آخرین اخبار

نگرانی ترامپ خبرساز شد/ نگرانم چپ‌ها مرا بکشند

ترامپ گفت که اگر نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ شود، دوست دارد با جو بایدن رقابت کند.

اشتراک گذاری
02 شهریور 1402
کد مطلب : 7218

نگرانی ترامپ خبرساز شد/ نگرانم چپ‌ها مرا بکشند

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ ایسنا نوشت: دونالد ترامپ به تاکر کارلسون گفت: می‌دانید، از بسیاری جهات من دوست دارم با بایدن رقابت کنم، زیرا سابقه او بسیار بد است. او بدترین رئیس جمهوری در تاریخ کشور ماست. هم وضعیت فیزیکی و هم ذهنی او رو به اضمحلال است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده گفت که ۶ ژانویه ۲۰۲۱، زمانی که هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن یورش بردند، «روز بسیار جالبی بود» و رسانه‌های آمریکایی «آن را به درستی گزارش نکردند.»

 دونالد ترامپ در مصاحبه با تاکر کارلسون گفت: ۶ ژانویه روز بسیار جالبی بود، زیرا آن‌ها آن را به درستی گزارش نکردند. من معتقدم که این بزرگترین جمعیتی بود که با آن‌ها صحبت داشتم.

او ابراز اطمینان کرد که اکثر مردم آنجا «صلح‌جو و میهن‌پرست» بودند و فقط «گروه بسیار کوچکی به آنجا (کنگره) رفتند». ترامپ افزود: مردم می‌گفتند که این زیباترین روزی بود که تا به حال تجربه کرده‌اند. عشق و اتحاد وجود داشت. من هرگز چنین روحیه و چنین شور و عشقی و همزمان از سمت همان مردم، چنین نفرت و آنچه با کشورمان انجام دادند، ندیده‌ام.

ترامپ گفت نمی‌داند که آیا درگیری آشکار در ایالات متحده امکان‌پذیر است یا خیر. او گفت: سطحی از اشتیاق وجود دارد که من هرگز ندیده‌ام، همچنین سطحی از نفرت که باز هم هرگز ندیده‌ام؛ و این احتمالا ترکیب بدی است.

دونالد ترامپ همچنین در این مصاحبه که از شبکه ایکس (توییتر سابق) منتشر شد، گفت که بایدن یک «کاندیدای منچوری» است و از ایستادگی در برابر چین و روسیه می‌ترسد. اشاره ترامپ به فیلمی است که شستشوی مغزی فرزند یک خانواده سیاسی برجسته جناح راست به عنوان یک قاتل بی‌خبر در توطئه کمونیستی بین‌المللی را روایت می‌کند.

ترامپ در مصاحبه‌ای که همزمان با پخش اولین مناظره جمهوری‌خواهان آمریکایی بدون حضور او منتشر شد، افزود: بایدن یک کاندیدای منچوری است. ما یک نامزد منچوری داریم و او می‌ترسد به روسیه بگوید از کوبا خارج شود. او می‌ترسد به چین بگوید از کوبا خارج شود. آمریکا نمی‌تواند اجازه دهد چین در کوبا حضور داشته باشد.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، چین را از دور خارج کند. او در عین حال اشاره کرد که روابط خوبی با شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین دارد. ترامپ گفت: او به این کشور احترام گذاشت، او به من احترام گذاشت.

ترامپ گفت که اگر نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ شود، دوست دارد با جو بایدن رقابت کند. دونالد ترامپ به تاکر کارلسون گفت: می‌دانید، از بسیاری جهات من دوست دارم با بایدن رقابت کنم، زیرا سابقه او بسیار بد است. او بدترین رئیس جمهوری در تاریخ کشور ماست. هم وضعیت فیزیکی و هم ذهنی او رو به اضمحلال است.

در این گفتگو همچنین درباره فعالیت‌های سیا از ترامپ سوال شد. رئیس‌جمهوری سابق آمریکا گفت که وقتی در کاخ سفید بود از همه کار‌هایی که سیا انجام می‌داد، اطلاع نداشت. او گفت: نه، اطلاع نداشتم. آن‌ها گروهی بسیار جالبی هستند.

ترامپ خاطرنشان کرد که ایالات متحده بسیاری از «بازیگران بسیار بد» را با استفاده از سیا به قتل رسانده، از جمله ابوبکر البغدادی، رهبر داعش. او همچنین ابراز اطمینان کرد که البغدادی «بزرگ‌تر» از اسامه بن لادن بود، زیرا «در حال بازسازی داعش» بود.

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا همچنین گفت که ایالات متحده نباید به چین اجازه دهد که کانال پاناما را تحت کنترل خود نگه دارد. او گفت: آن‌ها [چین]در واقع کانال پاناما را کنترل می‌کنند، آن را اداره می‌کنند، آن را در اختیار دارند و ما نباید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.

وزارت خارجه چین در ماه ژوئیه گفت که پکن روابط دوستانه خود را با پاناما توسعه خواهد داد و از کانال پاناما برای تشویق تجارت جهانی استفاده خواهد کرد. به گفته این وزارتخانه، چین در حال حاضر به دومین شریک بزرگ کانال پاناما تبدیل شده است. کانال پاناما که در اوت ۱۹۱۴ به طور غیر رسمی برای استفاده و تردد باز شد، به همراه کانال سوئز یکی از دو آبراه استراتژیک جهان است.

دونالد ترامپ در مصاحبه با تاکر کارلسون، زمانی که مجری برنامه گفت که کیفرخواست‌ها کارساز نبودند و رتبه‌بندی ترامپ در نظرسنجی‌ها در حال افزایش است، احتمال صدور کیفرخواست‌های بیشتر را رد نکرد. ترامپ گفت: با چنین وضعیتی، اوضاع خنده‌دارتر و مضحک‌تر به نظر می‌رسد. منظورم این است که چهار کیفرخواست صادر شده و احتمال صدور کیفرخواست‌های بیشتر هم هست. آن‌ها دیوانه هستند.

در جریان این مصاحبه ۴۶ دقیقه‌ای که در توییتر پخش شد، کارلسون از ترامپ پرسید که آیا نگران است که «چپ‌ها» پس از استیضاح و سپس متهم کردن او، سعی کنند او را بکشند. ترامپ پاسخ داد: آن‌ها حیوانات وحشی هستند. آن‌ها افرادی هستند که واقعاً بیمار هستند، خیلی بیمار. شما افراد بزرگی دارید که دموکرات هستند. اکثر مردم کشور ما فوق‌العاده هستند؛ و من نماینده همه هستم…، اما دیده‌ام که آن‌ها چه می‌کنند.

دونالد ترامپ پس از بیان اینکه انتظار دارد دموکرات‌ها انتخابات ۲۰۲۴ را از او بدزدند، نسبت به خطر درگیری در ایالات متحده هشدار داد. او گفت نگران است که «چپ‌ها» سعی کنند او را بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =