آخرین اخبار

سلیمی: ادامه فعالیت مرادی در وزنه برداری به صلاح نیست/ترک وطن به خاطر کم توجهی و کمبود امکانات مورد قبول نیست

قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک گفت: من واکنش‌های زیادی از پیشکسوتان دیدم، مرادی هم باید به این فکر کند که ماندنش به صلاح وزنه‌برداری نیست.

اشتراک گذاری
29 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 574

بهداد سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اتفاقات اخیر وزنه‌برداری و اعتراضات پیشکسوتان به شیوه مدیریت این فدراسیون، اظهارداشت: اتفاقات ناخوشایندی در وزنه‌برداری رخ داده است؛ سالها بود که ما به این شیوه مدیریت اعتراض می‌کردیم اما کسی حرف ما را نمی‌شنید، مایی که دلمان برای این رشته می‌سوزد. از سالها قبل زنگ خطر به صدا درآمده بود اما کسی نمی‌شنید و حالا وزنه‌برداری به این روز افتاده است.

قهرمان المپیک لندن درباره اینکه آیا درباره این اتفاقات با وزیر ورزش یا رئیس کمیته ملی المپیک صحبت‌هایی داشتید یا خیر، گفت: به دفعات صحبت کردیم به خصوص در دوره گذشته وزارت؛ اما کسی ترغیب نمی‌شد کمک کند یا به وزیر اطلاعات غلط می‌دادند. از زمانی که آقای سجادی آمده پالس‌هایی را گرفته و شرایط کمی بهتر شد. سال گذشته حکم بازنشستگی علی مرادی آمد و وزارت ۳ ماه را برای انجام کارها وقت داد اما بعد دوباره به وزیر فشار آوردند و مرادی برگشت. حالا شرایط دوباره مثل قبل ادامه دارد و کاری که باید از طرف آقای مرادی انجام می‌شد، نشد.

ملی‌پوش اسبق وزنه‌برداری کشورمان در ادامه این مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا مدیریت فدراسیون باعث شده بود تا چهره‌های وزنه‌برداری دور از این رشته باشند، تصریح کرد: بله این موضوع مشخص است. از قهرمانان دور و نه چندان دور وزنه‌برداری کسی با فدراسیون همکاری نمی‌کند و شاید یکی دو نفر با فدراسیون کار کنند. مرادی با رفتاری که داشت که باعث شد تا همه از وزنه‌برداری دور شوند.

سلیمی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی براینکه رفتن ۲ وزنه‌بردار ایران را به خارج از کشور مشکل مدیریتی می‌دانید یا مسائل مالی و امکانات، خاطرنشان کرد: این رفتن را کسی تائید نمی‌کند. من در طول چند روز گذشته مصاحبه‌هایی را از آنها دیدم که گفتند عرصه برایشان تنگ شده بود، فشار رویشان زیاد بود البته این فشار سالها قبل از تشکیل وزنه‌برداری زنان، روی مردان حاکم بود و شرایطی که ما کار می‌کردیم هم به سختی الان بود.

وی افزود: وزنه‌برداری زنان ۵ سال است که راه‌اندازی شده اما بدون امکانات، پشتوانه‌سازی و زیرساخت. یکتا جمالی می‌گفت؛ وزنه نداشت، مربی نداشت، شرایط حقوقی خوب نبود در حالی که باید از همان ابتدا مربی خانم خارجی می‌آوردند و از ریشه کار می‌کردند. من اصل کار را نمی‌پسندم اما همه اینها دست به دست هم داد تا این وزنه بردار کشور را ترک کند.

این وزنه‌بردار قهرمان جهان و المپیک درباره اینکه فکر می‌کنید با این شرایط شاهد تغییرات در فدراسیون باشیم، تصریح کرد: تغییرات دست من نیست و دست وزیر، کمیته و یکسری افراد و نهادهای دیگر است اما امیدوارم هر کسی که تصمیم‌گیرنده است به جای رفیق‌بازی به فکر صلاح وزنه‌برداری و منافع ملی باشد. من واکنش‌های زیادی از پیشکسوتان دیدم، مرادی هم باید به این فکر کند که ماندنش به صلاح وزنه‌برداری نیست. او هم نقاط مثبت داشت هم منفی اما منفی بیشتر بود بنابراین فکر می‌کنم ماندن مرادی به صلاح ورزش نیست.

سلیمی در ادامه مصاحبه با فارس، درباره برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک و اینکه ۲ تاریخ پیشنهاد شده، خاطرنشان کرد: تاریخ انتخابات را باید مجمع مشخص کند؛ هیات اجرایی ۲ تاریخ داده که کمی به آن ایراد وارد شده است. تاریخ انتخابات را باید اعضای مجمع به نتیجه برسند ممکن است آنها بگویند ۲۰ روز دیگر یا یک سال دیگر.

وی درباره اینکه شما کدام تاریخ را مناسب می‌دانید، افزود: رئیس کمیته ملی المپیک و هیات اجرایی خیلی زحمت کشیدند و این موضوع مشهود است اما من به شخصه هنوز به جمع‌بندی نرسیدم و در این خصوص باید با ۵ عضو دیگر صحبت کنیم و به جمع‌بندی برسیم.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یازده =