آخرین اخبار

خبر خوب| کاهش ۳۲ درصدی حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلفات سه ماهه تصادفات جاده‌ای در سال گذشته از تعداد ۶۶ نفر به ۴۵ نفر در سال جاری رسیده است.

اشتراک گذاری
08 شهریور 1402
کد مطلب : 7388

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، عابد محمدی از کاهش آمار تلفات تصادفات رانندگی در راه‌های برون شهری و روستایی در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: طبق آمار سازمان پزشکی قانونی به عنوان متولی آمار تصادفات رانندگی استخراج شده است که نشان می‌دهد استان کهگیلویه و بویراحمد با منفی ۳۱.۸ درصد  کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای در سه ماهه اول، در بین ۳۱ استان کشور رتبه اول را در خصوص کاهش تصادفات کسب کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تلفات سه ماهه تصادفات جاده‌ای در سال گذشته از تعداد ۶۶ نفر به ۴۵ نفر در سال جاری رسیده که این آمار کاهش ۳۲ درصدی و کسب رتبه اول را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در استان کارهای ایمن‌سازی خوبی انجام شده است که همین اقدامات بازدارنده ایمنی در استان انجام ما را به این موفقیت ارتقاء داده است.

وی به برنامه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای کاهش تلفات جاده‌ای اشاره و عنوان کرد: در راستای ایمن سازی احداث، بهسازی و آسفالت ۱۴۹ کیلومتر راه روستایی با اعتباری قریب به پنج هزار میلیارد ریال انجام شده است.

این مسوول ادامه داد: لکه گیری و روکش آسفالت ۴۱۴ کیلومتر راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در کمتر از دو سال فعالیت دولت با اعتباری بالغ بر ۸ هزار میلیارد ریال که معمولاً کمتر در راههای روستایی انجام می شد در این مدت بیش از ۸۰ کیلومتر راه روستایی، روکش آسفالت شد و بالغ بر ۲۶۰ کیلومتر روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی در راستای ایمن سازی معابر برون شهری هم اکنون در حال اجراست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: در جهت حذف تصادفات رخ به رخ که در بزرگراه‌ها کام مردم را تلخ کرده بود ۲۹ کیلومتر جدا کننده فیزیکی (نیوجرسی) با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال از مجموع ۲۰۳ کیلومتر بزرگراه تحویلی سازنده (راه و شهرسازی) توسط این اداره کل طی دو سال اخیر انجام شده است که مجموعآ کل آمار ۵۳ کیلومتر در سطح استان است که ۲۰ کیلومتر توسط عوامل اجرایی این اداره کل در دست اجراست.

این مسوول بیان کرد: حذف و اصلاح حداقل ۱۵ نقطه حادثه خیز پر هزینه دیربازده و بیش از ۶۰ نقطه حادثه خیز کم هزینه و زود بازده با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال که ۵۶ نقطه حادثه خیز مصوب سال ۱۳۹۵، از ابتدای فعالیت این دولت ۲۵ نقطه اصلاح و رفع خطر شده است.

محمدی بیان کرد: ۱۱ نقطه حادثه خیز در حال اقدام و ۲۷ نقطه در سفر دوم ریاست جمهور از اهم برنامه های پیشنهادی این اداره کل بود که ارائه شده است.

وی گفت: اجرای روشنایی تونل‌ها با تکنولوژی روز (ال ای دی)، ۳ دستگاه تونل انجام گرفته است و هم اکنون ۶ دستگاه تونل توسط این اداره کل در دست اجراست. در تقاطع ها و نقاط مستعد خطر در سطح استان جهت ایمن سازی خصوصاً در پیک شب و نقاط مه گیر با هماهنگی پلیس راه و اخذ موافقت نامه های اصولی طبق ظوابط اجرایی سازمان راهداری اقدامات قابل توجهی با آمار بالای ۲۰ نقطه ایمن سازی شده است.

وی بیان کرد: در معابر برون شهری جهت هدایت رانندگان و وسائط نقلیه با هدایت تابلوهای اطلاعاتی، اخباری و خط‌کشی جاده‌ها در سه خط انجام شده است و الزاماً هدایت در شب طبق ضوابط اجرایی و استاندارد روز دنیا با هدایت تابلوهای جاده ها، تودلی موجود در گاردریل ها و خط کشی ها انجام می گیرد و به جهت صرفه جویی در مصرف برق به جزء تقاطع ها، نقاط مه گیر و تونل ها و مبادی ورودی شهرها عملاً روشنایی در طول یک معبر بزرگراهی و غیره منسوخ شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به جهت کاهش سرعت مطمئنه در معابر، در کنار تابلوهای محدودیت سرعت ۱۴ سامانه جدید حمل و نقل هوشمند ( دوربین های نظارت تصویری و دستگاههای تردد شمار) با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال راه اندازی و بهره برداری شده است که بهره برداری از پنج سامانه جدید نیز در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

پایان پیام/داین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =