آخرین اخبار

ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم؛ اما نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم

آیت‌الله نوری همدانی گفت: ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم، ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم.

اشتراک گذاری
09 تیر 1402
کد مطلب : 5869

آیت‌الله نوری همدانی:

آیت‌الله نوری همدانی گفت: ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم، ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم.

ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم؛ اما نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛ آیت الله نوری همدانی در دیدار جمعی از فضلای حوزه علمیه ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن کریم، گفتند: امروز دنیای استکبار بیش از هر زمان دیگری مشغول اسلام ستیزی است و به گمان خود با اهانت به مقدسات می‌تواند به مقصود خود دست بیابد و در این بین سازمان‌های مدعی آزادی و حقوق بشری با سکوت خود فضا را برای این جریان فراهم می‌کنند. سران کشور‌های اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند.

به گزارش شفقنا، ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فرهنگ، افزودند: شکی نیست که امروز مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند؛ اما در این بین نباید مسائل فرهنگی کشور به فراموشی سپرده شود. انسان تأسف می‌خورد از اینکه عده‌ای نسبت به مسائل ضد فرهنگی تذکر می‌دهند، ولی متولی فرهنگ به راحتی افراد را متهم می‌کند که این‌ها می‌خواهند جامعه را دو قطبی کنند.

این مرجع تقلید در ادامه بیان کردند: عده‌ای می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که متدینین با شادی مخالف هستند در حالی که اینگونه نیست مردم به تفریحات سالم احتیاج دارند و این وظیفه متولیان فرهنگی کشور است که زمینه‌های این امر را فراهم کنند، البته شادی مردم زمانی محقق می‌شود که مشکلات اقتصادی و معیشتی آن‌ها حل شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به سخنان رهبری در جمع مسئولان قضایی کشور مبنی بر داشتنِ خروجی در کار، اظهار داشتند: این سخن ایشان بسیار دقیق بوده است و باید اجرایی شود، چون بعضی از مسئولان اجرایی آمار‌های می‌دهند، ولی در جامعه جور دیگر دیده می‌شود.

ایشان در پایان خاطر نشان کردند: ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم، ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم، بله! هر کسی به مردم و نظام و انقلاب صادقانه خدمت کرد باید حمایت شود هیچ کس حق ندارد مردم را ناامید کند امروز باید همه با هم وحدت داشته باشند، اختلاف بسیار مضر است و در این میان وظیفه ما طلبه‌ها سنگین است ما باید در کنار مردم باشیم و رنج آن‌ها را بفهمیم. بنده به عنوان یک طلبه در حوزه علمیه قم باید عرض کنم از شما می‌خواهم به مردم اطلاع رسانی کنید ما مشکلات آن‌ها را تا حد ممکن اطلاع رسانی می‌کنیم و تذکر می‌دهیم و خودمان هم این مشکلات را درک می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =