آخرین اخبار

جوانان ووشو ایران با ۱۳ مدال رنگارنگ سوم آسیا شدند

تیم ملی ووشو جوانان ایران با کسب ۸ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز در مجموع روی سکوی سومی آسیا ایستاد.

اشتراک گذاری
29 مرداد 1402
کد مطلب : 7104

به گزارش خبرگزاری فارس، یازدهمین دوره مسابقات ووشو جوانان و رده‌های سنی قهرمانی آسیا از صبح روز پنجشنبه ۲۶ مردادماه به صورت رسمی در ماکائو آغاز شد و امروز (یکشنبه ۲۹ مردادماه ۱۴۰۲) با پیگیری رقابت‌های تالو و ساندا به اتمام رسید.

کاروان کشورمان در حالی موفق به کسب ۸ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز در این رویداد آسیایی شد که با ۱۲ ورزشکار کمتر از سایر رقیبان خود همچون چین، ماکائو، اندونزی، هنگ کنگ و ژاپن گام به این پیکارها گذاشته بود. با توجه به نتایج کسب شده، کاروان ووشو کشورمان در بخش ساندا به عنوان نائب قهرمانی آسیا دست یافت و در مجموع نیز به عنوان سومی این دوره از مسابقات رسید.

در این رقابت‌ها که بیش از ۳۰۰ ورزشکار از ۲۳ کشور حضور داشتند، در بخش ساندا نیز چین با ۸ طلا، ۲ نقره و یک برنز اول شد. ایران با ۵ طلا، یک نقره و ۲ برنز در رده دوم ایستاد و قزاقستان با ۲ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به مقام سومی رسید.در مجموع نیز چین با ۱۶ طلا، ۳ نقره و یک برنز به عنوان نخست دست یافت. ماکائو با ۱۳ مدال طلا، ۱۲ نقره و ۹ برنز دوم شد.

نتایج کلی تیم ملی کشورمان که تنها با ۱۴ ورزشکار و در کیفی‌ترین حالت ممکن در این پیکارها حضور یافته بود به تفکیک مدال به شرح زیر است:

در وزن ۸۰- کیلوگرم، سیدعلی میری در دیدار نهایی به مصاف “دولمیکا” از سریلانکا رفت و موفق شد حریف خود را شکست داده و به مدال طلای این وزن دست یابد. سیدعلی میری در مرحله قبلی ” اولان ماکسات” از قزاقستان را شکست داده بود.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، رضا خورشیدی نماینده شایسته کشورمان در دیدار نهایی به مصاف “لوک مینگ تای” از هنگ کنگ رفت و با یک نمایش زیبا ضمن برتری مقابل حریف خود به مدال طلای این دسته وزنی دست یافت. خورشیدی در مراحل قبلی ” گاندا پراکسو” از اندونزی و “نپاث اوکدادو” از سریلانکا را شکست داده بود.

در وزن ۵۶- کیلوگرم جوانان، مانی خانه کشی پس از پیروزی مقابل “سوئنگی‌ئون دو” از کره‌جنوبی و “تانیش نیگار” از هند در مراحل قبلی به دیدار نهایی راه یافت و حریف “ژیائوبینگ ما” از چین شد. نماینده شایسته کشورمان در فینال با نمایشی درخشان حریف چینی خود را دو راند متوالی با قدرت شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

ثنا پناهی نماینده کشورمان در فرم نن گوئن به مدال طلا دست یافت. در این فرم نمایندگان مالزی و ماکائو به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

زهرا بت‌شکن نماینده کشورمان موفق شد در فرم نان چوان به مدال طلا دست یابد. در این فرم نمایندگان ماکائو و هنگ‌کنگ دوم و سوم شدند.

در وزن ۴۵- کیلوگرم بخش پسران ، امیرحسام محمدی در مبارزه با ” تایلونگ وانگ ” از چین به برتری رسید و صاحب گردن آویز طلا شد. امیرحسام محمدی پیش‌تر مقابل «تی هو کو» از هنگ کنگ به برتری دست یافته بود.

در وزن ۶۰- کیلوگرم بخش دختران جوانان، دیانا رحیمی در دیدار نهایی این وزن به مصاف “من سین چو” از ماکائو رفت و با یک نمایش درخشان ضمن “ناک اوت” کردن حریف خود به مدال طلای این مسابقات دست یافت.دیانا رحیمی در مرحله نخست “هیمانشی” از هند و در مرحله دوم “بتول صلاحدین” از فلسطین را شکست داده بود. ‌نماینده شایسته کشورمان چندی پیش از سوی فدراسیون بین‌المللی ووشو به عنوان ستاره نوظهور جهان در بخش ساندا معرفی شده بود. او سال گذشته به طلای مسابقات قهرمانی جهان اندونزی دست یافته بود.

در پیکارهای بخش تالو، نرگس شهبازی در فرم چانگ چوان به مقام نخست دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد. نمایندگان ژاپن و ماکائو در این فرم دوم و سوم شدند.

در وزن ۵۶- کیلوگرم نوجوانان، ماهان احمدپور در دیدار نهایی به مصاف “سخراب عدیلوف” از قزاقستان رفت و با قبول شکست مقابل این ورزشکار به مدال نقره مسابقات ووشو قهرمانی آسیا دست یافت. نماینده کشورمان پیش از این مقابل ورزشکارانی از بنگلادش و ماکائو به برتری دست یافته بود.

در پیکارهای بخش تالو، ثنا پناهی در فرم نان چوان به مقام دوم دست یافت و صاحب گردن آویز نقره شد. نمایندگان هنگ‌کنگ و ماکائو در این فرم اول و سوم شدند.

سامیار صادقی در فرم چیانگ شو پس از نماینده چین به مقام دوم این مسابقات دست یافت. ورزشکاری از هنگ کنگ در این فرم سوم شد.

روژان فتاحی نماینده وزن ۵۲- کیلوگرم کشورمان در شرایطی که پیش‌تر مقابل “خوشی” از هندوستان به برتری دست یافته بود، در مرحله نیمه‌نهایی این پیکارها به مصاف “ژوی هو” از چین رفت. نماینده کشورمان با پذیرش شکست مقابل این حریف قدرتمند، به مقام سوم مشترک این وزن دست یافت و صاحب گردن آویز برنز شد.

در وزن ۵۶- کیلوگرم بخش دختران جوانان، ستایش براتی به مصاف “ژینزی لی” از چین رفت و با واگذار کردن رقابت به حریف قدرتمند خود، به مقام سوم مشترک پیکارهای ووشو قهرمانی آسیا دست یافت.

امیرصدیقی رئیس فدراسیون ووشو جهت حضور در کمیسیون بازاریابی و توسعه و امیرعباس لشگری رئیس کمیته پزشکی فدراسیون ووشو ایران به عنوان رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون ووشو آسیا در این سفر تیم ملی ووشو کشورمان را همراهی کردند. ضمن اینکه مهرداد شیرازی رئیس کمیته فنی فدراسیون ووشو به عنوان رئیس هیات ژوری مسابقات و زینب عباسی عضو کمیته فنی فدراسیون ووشو و رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان به عنوان داور در این رویداد آسیایی حضور داشتند. 

اسامی نفرات اعزامی کشورمان به این پیکارها به صورت زیر است:
*ساندا پسران/
امیرحسام محمدی
ماهان احمدپورعظیمی
مانی خانه کشی
رضا خورشیدی
امیر پریده
سید علی میری
علی شیرآقایی سرمربی

*ساندا دختران/
روژان فتاحی
ستایش براتی
دیانا رحیمی
فریناز نذیری سرمربی

*تالو پسران/
سامیار صادقی
محمدطاها صدری
حمیدرضا پارسی مقدم سرمربی

*تالو دختران/
ثنا پناهی درچه
زهرا بت‌شکن
نرگس شهبازی
مریم معماری سرمربی

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =