آخرین اخبار

امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان ورزش شهرداری و فدراسیون ناشنوایان

سازمان ورزش شهرداری تهران با امضای تفاهم نامه ای با فدراسیون ناشنوایان، زمینه همکاری های مشترک بین این ۲ نهاد ورزشی را فراهم کرد.

اشتراک گذاری
18 مرداد 1402
کد مطلب : 6706

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی حضور “مهران تیشه گران” رییس فدراسیون ناشنوایان در سازمان ورزش و دیدار و گفت‌وگو با “حسین اوجاقی” مدیرعامل سازمان ورزش، تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد به امضا رسید. در ابتدای این دیدار، تیشه گران به ارائه گزارشی کوتاه از قدمت و فعالیت های فدراسیون متبوع خود پرداخت و گفت: این فدراسیون نزدیک ۶۵ سال قدمت دارد و با فعالیت در ۱۸ رشته فعال ورزشی و قهرمانی مطلق در رشته هایی همچون جودو، کشتی و تکواندو، پرچم پرافتخار کشورمان را در میادین بین المللی به اهتزاز درآورده ایم.

وی سپس از حضور اوجاقی در رأس هرم مدیریتی سازمان ورزش ابراز خرسندی کرد و افزود: به دکتر زاکانی احسنت می گوییم که فردی از جنس و بدنه ورزش با سابقه قهرمانی های جهانی را به ریاست این سازمان منصوب کرد زیرا حضور ایشان مایه برکات زیادی برای جامعه ورزش است. رییس فدراسیون ناشنوایان کشورمان ضمن اشاره به نقش شهرداری ها در توسعه ورزش همگانی و شهروندی، از مشکلات پیش روی جامعه قهرمانی ورزش ناشنوایان کشورمان سخن گفت و با تدبیر و کمک مدیرعامل سازمان به راهکارهای مطلوب و مشترکی نیز دست یافت.

اوجاقی: به ورزش نگاهی عدالت محور داریم

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز از رویکرد سازمان متبوع خود در خصوص توسعه ورزش شهروندی به منظور دستیابی به اهداف عالی اخلاقی یاد کرد و افزود: ورزش یک هدف نیست بلکه وسیله ای است برای ایجاد نشاط اجتماعی، سلامت جسمی و روحی، هویت بخشی به محلات و انسجام خانوادگی که در سایه نگاهی عدالت محور قابل تحقق است. وی در ادامه تصریح کرد: نگاه عدالت محور الزاما به معنای یکی دیدن همه اقشار نیست بلکه تبعیض های مثبت- یعنی توجه بیشتر به اقشاری که نیازمند کمک و حمایت بیشتر هستند- عدالت اجتماعی را محقق می کند و ما نیز بر اساس تدابیر مدیریت کلان شهری و فارغ از هر نوع نگاه سیاسی، در این راستا حرکت می کنیم.

اوجاقی در ادامه به حضور ۷۰۰ هزار نفری شهروندان در جریان رقابت های قهرمان شهر اشاره کرد که طی آن بانوان و آقایان در دو بخش جداگانه و هر کدام در ۱۰ رشته مختلف ورزشی از کف محلات با یکدیگر به رقابت می پردازند و در نهایت برترین های تهران شناسایی و استعدادهای ناب ورزشی به جامعه قهرمانی معرفی می شوند. در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری توسط روسای هر دو نهاد ورزشی امضا شد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفت =