آخرین اخبار

انتقاد از فعالیت ۷۲ مزرعه غیرمجاز پرورش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت ۷۲ مزرعه غیر مجاز پرورش ماهی در استان فعالیت دارند که امکان ابتلا به بیماری در این مزارع وجود دارد.

اشتراک گذاری
14 تیر 1402
کد مطلب : 5968

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، مختار رجائی‌فر با انتقاد از فعالیت ۷۲ مزرعه غیرمجاز پرورش ماهیان در کهگیلویه و بویراحمد گفت: عدم رعایت اصول قرنطینه‌ای و بهداشتی و تامین تخم چشم زده غیرمجاز از مبادی غیرقانونی و غیرمجاز سایر استان‌ها می‌تواند سبب ورود و گسترش بیماری شود.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به امکان بروز بیماری های ویروسی از جمله VHS ، IPN و IHN اظهار کرد: کمیته ساخت و سازهای غیرمجاز سازمان جهادکشاورزی می تواند با تشکیل جلسات متعدد و دعوت از مسئولین دستگاه قضایی و دادستانی از فعالیت این نوع مراکز بدلیل ریسک خطر پذیری فعالیت آین نوع مراکز در بحث بیماری های ویروسی و اخطار کردنی آبزیان و همچنین حمایت از صنعت آبزی پروری حمایت و پشتیبانی کند.

وی گفت : وجود اتحادیه قوی و منسجم ، رعایت دستورالعمل های بهداشتی دامپزشکی ، رعایت مسائل قرنطینه ای و بیوسکیوریتی و … می‌تواند در تحقق و امنیت غذایی در حوزه صنعت آبزی پروری مثمر ثمر باشد.

وی بیان کرد: عدم ورود تخم چشم‌زده ماهی از مناطق آلوده به استان ، یکی از عوامل مهم در پیشگیری از بروز بیماری‌های مهمی چون سپتی‌سمی خون‌ریزی ماهیان قزل‌آلا است.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =