آخرین اخبار

مدیرعامل سایپا: کمیته انضباطی دنبال فرصت سوزی است و ما یک قدم هم از مواضع‌مان عقب نشینی نمی‌کنیم

مدیرعامل باشگاه سایپا گفت: کمیته انضباطی به دنبال فرصت سوزی است و باشگاه ما حتی یک قدم هم از مواضع‌ خود عقب نشینی نخواهد کرد.

اشتراک گذاری
23 تیر 1402
کد مطلب : 6157

به گزارش خبرگزاری فارس سید مهدی حسینی پور  با برشمردن آخرین وضعیت پرونده این باشگاه در خصوص شکایت از شمس آذر قزوین با تکرار حقانیت و مظلومیت باشگاه سایپا در مورد این پرونده گفت: به هیچ عنوان از حق قانونی خود در پرونده جعل بازیکن شمس آذر کوتاه نخواهیم آمد و سکوت کمیته محترم انضباطی را نوعی فرصت سوزی و اتلاف وقت به سود باشگاه شمس آذر قزوین می‌دانیم.

وی گفت: وقتی سخن از رای مصلحتی کمیته انضباطی به میان می‌آوریم به این علت است که طرح شکایت مشابه تیم‌های جوان‌نوین ساری، مهاجر نوین مشهد و مقاومت تهران که هر سه تیم بعد از اتمام فصل علیه تیم پاراگ تهران به علت استفاده از بازیکن غیر مجاز (سو استفاده از سند مجعول ) شکایت کردند و کمیته انضباطی نتیجه هر سه بازی رو تغییر داده است. حال چگونه ممکن است در پرونده ای کاملا مشابه رویه ای کاملا مجزا در نظر گرفته شود؟؟!!! 

مدیرعامل باشگاه سایپا در بخش دیگری از صحبت هایش به عدم اعلام رای بصورت رسمی به باشگاه سایپا اشاره کرد و گفت: هنوز رای صادره به باشگاه سایپا ابلاغ نشده تا اقدامات لازم در جهت تجدید نظر خواهی صورت گیرد و‌ این اطاله دادرسی به چه علت است؟!

حسینی پور اظهار داشت: کمیته انضباطی در دادنامه منتشره در رسانه ها سخن از عدم وجود تکلیف به میان آورده اند و به ماده ۹۰ مقررات انضباطی استناد مینمایند در حالی که بند ماده ۱۶ مقررات انضباطی در صورت اطلاع از وقوع تخلف، کمیته انضباطی را مکلف به برخورد انضباطی نموده و به موجب قانون ماده ۸ مقررات انضباطی، حتی بر فرض محال اگر باشگاه هم بی اطلاع باشد باز هم تاثیری در عدم مسئولیت پذیری باشگاه ندارد. تمامی این موارد در حالی است که به موجب ماده ۵۱ مقررات مذکور تمامی ارکان فدراسیون خصوصا ارکان قضایی مکلف به رعایت اصل مهم یکپارچگی در تصمیمات و رعایت مقررات فیفا هستند. در مواقعی که رای در جایی یک سکوت و تناقص در انتهای قانون وضع شده وجود دارد، باید به اسناد بالادستی مراجعه شود و ما همه کارشناسان حقوقی فوتبالی و صاحبنظران را رجوع می‌دهیم به قوانین بالادستی و قوانین فیفا که فدراسیون های کشورهای مختلف را ملزم به استفاده و بهره برداری از این قوانین نموده اند. مانند ماده ۱۸ آیین نامه انضباطی فیفا که به تقلب در رقابت‌های فوتبال اشاره دارد، ماده ۲۱ همین آیین نامه در خصوص جعل و تحریف و ماده ۲۲ آیین نامه انضباطی فیفا که حجت را تمام می‌کند در خصوص بازیکنانی که محرومیت دارند.

وی عنوان کرد: اگر قرار است باشگاه داری بصورت حرفه ای در کشورمان عزیزمان ایران همیشه سربلند مانند سایر کشورها صورت گیرد دست اندرکاران محترم فدراسیون فوتبال بایستی قوانین را به شکلی تدوین، تبیین و مصوب نمایند که جای سکوتی در قوانین وضع شده و جود نداشته باشد و حق باشگاه‌ها تضییع نشود.

مدیرعامل باشگاه سایپا افزود: با عنایت به عدم احراز اصالت دادنامه منتشره در رسانه ها توسط باشگاه سایپا و عدم وصول رای صادره برای ما امیدواریم در حالی که بند ماده ۱۶ مقررات انضباطی در صورت اطلاع از وقوع تخلف، کمیته انضباطی را مکلف به برخورد انضباطی نموده اساتید گرانقدرما در این کمیته به دور از هر مصلحتی رای دقیق و مناسبی درخصوص بزه و تخلف صورت گرفته صادر فرمایند. ( جعل ، تقلب و تحریف)

حسینی پور در پایان گفت‌وگو اظهار داشت: باشگاه سایپا یک باشگاه ریشه دار افتخار آفرین استعدادیاب، استعدادپرور، قهرمان ساز و قهرمان پرور است و این باشگاه با تاریخچه مشخص همواره در خدمت جامعه ورزش کشور، بویژه فوتبال بوده و نگاه مسئولان این باشگاه جز حق طلبی و احیا و احقاق حقوق حقه این باشگاه چیز دیگری نیست ضمن اینکه باور ما این است که حق گرفتنی است و تا آخرین توان در محاکم قضایی و نظارتی مرتبط با فوتبال پیگیر حق‌مان خواهیم بود و یک قدم نیز عقب نشینی نخواهیم کرد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =