آخرین اخبار

هاشمی: به خاطر گلایه‌های سرمربیان استقلال و پرسپولیس به ورزشگاه آزادی رفتم

سرپرست وزارت ورزش و جوانان گفت: به خاطر گلایه‌های استقلال و پرسپولیس از چمن ورزشگاه به آزادی رفتم.

اشتراک گذاری
07 شهریور 1402
کد مطلب : 7358

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کیومرث هاشمی در حاشیه حضور در مجموعه آفتاب انقلاب و و بازدید از وضعیت دوومیدانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوع های مهم در بحث توسعه ورزش و قهرمانی برگزاری رقابت هایی است که منتج به کشف استعداد می شود. استعدادیابی از موضوع‌های اساسی در ورزش قهرمانی است. بخش های مختلفی دارد که مهم ترینش کشف استعداد است و در کنار پرورش باید حمایت شود تا قهرمانان آینده کشور مشخص شود. این چهارمین المپیاد کشور است.

*بیش از ۱۲ هزار نوجوان به عنوان ورزشکار در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند

وی افزود: این المپیاد در پنج استان کشور در حال برگزاری است در بیش از ۵۱ رشته ورزشی؛ ۲۹ رشته در بخش آقایان و ۲۲ رشته در بخش‌ بانوان وارد این رقابت‌ها شدند. بیش از ۱۲ هزار نوجوان به عنوان ورزشکار در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند و در حال رقابت در رشته‌های مختلف هستند. برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده ۲۵ فدراسیون‌ ما در این مسابقات درگیر هستند و ماحصل آن می‌شود استعدادهایی که به تشخیص فدراسیون است. این مسیر می‌تواند به توسعه ورزش قهرمانی و توسعه مدال‌آوری ما کمک کند و استعدادها خوبی را می‌تواند تحویل جامعه بدهد. 

*نوجوان ۱۵ ساله ما موفق شده ۷۵ متر و ۹۶ سانتی‌متر پرتاب کند

سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در پرتاب چکش نوجوان ۱۵ ساله ما موفق شده ۷۵ متر و ۹۶ سانتی‌متر پرتاب کند. اگر در دو میدانی هیچ حرکتی انجام نشده باشد و همین استعداد کشف شده باشد یعنی ما به هدف‌مان رسیده‌ایم. در شنا ورزشکار ۱۵ ساله‌ای داشته‌ایم که با اولین حضورش رکورد ملی را زده است. هدف اصلی برگزاری این مسابقات کشف استعدادها است که می‌تواند به فدراسیون‌های ما کمک کند این در دستور کار است و ان‌شاءالله استمرار قرار می‌‌گیرد و نقاط ضعف توسط تیم‌های ارزیابی ما مورد شناسایی قرار می‌گیرد.وزارت آموزش و پرورش هم باید درگیر این مسابقات شود نقش آموزش و پرورش نقش بی‌بدیلی است اگر وزارت آموزش و پرورش هم ان‌شاءالله درگیر این مسابقات شود می‌تواند به انتخاب استعدادهای برتر کمک کند.

*به دنبال گرفتن میزبانی‌ها در رویدادهای مختلف هستیم

هاشمی در مورد کمبودهای زیرساختی در ورزش و اینکه باعث می‌شود استعدادهای ما به ثمر ننشیند، عنوان کرد: ما در بحث زیرساخت‌ها و برگزاری المپیادها اصلاً مشکلی نداریم. یعنی در تمام در رشته‌ها یعنی همین ۲۵ رشته‌ای که شناسایی شده از قبل بررسی‌های لازم شده که استانی که میزبان است امکان برگزاری دارد حتی به لحاظ خوابگاهی و خیلی از مسائل دیگر؛ زیرساخت‌ها مورد توجه قرار گرفته است. اما اگر منظورتان زیرساختی است که بتواند میزبانی ما را تأمین کند در سطح قاره و جهان بله در آنجا ضعف‌هایی وجود دارد که این هم در دستور کار است و ما به دنبال گرفتن میزبانی‌ها در رویدادهای مختلف هستیم. در والیبال در ارومیه این کار انجام شد، در دو میدانی قبل از حضور من مسابقات آسیایی داخل سالن برگزار شده است. امروز هم قبل از اینکه به اینجا بیاییم سالن را بررسی کردیم و ایرادهایی که وجود داشت را بررسی کردیم تا بتوانیم کمک کنیم تا زیرساخـت‌ها آماده شود.

رئیس جمهور دستور سریع به سازمان برنامه و بودجه دادند

وی در مورد برنامه‌هایش برای حمایت از ورزشکاران گفت: یکی از حمایت‌ها از ورزشکاران همین برگزاری المپیادها برای کشف استعدادها است اما اگر منظورتان حمایت از قهرمانان بزرگسالان است آن بحث دیگری است. ما در آستانه اعزام کاروان جمهوری آسیایی هانگژو هستیم تا بتوانیم ایجاد انگیزه کنیم برای موفقیت بیشتر این عزیزان که می‌تواند در مدال‌آوری این عزیزان مؤثر باشد. من در بازدیدی که از یکی از اردوهای تیم ملی قبل از اعزام به هانگژو داشتم یکی از مشکلاتی که مطرح می‌کردند بحث عدم پرداخت پاداش‌شان بود که خوشبختانه آقای رئیس جمهور دستور سریع به سازمان برنامه و بودجه دادند بودجه مورد نظر تأمین شد و قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو این مراسم با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد و پاداش‌ها پرداخت می‌شود و در برخی رشته‌ها نیز خود فدراسیون کمک می‌کند و در برخی از رقابت‌ها نیز کمیته ملی المپیک به عنوان متولی که به شکل رویداد برگزار می‌شود پاداش سکو گذاشتند ما هم پاداشی برای قهرمانان گذاشتیم.

*مجموعه کشور و دولت تمام برنامه‌‌شان این است که از قهرمانان حمایت کنند

سرپرست وزارت ورزش و جوانان ادامه داد:‌رقابت‌ها متفاوت است. قهرمانی جهان یک شرایطی دارد، بازی‌های آسیایی یک شرایط دیگری دارد، مسابقات المپیک وضعیت دیگری دارد، مجموعه کشور و دولت تمام برنامه‌‌شان این است که از قهرمانان حمایت کنند این هم به خاطر نقش ورزش است و لحظاتی که از طریق ورزش به دست می‌آید که باعث حمایت دولت و مجموعه ورزشی کشور می‌‌شود. 

هاشمی در مورد اینکه فدراسیون برای برگزاری انتخاباتی آسیای داخل آسیا ۱۰ میلیار تومان بودجه خواسته است، گفت: امروز از سالن بازدیدی داشتم قرار شد برآوردی انجام شود که ببینیم به چه شکلی است. ما باید کمک کنیم تا ان‌شاءالله مشکلات‌شان برطرف شود. 

*علت اصلی حضورم در ورزشگاه آزادی بحث زمین چمن بود

وی در مورد اینکه انتظارات از شما بیشتر از سجادی است و امروز هم از ورزشگاه آزادی بازدید کردید و رئیس فدراسیون فوتبال هم درخواست‌هایی داشت، عنوان کرد: علت اصلی حضورم در ورزشگاه آزادی بحث زمین چمن بود. در مسابقات لیگ که در ورزشگاه آزادی برگزار شد سرپرستان و سرمربیان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گلایه داشتند از زمین چمن ورزشگاه آزادی می‌خواستم از نزدیک ببینم که مشکل چیست. خود سرپرستان دو باشگاه، مسئولان شرکت توسعه و تجهیز و مسئولان فدراسیون امروز صبح حاضر شدند و از آنها خواستیم که بیایند و از نزدیک این مسئله مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد که در بحث زمین که کمک می‌کند به برگزاری لیگ ما و تیم‌های ملی که بازی‌هایش در ورزشگاه برگزار می‌شود و همچنین نمایندگان ما که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند که نساجی و پرسپولیس ورزشگاه آزادی را ورزشگاه خانگی خود اعلام کرده‌اند. دستوراتی داده شد، بررسی انجام شد، مشاوران انتخاب شدند که یک اقدام کوتاه‌مدت انجام شود اما در بلندمدت نیاز است که شرایط را بهتر کنیم و قول دادند که این مشکل برطرف شود و مشکل نور تا حدودی در حال برطرف شدن است که چند روز گذشته هم اقدامات خوبی انجام شد. در بحث مقاوم‌سازی خود ورزشگاه در برنامه‌های مختلف توضیح دادم ۱۹ بخش ورزشگاه در دست تعمیر است اما زمان برگزاری مسابقات تا ۵۰ درصد وضعیت ورزشگاه مشکلی برای حضور تماشاگر نداریم، طبق گفته مسئولان مربوطه. ان‌‌شاءالله این ورزشگاه آماده می‌شود و جای نگرانی نیست.

*این حق قهرمان ورزشکار ما است که مورد استقبال قرار گیرند

وی در مورد  نایب قهرمانی تیم ملی نوجوانان والیبال کشورمان در جهان و اینکه مورد توجه و حمایت قرار نگرفته‌اند، عنوان کرد: باید ببینیم موضوع چیست اگر عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی کسب کرده‌اند که مشمول پاداش می‌شوند. طبق آیین‌نامه‌ای که داریم انجام می‌شود و مشکلی وجود ندارد. اما اگر مورد استقبال قرار نگرفته‌اند باید بررسی شود و نیاز این بررسی شود این حق قهرمان ورزشکار ما است که مقامی کسب می‌کند در وهله اول از سمت فدراسیون و در وهله دوم قهرمانی‌ها و مقام‌های کسب شده را دسته‌بندی کردیم و مشخص کردیم که چه کسانی به استقبال بروند و در فرودگاه حاضر شوند. 

وی در مورد انتخابات رؤسای فدراسیون‌های مختلف از جمله سوارکاری و آمادگی جسمانی گفت: مصمم هستیم در شرایط مناسبی فدراسیون‌هایی که به شکل سرپرستی اداره می‌شوند در شرایط عادلانه‌ای انتخابات‌شان برگزار شود و برخی نگران هستند می‌گویند برخی می‌روند و تیم‌شان می‌چینند و انتخابات را برگزار می‌کنند و انتخابات فرمایشی است. این مدنظر ما است که برویم کمک کنیم و این دغدغه و نگرانی‌ها برطرف شود.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه یعنی سرپرست‌های فدراسیون‌ها وارد انتخابات نشوند، عنوان کرد: ما در وقت و زمان خودش در این مورد تصمیم می‌گیریم که به چه شکل انجام شود و نگرانی که در این زمینه وجود دارد برطرف شود.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 1 =