آن‌ها می‌گذرد. همچنین معروف است که پریگوژین از طریق قرارداد‌های دولتی و منابع طبیعی پول خود را به دست آورده است.

اکنون بحث این است که میلیارد‌ها پوند و روبل والماس و طلا واموال باقی مانده ازرئیس واگنرازجمله نفت و گازو معدن که در کشور‌های مختلف وجود دارد چگونه تقسیم وبه چه کسانی می‌رسد.

مشخص است که گروه واگنر الماس، طلا، نفت و گاز کشور‌هایی را که در آن فعالیت می‌کنند غارت می‌کند. این سبب شده تا ثروت رئیس سابق واگنر تا ۲ میلیارد پوند هم تخمین زده شود. در یورش به مقر گروه واگنر در سن پترزبورگ ۳۸ میلیون پوند پول نقد و سایر ارز‌های خارجی به همراه انبار‌های شمش طلا و گذرنامه‌های جعلی از جنگ سالار کشف شد.

یوگنی پریگوژین ۶۲ ساله، روز چهارشنبه ۲۳ اوت در حادثه سقوط یک فروند جت خصوصی در روسیه کشته شد و از او به عنوان بنیانگذار گروه واگنر یاد می‌شد. او از الیگارش‌های روس و نزدیک به حلقه قدرت در مسکو بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =