آخرین اخبار

تشویق بیرانوند به جای تنبیه با نمایش سرگرم کننده دلالان!

مربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: ماجرای فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و انتقالش به استقلال نمایشی برای سرگرمی ما از سوی دلالان بود.

اشتراک گذاری
18 تیر 1402
کد مطلب : 6044

فریاد شیران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد ماجرای پرسروصدای بیرانوند به استقلال و فسخ قراردادش با پرسپولیس اظهار داشت: به نظر من این یک نمایش از سوی دلالان بود تا سر همه ما را گرم کنند. ۲-۳ روز تمام فوتبال و ورزش ما سرشان با این ماجرا گرم شد. اینکه بیرانوند به استقلال می‌رود یا در پرسپولیس می‌ماند. من او را دوست دارم اما در آن ۲-۳ روز بیرانوند تیتر همه رسانه‌ها شد. بعضی‌ها گفتند او آبی می‌شود و به پرسپولیس خیانت کرده و … اما سؤال من این است که واقعاً پتانسیل فوتبال ما همین بود یک نمایش از سوی دلالان برای سرگرمی ما؟

وی افزود: برخی می‌گویند بیرانوند با پرسپولیس قرارداد داشته و فسخ آن هم غیر قانونی بوده و ممکن بود با تنبیهات و محرومیت هم مواجه می‌شد. در فوتبال ما قانون باید حاکم باشد. تمام باشگاه‌ها چه پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور و… باید مرامنامه و آیین‌نامه انضباطی داشته باشند تا پیش‌بینی چنین تخلفاتی بشود تا زمانی که بازیکن خارج از مقررات با باشگاه دیگر مذاکره می‌کند مجازات و تنبیهاتش مشخص باشد.

فریادشیران تأکید کرد: در فوتبال اروپا تمام این مسائل مدون و مشخص است و اگر بازیکنی چنین تخلفی انجام دهد جرایم و تنبیهات خاصی برایش در نظر می‌گیرند؛ اما در فوتبال ما هنوز خیلی از مسائل مبهم است. بیرانوند قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرد و از آن سوی میدان یک مدیرعامل بی‌تجربه مثل حجت کریمی برای جذب او هول شد.در این سوی میدان درویش مدیرعامل پرسپولیس هم برای فرار از پاسخگویی کتش را روی سرش کشید که اصلاً حرکت زیبنده‌ای نبود. مگر مدیرعامل پرسپولیس خلاف کرده و چنین رفتاری می‌کند. بیرانوند تخلف کرده و مدیرعامل پرسپولیس هم باید خیلی راحت با رسانه‌ها صحبت می‌کرد. من اگر جای درویش بودم ابتدا طبق آیین‌نامه انضباطی بیرانوند را تنبیه می‌کردم و این آیین‌نامه نداشته را هم ابتدا تدوین می‌کردم و به همه بازیکنان می‌دادم.

مربی اسبق تیم ملی با  اشاره به ارقام مطرح شده در رسانه‌ها برای دستمزد بیرانوند گفت: صحبت از پیشنهاد ۹۰ میلیارد تومانی به بیرانوند شد اما فرض می‌کنیم پرسپولیس به او دستمزدی بالای ۷۰ میلیارد تومان داده این ارقام برای کشورمان سم است. با این ارقام دیگر بخش خصوصی جرأت تیم‌داری در فوتبال ما را نخواهد داشت. شما فرض کنید یک کارمند ماهی ۱۵ میلیون تومان دستمزد بگیرد باید هزار سال کار کند و اگر زنده بماند و هیچ چیزی نخورد بعد از هزار سال به دستمزد حدود ۱۰۰ میلیارد می‌رسد. چنین پرداخت‌هایی هیچ تناسبی با جامعه و فوتبال کشورمان ندارد. 

فریاد شیران با اشاره به نقش برخی مفسدان در فوتبال عنوان کرد: به نظر من در فوتبال در سه رأس یک مثلث یعنی مدیرعامل فاسد، دلال فاسد و سرمربی فاسد در برخی جاها وجود دارند که نهادهای نظارتی باید با آنها برخورد کند. زمانی در این کشور افرادی آمدند و باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس، استقلال و … را تأسیس کردند. اما اکنون با این دستمزدهای میلیاردی دیگر هیچکس چنین کارهایی نمی‌تواند انجام دهد. وقتی بیرانوند ۱۰۰ میلیارد تومان یا ۷۰ میلیارد تومان برای امسال دستمزد بگیرد دو سال بعد باید به او ۲۰۰ میلیارد تومان دستمزد بدهید. به عقیده من باید وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال با این پرداخت‌ها مقابله کنند.

وی افزود: زمانی رویانیان به بازیکنان پرسپولیس خودروهای لوکسی مثل پورشه می‌داد و در یک مصاحبه گفته بود اگه پول داشتم به آنها هواپیما هم می‌دادم من در رادیو جوابش را دادم. اگر رویانیان فقط یک میلیون تومان از جیب شخصی خود را خرج می‌کرد و  این هدیه‌ها را به فوتبالیست‌ها می‌داد اشکالی نداشت حتی می‌توانست به جای هواپیمای شخصی به آنها بوئینک ۷۴۷ بدهد و اشکالی هم نداشت اما مشکل اینجا است که اکثریت باشگاه‌های ما دولتی هستند و از جیب بیت‌المال و مردم هزینه می‌کنند اگر باشگاه‌های ما خصوصی بودند هیچکدام از این پرداخت‌ها اشکالی نداشت اما  اینکه برخی باشگاه‌ها ادعا می‌کنند که خصوصی است یک دروغ بزرگ است.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − نه =