آخرین اخبار

بررسی آخرین وضعیت کاروان ایران در نشست فوق العاده هیات اجرایی

بیست و پنجمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به صورت فوق العاده با حضور اعضا صبح امروز برگزار شد.

اشتراک گذاری
13 شهریور 1402
کد مطلب : 7509

به گزارش خبرگزاری فارس، سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته و سخنگوی هیات اجرایی در خصوص این نشست فوق العاده اظهار داشت: در ابتدای نشست گزارش کاملی از وضعیت کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو و مصوبات نشست روز گذشته ستاد عالی بازی‌ها به اعضای هیات اجرایی ارائه شد. 

هاشمی در ادامه در خصوص ضرورت برگزاری نشست فوق العاده هیات اجرایی افزود: در نشست روز گذشته ستاد عالی که با حضور سرپرست وزارت ورزش و جوانان، معاونین وزارتخانه و مسئولین کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد، هاشمی اعلام کرد بهتر است تصمیمات مربوط به کاروان ورزشی ایران در بازی‌ها و کمیته ملی المپیک در خود کمیته و توسط اعضای هیات اجرایی گرفته شود که به همین منظور  و در راستای اعمال سیاست های وزیر ورزش، نشست فوق العاده هیات اجرایی صبح امروز برگزار شد. 

دبیرکل کمیته ملی المپیک  با اشاره به فرا رسیدن جلسه نهایی ثبت نام  لیست کاروان ایران و اعلام نهایی اعضای کاروان ورزشی ایران به بازی‌های آسیایی براساس سیاست‌های وزارت ورزش، در خصوص جمع بندی اعضای هیات اجرایی اظهار داشت: در رشته وزنه برداری با ۱۰ وزنه بردار ( ۷ وزنه بردار آقا و ۳ وزنه بردار خانم )، در رشته ژیمناستیک با هماهنگی اینچه درگاهی و به تعداد ورزشکارانی که لایسنس دارند به بازی‌ها اعزام می‌شوند. 

وی در خصوص تصمیم هیات اجرایی برای رشته های اسکیت و تیراندازی گفت: طبق تصمیم قبلی با ظرفیت کامل حضور خواهند داشت ( اعضای هیات اجرایی به کاهش نفرات اعزامی به این دو رشته رای ندادند). در رشته اسکیت مقرر شد در مواد فری استایل و سرعت در دو گروه آقایان و بانوان با ظرفیت پیشنهادی فدراسیون اعزام شوند. 

هاشمی ادامه داد: در مورد رشته سوارکاری با توجه به اینکه بررسی کارشناسان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مبنی بر این بود که هیچ شانس مدالی ندارند ، اعضای هیات اجرایی به این تصمیم رسیدند که سوارکاری به بازی‌های آسیایی اعزام نشود. 

همچنین مقرر شد در سه رشته بدمینتون ، تنیس خاکی و تیروکمان هر کدام یک نفر از لیست اولیه (لانگ لیست) در صورت موافقت ستاد برگزاری بازی‌ها به این رشته‌ها اضافه شوند. 

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 12 =