آخرین اخبار

رئیسی به وزیر خارجه ارمنستان: ایران هیچگونه تغییر ژئوپلتیک و جابه‌جایی مرز‌های کشور‌های منطقه را نمی‌پذیرد

رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تغییر ژئوپلتیک و جابجایی مرز‌های کشور‌های منطقه را نمی‌پذیرد، گفت: ایران از حق حاکمیت و تمامیت ارضی تمام کشور‌های منطقه حمایت می‌کند.

اشتراک گذاری
03 مرداد 1402
کد مطلب : 6347

رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تغییر ژئوپلتیک و جابجایی مرز‌های کشور‌های منطقه را نمی‌پذیرد، گفت: ایران از حق حاکمیت و تمامیت ارضی تمام کشور‌های منطقه حمایت می‌کند.

ابراهیم رییسی

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز دوشنبه در دیدار آقای «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان، با تأکید بر ضرورت حل مسائل منطقه‌ای توسط کشورهای منطقه تصریح کرد: دخالت بیگانگان فقط مسائل را پیچیده‌تر می‌کند و جمهوری اسلامی ایران با حمایت از مذاکرات صلح بین ارمنستان و آذربایجان، امیدوار است این مذاکرات باعث استقرار و تقویت صلح، امنیت و آرامش هر چه بیشتر در منطقه شود.
 
رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تغییر ژئوپلتیک و جابجایی مرزهای کشورهای منطقه را نمی پذیرد، افزود: ایران از حق حاکمیت و تمامیت ارضی تمام کشورهای منطقه حمایت می‌کند.
 
رئیسی بر اهمیت ارتقای هر چه بیشتر سطح روابط دو کشور نیز تأکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران مانعی پیش‌روی گسترش روابط با ارمنستان نمی‌بیند.


بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: آقای رئیسی حواست هست داری چیکار می‌کنی؟


در این دیدار «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان نیز ضمن قدردانی از مواضع ایران در قبال تحولات منطقه قفقاز، تصریح کرد: ارمنستان هیچگاه سکوی اقدامات ضدایرانی نخواهد شد و همواره بر گسترش امنیت و آرامش منطقه‌ای تأکید دارد.
 
وزیر امور خارجه ارمنستان روابط با جمهوری اسلامی ایران را برای کشورش بسیار پراهمیت دانست و بر افزایش مراودات دیپلماتیک میان دو کشور و تقویت و تعمیق روابط فیمابین تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =