آخرین اخبار

احتمال خداحافظی مرتضوی‌ مقدم از دیوان عالی کشور

احتمال خداحافظی مرتضوی مقدم از ریاست دیوان عالی کشور بالا گرفته و محتمل‌ترین گزینه برای ریاست این نهاد، دادستان کل کشور است.

اشتراک گذاری
02 مرداد 1402
کد مطلب : 6344

احتمال خداحافظی مرتضوی‌ مقدم از دیوان عالی کشور

توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ برخی منابع از تغییرات محتمل در دیوان عالی کشور خبر می‌دهند. به گفته این منابع، سید احمد مرتضوی مقدم در آستانه خداحافظی با کرسی ریاست دیوان عالی کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین نهاد‌های حقوقی جمهوری اسلامی است. پیگیری‌ها حاکی از آن است که محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، جدی‌ترین گزینه برای تصدی کرسی ریاست دیوان عالی است.

احتمال خداحافظی مرتضوی مقدم از ریاست دیوان عالی کشور بالا گرفته و محتمل‌ترین گزینه برای ریاست این نهاد، دادستان کل کشور است.

برخی منابع از تغییرات محتمل در دیوان عالی کشور خبر می‌دهند. به گفته این منابع، سید احمد مرتضوی مقدم در آستانه خداحافظی با کرسی ریاست دیوان عالی کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین نهاد‌های حقوقی جمهوری اسلامی است. پیگیری‌ها حاکی از آن است که محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، جدی‌ترین گزینه برای تصدی کرسی ریاست دیوان عالی است.

به گفته این منابع، در صورت عدم انتصاب منتظری به عنوان رئیس دیوان عالی کشور، گزینه بعدی برای تصدی این مقام، علی رازینی، قاضی حال حاضر یکی از شعب دیوان عالی کشور است.

خداحافظی مرتضوی‌مقدم از ریاست دیوان عالی کشور در شرایطی محتمل به نظر می‌رسد که دیوان عالی کشور همواره نقش مهمی در بررسی احکام صادره دادگاه‌های عمومی و انقلاب داشته است و در بسیاری از موارد احکام صادره شکسته شده و دادرسی‌ها روندی مثبت‌تر به خود گرفته است.

از این جمله اینکه دیوان عالی کشور در جریان اعتراضات ۱۴۰۱ نقش مهمی در شکست احکام محاربه و اعدام‌های صادرشده برای برخی متهمان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =