آخرین اخبار

عطایی: هفته نخست لیگ ملت‌ها برای ایران بسیار حساس است/ قوانین جدید را مقابل صربستان تمرین می‌کنیم

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: در این هفته با حریفان اصلی والیبال ایران در آسیا بازی داریم و نتیجه این مسابقات برای حفظ جایگاه تیم ایران در رده‌بندی فدراسیون جهانی بسیار مهم است.

اشتراک گذاری
04 خرداد 1401
کد مطلب : 727

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بهروز عطایی در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی والیبال ایران با حضور اصحاب رسانه قبل از اعزام به صربستان، افزود: خوشبختانه وضعیت تیم ملی وضعیت قابل قبولی است. در دو هفته مانده تا شروع لیگ ملت‌ها تمرینات و دو بازی تدارکاتی تیم را به گونه‌ای پیش خواهیم برد که اوج آمادگی تیم در زمان شروع لیگ ملت‌ها باشد و بازی‌های قابل قبولی در این مسابقات ارائه کنیم.

وی با تاکید بر این‌که در هفته اول دیدارهای بسیار سختی پیش رو داریم، تصریح کرد: دیدارهای هفته نخست ایران بسیار حساس است. چون با حریفان اصلی در آسیا بازی داریم و نتیجه این بازی‌ها برای حفظ رده دهم تیم ملی در رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال بسیار مهم است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با یادآوری این موضوع که با این تیم‌ها در بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک هم روبرو می‌شویم، افزود: ژاپن و چین در مجموع حریفان بسیار کلیدی برای والیبال ایران هستند.

وی ادامه داد: تیم ژاپن با ترکیب کامل المپیک در لیگ ملت‌ها حاضر می‌شود و تیم چین نیز که در سال ۲۰۲۱ سوم آسیا شد با تمام قوا به میدان می‌آید. اما تیم ملی والیبال ایران بیشترین تغییر را نسبت به تمام تیم‌های آسیایی و جهانی شرکت کننده در لیگ ملت‌ها که در المپیک هم بودند، دارد.

عطایی تاکید کرد: تیم ایران بیش از ۹۰ درصد ترکیب فعلی‌اش نسبت به المپیک تغییر کرده است و حتی از پنج بازیکنی که بعد المپیک در تیم باقی ماندند، فقط عبادی‌پور و شریفی را در هفته نخست همراه داریم.

وی درباره بازی‌های دوستانه با تیم صربستان هم گفت: شنبه شب راهی صربستان می‌شویم و دو بازی دوستانه با تیم ملی این کشور روزهای ۱۱ و ۱۲ خرداد خواهیم داشت. فرصت مناسبی است برای تیم ایران تا در این بازی‌ها قوانین جدید لیگ ملت ها را نیز اجرا کند که بازیکنان با این قوانین هماهنگ‌تر شوند. قوانینی مانند قوانین تایم اوت و وقت استراحت فنی که در لیگ ملت‌ها تغیییر کرده است.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این پرسش که با هدف کسب چه رتبه‌ای در لیگ ملت‌ها حضور می‌یابید؟ گفت: مسابقات بسیار معتبری پیش رو  داریم و تیم‌ها با قدرت کامل وارد این مسابقات می‌شوند. استراتژی تیم بازی با بهترین کیفیت است و سعی می‌کنیم در جریان مسابقات از بازیکنان بیشتری استفاده کنیم تا تعداد بازیکنان بیشتری این فضا را تجربه کسب کنند.

وی تاکید کرد: نتیجه عملکرد تیم ایران در لیگ ملت‌ها واقعا قابل پیش بینی نیست چون از ترکیب هفته دوم تیم‌ها نیز اطلاعی نداریم. تیم‌های اروپایی نیز با قدرت کامل در مسابقات حاضر می‌شوند. در مجموع پیش بینی خیلی سخت است و تلاش می‌کنیم بازی‌های خوبی به نمایش بگذاریم.

عطایی در ادامه گفت: تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۸ در لیگ ملت‌ها دهم شد، در ۲۰۱۹ پنجم و در سال ۲۰۲۱ با تمام سرمایه‌های والیبال، ایران دوازدهم شد. مسابقات لیگ ملت‌ها بسیار سنگین است و بهترین حالت این است که فشار را کم کنیم و عملکرد تیم سبب خوشحالی مردم شود.

وی در پایان و درباره قوانین جدید مسابقات والیبال در لیگ ملت‌ها گفت: به نظر من قانون تایم سرویس در این مسابقات با چالش روبرو خواهد شد و احتمالا با واکنش منفی مربیان روبرو می‌شود. در مسابقات امیدهای جهان یکبار این قانون امتحان شد و دیدگاه خوبی بین مربیان درباره آن ایجاد نشد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =