آخرین اخبار

تصویب ۹۹ درصد طرح‌های پیشنهادی علوم پزشکی در سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال جاری با حضور رئیس جمهور ۹۹ درصد طرح های پیشنهادی با اعتبار ۸۶۵ میلیارد تومان مصوب شده است.

اشتراک گذاری
25 مرداد 1402
کد مطلب : 6974

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج سعید جاودان سیرت در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار سال اظهار کرد: یکی از گام های اساسی ما در سال جاری کاهش هزینه های سلامت و ارتقای خدمات بوده که تاثیر بسیار در مهار بیماری ها داشته است.

وی افزود:  اگر بیماری ها افزایش پیدا کند با افزایش هزینه ها روبرو می‌شویم و همچنین بهبود تغذیه نقش بسزایی در کاهش بیماری ها دارد مردم می‌توانند از طریق مراکز بهداشت و پایگاه های سلامت و بیمارستان ها پیگیری کنند.

وی با اشاره آموزش مردم در راستای ارتقای سلامتی و پیشگیری از بیماری های واگیر دار و غیر واگیر دار گفت: فشار خون و دیابت و بیماری های کلیوی و مزمن که با عدم رعایت تعذیه و تحرک موجب مشکلات عدیده می‌شوند می‌توان پیشگیری کرد.

جاودان سیرت با اشاره به فعال کردن پروژه های راکد و نیمه فعال گفت: اگر این پروژه‌ها به سمت فعال  شدن بروند نتایج ارزنده ای را با خود دارد و برخی پروژه ها هم اکنون در حال فعالیت به صورت مطلوب هستند.

وی بیان کرد: هم اکنون ۸۳۱۹ پرسنل داریم و تعداد ۲۲۶ نفر عضو هیئت علمی هستند و همچنین ۲۵۲۴ دانشجو و ۹ بیمارستان وابسته به به دانشگاه علوم پزشکی داریم. 

جاودان سیرت با  اشاره به ۲۴ پروژه  قابل افتتاح با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان گفت: بیمارستان ۳۲ تخت خوابی بهمئی به بهره برداری رسید و  همچنین توانستیم با شرکت آوای سلامت  قرارداد بسته و تمامی شرکت های خدماتی را به شرکت آوای سلامت وصل کردیم.

 جاودان سیرت بیان کرد: ۵۰۰ ملک متعلق به دانشگاه علوم پزشکی هستند و  ۱۰۰ تا از آن ها سند رسمی دارند و در سال جاری با حضور  رئیس جمهور  ۹۹ درصد طرح های پیشنهادی با اعتبار ۸۶۵ میلیارد تومان مصوب شده است.

وی  گفت : در حوزه معاونت آموزش ۲۴ نفز از اعضای هیئت علمی ارتقا پیدا کردند و سه رشته کارشناسی ارشد مامایی و اورولوژی و بهداشت مدارس اضافه شد.

این مسئول افزود: دانشجویان علوم پزشکی توانستند ۳ مدال طلا و ۳ نقره و یک برنز در المپیادها به دست آورند.

 جاودان سیرت با  اشاره به عدم وجود بخش ویژه قلب بیان کرد: با کمک های پی‌در پی خیرین در ساخت آی‌سی‌یو نوزادن به نتیجه مطلوب رسیدیم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =