آخرین اخبار

تولید آثار آیین‌های عاشورایی در فرهنگ عشایری توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد

ورکشاپ دو روزه پوستر به همت واحد تجسمی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد با موضوع آیین و باورهای عاشورایی در فرهنگ عشایری در یاسوج برگزار شد.

اشتراک گذاری
29 تیر 1402
کد مطلب : 6279

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از، عبدالرسول شریفی مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان گفت: فرهنگ عشایری، فرهنگی سرشار از ارزش‌های دینی و ملی است که می‌تواند برای نسل جدید یک فرهنگ اثر گذار و الگوساز باشد.

وی افزود: آیین ها، سنت وباورهای عاشورایی جزء جدایی ناپذیر فرهنگ عشایری است که از دیرباز با این قشر همراه بوده است و همچنان می تواند در جامعه فعلی اثر گذار و جذب کننده باشد.

شریفی تصریح کرد: با توجه به این موضوع ورکشاپ دو روزه پوستر به همت واحد تجسمی حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و موضوع آیین و باورهای عاشورایی در فرهنگ عشایری با حضور احمد وجدان نژاد در یاسوج برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این ورکشاپ دو روزه ۱۰ نفر از هنرمندان تجسمی استان حضور داشتند که با توجه به موضوع اعلامی اقدام به خلق اثر پوستر کردند و فرهنگ عشایری را در آیین های عاشورایی به تصویر کشیدند.

مسئول واحد تجسمی حوزه هنری استان بیان کرد: به زودی آثار تولید شده در قالب نمایشگاه حضوری و مجازی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

پایان پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =