آخرین اخبار

از خاتمی نقل شده حجاب نباید اجباری باشد، این جمله از حلقوم استعمار درآمده/ اگر آزادی نبود خاتمی جرأت چنین حرف‌هایی را تداشت

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: از آقای خاتمی نقل شده که حجاب نباید اجباری باشد، این جمله از حلقوم استعمار درآمده و در فضای مجازی نشر یافته است.

اشتراک گذاری
21 مرداد 1402
کد مطلب : 6863

عضو جامعه روحانیت مبارز:

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: از آقای خاتمی نقل شده که حجاب نباید اجباری باشد، این جمله از حلقوم استعمار درآمده و در فضای مجازی نشر یافته است.

از خاتمی نقل شده حجاب نباید اجباری باشد، این جمله از حلقوم استعمار درآمده/ اگر آزادی نبود خاتمی جرأت چنین حرف‌هایی را تداشت
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  سایت فردا نوشت: سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات درباره موضوع حجاب نکاتی را اشاره کرده که به لحاظ شرعی و قانونی محل بحث است. به گفته او «نباید جرمی را در قانون تعریف کرد که شامل میلیون‌ها نفر شود، چون این مسئله موجب نقض تعبیت از قانون می‌شود. اصرار بر حجاب اجباری راه حل نیست، چون تاکنون جواب نداده است».

حجت الاسلام احمد سالک عضو جامعه روحانیت مبارز در واکنش به موضع رئیس دولت اصلاحات درباره حجاب گفت: حجاب یک موضوع قرآنی و روایتی است. قرآن در سه جا به ترسیم حجاب پرداخته است. «خُمُر هُنَّ» یعنی مقنعه‌ای که گردن و سینه را بپوشاند. «جلابی به هنَّ» یعنی چادر یا حجابی که تمام بدن را پوشش دهد. «تبرّج الجاهلیه» یعنی نباید خانم‌ها مثل زمان جاهلیت زینت و زیبایی‌های شان را در معرض عام قرار دهند. اگر آقای خاتمی قدری با قرآن مأنوس باشد که حتما هستند، باید به این مطالب توجه کنند.

به گزارش فردا بخش‌هایی از گفت و گوی سالک را در ادامه می‌خوانید:

رهبر معظم انقلاب چندی پیش اعلام کردند که «کشف حجاب حرام شرعی و سیاسی است» یعنی کسی که این کار را انجام دهد مقابل قرآن، نبوت، امامت و ولایت ایستاده است.

اگر انقلاب اسلامی را به یک کشتی تشبیه کنیم که همه در آن نشستیم و این کشتی در امواج توفانی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حرکت می‌کند بنابراین ناخدای کشتی نمی‌تواند اجازه دهد عده‌ای را کشتی را سوراخ کنند، چون دیر یا زود آب همه جای کشتی را فراخواهد گرفت و همه غرق می‌شوند بنابراین قانون در مقابل این حرکت‌های هنجارشکن ایستاده است. ما باید فرهنگ سازی کنیم تا در جامعه اقناع ایجاد شود یعنی جامعه بپذیرد که صیانتش به حجابش است.


بیشتر بخوانید: امام جمعه رشت: مقابل آنها که می‌خواهند نظام اسلامی را از بین ببرند همه آتش به اختیار هستند/ هیچکس از کشف حجاب راضی نیست


از آقای خاتمی نقل شده که حجاب نباید اجباری باشد، این جمله از حلقوم استعمار درآمده و در فضای مجازی نشر یافته است. اولا اجبار نیست، چون کاملا آزادی است؛ دلیل آزادی هم همین حرف‌هایی است که آقای خاتمی زده است. اگر آزادی نبود جرأت نداشتند چنین حرف‌هایی را بزنند.

آقای خاتمی در زمان دولت خودش هم هیچ اقدامی در موضوع هنجارشکنی نکرد. الان این گونه حرف زدن با دشمن جای سئوال بزرگی دارد. هدف از بیان این حرف‌ها چیست؟ آیا می‌خواهند قشر خاکستری جامعه را جذب کنند؟

آقای خاتمی اگر راه حلی دارد شعار ندهد بلکه براساس مبانی دینی و اسلامی به میدان بیاید اقناعی صحبت کنند، اما متأسفانه اصلاح طلبان و دوستان آقای خاتمی همه صف بستند تا در انتخابات از هنجارشکنی در موضوع حجاب به نفع باند و گروه خودشان استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =