آخرین اخبار

زارعی: از تخریب بیزارم و اخلاق را فدای انتخابات نمی‌کنم

نماینده دو دوره مجلس و کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا و مارگون می‌گوید اخلاق را هرگز فدای انتخابات نمی‌کنم.

اشتراک گذاری
22 مرداد 1402
کد مطلب : 6893

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ تنور انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد گرم شده و بعد از گذشت سه و نیم سال از انتخابات گذشته اکنون در مرحله پیش ثبت نام تعداد زیادی از افراد آماده می‌شوند تا دوباره خود را در معرض رای مردم قرار دهند.

در این میان تعدادی از افراد سرشناس و نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی نیز خود را برای حضور در انتخابات مهیا کرده و به عنوان کاندیدا پیش ثبت نام کردند.

غلام محمد زارعی یکی از نام‌های آشنا در عرصه انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد است که از دوره هفتم مجلس شورای اسلامی تجارب زیادی در عرصه انتخابات چه به عنوان کاندیدا و چه به عنوان نماینده مجلس دارد.

غلام محمد زارعی در ادوار نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا به مجلس راه یافت و اکنون بعد از گذشت یک دوره دوباره عزم حضور در عرصه انتخابات کرده و پیش ثبت نام خود را در آخرین روز از مهلت قانونی انجام داده است.

به همین منظور با زارعی که مردم حوزه انتخابیه بیشتر او را با نام حاج زارع می‌شناشند به گفتگو نشستیم تا اهداف و برنامه‌های وی را در این زمینه از وی جویا شویم.

مشکلات کشور و مردم و استان را دیدم و آمدم

زارعی با بیان اینکه خداوند توفیق داد و شرایطی پیش آمد تا بتوانیم دوباره در خدمت مردم شریف حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا و مارگون باشیم اظهار کرد: قبل از آن که به مسائل منطقه‌ای و حوزه انتخابیه فکر کنیم موضوعات کلان کشوری را مد نظر قرار دادیم در برهه‌ای از زمان قرار داریم که مردم دغدغه‌ها و مطالبات زیادی در عرصه اقتصادی و معیشتی دارند ما نیز به عنوان جزئی از همین مردم مشکلات را می‌بینیم و می‌شنویم و از نزدیک لمس می‌کنیم.

معتقدیم که یکی از جایگاه‌های مهم برای خدمت به مردم برای رفع مشکلات با وضع قوانین و همچنین نظارت‌ها مجلس شورای اسلامی است مردم از مجلس و نمایندگان خود انتظار زیادی دارند تا با وضع قوانین بتوانند گره‌های کنونی را در معیشت آنها باز کنند.

نیک می‌دانیم که نمایندگی مجلس ارتباط بی‌واسطه‌ای با مردم داشته و نمایندگان هم بدون واسطه و با رای مستقیم آنها انتخاب می‌شوند لذا ارتباط تنگاتنگی میان مردم و نمایندگان است که می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور باشد.

نمایندگانی که برای گره‌گشایی از مشکلات از جنس خود مردم باشند و در میان آنها حضور داشته و هرگز از سختی کار و مشکلات نمایندگی مجلس هراسی به دل راه ندهند.

میراث گرانبهایی به نام تجربه دارم

او می‌گوید: مجلس قبل از هر چیز باید کارآمد بوده و منطبق با نیازهای مردم در راستای قانون گذاری و نظارت گام بردارد به همین خاطر به دلیل تجربه‌ای که در این راه داشتیم وارد عرصه انتخابات شدیم و قبل از هر چیز معیشت مردم و اشتغال فرزندان آنها را در دستور کار قرار می‌دهیم چرا که میراث گرانبهایی از تجربه در نمایندگی مجلس شورای اسلامی را داشته‌ایم و احساس می‌کنیم که می‌توانیم با این تجربه و ترمیم و پشت سر گذاشتن نقاط ضعفی که داشتیم در دوره کنونی خدمت بی منت و بهتری به مردم داشته باشیم.

زارعی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا و با چه هدفی در دوره کنونی خود را برای رای مردم دوباره آماده کرده‌اید و مهم‌ترین مشکلی که در این دوره به چشم آمد در چه حوزه‌ای بود گفت: هرگز نمی‌توانم خودم را جدای از مردم ببینم وقتی دغدغه‌ها و مشکلات مردم را می‌بینم باید وارد میدان شده و مسئولیت پذیر باشم باید به دور از سهم خواهی و قومیت گرایی و منافع شخصی و برگرداندن اعتماد عمومی به مسئولیت‌ها نگاه کنیم.

منکر تلاش‌های دیگران نیستم/تخریب مساوی است با شکست

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که مهمترین مشکل در این دوره چه بود گفت: باید از زحمات و تلاش‌های کسانی که در میدان بودند در این سه سال گذشته قدردانی کنم آنها هم به اندازه خودشان زحمت کشیدند هیچگاه به دنبال تخطئه زحمات دیگران نیستم هر کسی برای خود کارنامه‌ای دارد اما در این بین احساس تکلیف و مسئولیت کردم و احساس کردم که فارغ از منافع شخصی و منطقه‌ای و سیاسی می‌توان به مردم حوزه انتخابیه کمک کرد.

زارعی در ادامه در پاسخ به این سوال که در صورت هرگونه تخریب از سوی رقبا چه واکنشی نشان خواهید داد؛ گفت: قطعاً مسیر تخریب به شکست خواهد انجامید و هیچ کدام از رقبای ما به دنبال شکست نیستند و به همین خاطر تخریب را در دستور کار قرار نخواهند داد ما نیز با شناختی که مردم از ما دارند هرگز دنبال تخریب رقبای خودمان نبوده‌ایم و در همه حال به آنها احترام می‌گذاریم برای هواداران رقبای خودمان احترام قائل هستیم به نزدیکان و همفکران خود اعلام کرده‌ایم که هرگز اخلاق را فدای انتخابات نکنند.

زارعی افزود: در این راه همه باید قانون مداری و احترام به یکدیگر را حفظ کنیم امیدوارم در این دوره رقابت‌های مجلس شورای اسلامی همه و در ستادهای مختلف بتوانیم تنور انتخابات را گرم کرده شور و شوق انتخاباتی را در بویراحمد و دنا و مارگون و همه شهرها و روستاها به منصه ظهور بگذاریم.

باز هم تاکید می‌کنم هرگونه تخریب و اقدامات و اظهارات خارج از چارچوب قانون اثر معکوسی در تصمیم گیری مردم خواهد داشت در فعالیت‌های سیاسی انتخاباتی و تبلیغاتی باید فضا کاملاً اخلاق مدارانه باشد.

پایگاه‌های رای خود را دارم 

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت پایگاه‌های رای شما چگونه است آینده خود را چگونه پیش بینی کرده‌اید که وارد انتخابات شده‌اید و آیا ممکن است در ادامه راه از حضور در انتخابات منصرف شوید گفت: اول اینکه هیچگاه پایگاه‌های رای خود را رها نکرده بودیم و ارتباط همیشگی میان ما برقرار بود خیلی از جاها پایگاه‌های ما احیا شده و حتی بهتر از ادوار گذشته بوده و سیر صعودی داشته است و برای موفقیت در این مسیر هرگز خط کشی منطقه‌ای قومی و طایفه‌ای برای ما وجود ندارد زیرا معتقدیم خط کشی منطقه‌ای باعث نهادینه شدن اختلافات می‌شود و حاشیه به دنبال خواهد داشت و دست آخر اینکه تا آخر در انتخابات می‌مانم و در خدمت مردم خواهم بود.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =