آخرین اخبار

قدیمی: جهت حضور در بازی‌های آسیایی با کنفدراسیون هاکی آسیا مکاتبه کردیم و منتظر پاسخ هستیم

رئیس فدراسیون هاکی گفت: منتظر بودیم که کادر فنی تیم ملی هاکی بانوان نظر نهایی خود را در مورد عدم حضور و یا حضور در بازی‌های آسیایی اعلام کند.

اشتراک گذاری
30 مرداد 1402
کد مطلب : 7115

بهرام قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد صحبت‌‌های مطرح شده و بازگشت تیم ملی هاکی بانوان که در کشور عمان حضور دارد، اظهار داشت: سال گذشته بین فدراسیون هاکی کشور عمان و فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی یک تفاهم‌نامه همکاری در سطح تیم‌های ملی آقایان و بانوان منعقد شد. بر این اساس مقرر شد که تیم‌های ملی هر ۲ کشور هر ۲ ماه در هر کشور چند بازی دوستانه برگزار کنند. تیم ملی بانوان که در حال حاضر در عمان حضور دارد با توجه به این تفاهم‌نامه است.

وی افزود: بعضی از رسانه‌ها در کشور اعلام کردند که تیم ملی هاکی بانوان که جهت حضور در بازی‌های آسیایی در عمان حضور دارد قرار است بدون حضور در این بازی‌ها به ایران بازگردد که این حرف صحیح نیست. اولاً اینکه تیم ملی که در عمان حضور دارد بدون سرمربی است و مربیانی که این تیم را در این کشور همراهی می‌کنند همگی مربیان داخل سالن هستند. دوماً اصلاً قرار نبوده در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم به دلیل اینکه نزدیک به ۶ ماه است منتظر سرمربی جدید خود که تابعیت چینی آمریکایی دارد، هستیم. در جلسه‌ای که با هیأت رئیسه فدراسیون داشتیم منتظر بودیم که کادر فنی تیم ملی نظر نهایی خود را در مورد عدم حضور یا حضور در بازی‌های آسیای را به ما اعلام کند.

رئیس فدراسیون هاکی ادامه داد: حال با توجه به نتایج خوبی که تیم ملی در سه بازی اخیر خود گرفته و نظر مثبت کادر فنی تیم مکاتبه‌ای با کنفدراسیون هاکی آسیا داشتیم که ما را در قرعه‌کشی بازی‌ها شرکت دهند و منتظر پاسخ هستیم.

قدیمی عنوان کرد: تیم ملی هاکی روی چمن برای اولین بار است که می‌خواهد در یک تورنمنت رسمی شرکت کند و ما تا به امروز تیم ملی هاکی روی چمن نداشته‌ایم. فدراسیون برای اولین‌بار توانست لیگ برتر هاکی روی چمن را با حضور ۱۸ تیم از استان‌های مختلف با ۲۵۰ بازیکن برگزار کند که ماحصل این لیگ تشکیل تیم ملی و ۱۹ بازیکنی است که در عمان حضور دارند. 

وی در مورد حضور سرمربی جدید تیم ملی هاکی اظهار داشت: بیش از ۶ ماه است که ما درخواست حضور سرمربی تیم ملی هاکی که تابعیت آمریکایی چینی را دارد به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده‌ایم و آنها هم موافقت خود را به شورای برون‌مرزی وزارت ورزش و در نهایت به کمیته مبادلات وزارت امور خارجه جهت صدور ویزا اعلام کرده‌اند که خوشبختانه به ما اطلاع دادند این مربی از ۱۵ شهریور می تواند وارد ایران شود.

رئیس فدراسیون هاکی در مورد برنامه‌های تیم ملی با حضور سرمربی جدید گفت: بعد از حضور سرمربی تیم قرار است در مهر و آبان اردویی برگزار کنیم و از ۱۸ تا ۲۲ شهریور در المپیاد کشوری که در تبریز برگزار می‌شود حضور داشته باشیم و بعد از المپیاد مجدداً لیگ برتر کشور را برگزار کنیم و در آخر هم برای اولین‌بار راهی مسابقات کاپ آسیا شویم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =