آخرین اخبار

نوری قزلجه: حالا که نوبت به خودشان رسیده خواستار استیضاح شده‌اند!؟

بخشنامه وزارت کشور در مورد عدم همراهی بخشداری ها و فرمانداری ها با نمایندگان در سال منتج به انتخابات باعث واکنش شدید نمایندگان مجلس شد. گزارش حاضر نظر نمایندگان را در این باره جویا شده است.

اشتراک گذاری
30 خرداد 1402
کد مطلب : 5670

حسام‌الدین اسلاملو: بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور مبنی بر عدم همراهی مقامات سیاسی و بخشداران و فرمانداران با نمایندگان در سال منتج به انتخابات مجلس؛ کار دست این وزارتخانه داد. طرح استیضاح وزیر کشور در مجلس کلید زده شده اما درباره تعداد امضاهایی که تاکنون دریافت کرده خبرهای ضد و نقیضی از امضای ۱۰۰ تا ۲۰۰ نماینده از مجلس به گوش می‌رسد.

در همین باره خبرآنلاین با سه نماینده تماس گرفت و هر سه اصل موضوع را تایید کردند اما درباره تعداد امضاهایی که تا کنون پای این طرح آمده روایت‌های متفاوتی دارند.

نوری قزلجه: حالا که نوبت به خوشان رسیده خواستار استیضاح شده‌اند!؟

حسن لطفی نماینده رزن ضمن تایید اصل موضوع به خبرآنلاین گفت که جزو امضاکنندگان طرح نبوده است. وی تاکید کرد که تعداد امضاها نیز از ۲۰۰ امضا کمتر بوده است.

خبرآنلاین برای پیگیری چند و چون و چرایی ماجرا و به دست آوردن دقیق تعداد امضاها به سراغ نماینده دیگری رفت.

نوری قزلجه: حالا که نوبت به خوشان رسیده خواستار استیضاح شده‌اند!؟

غلامرضا نوری قزلجه نماینده بستان‌آباد در همین باره با تایید اصل خبر طرح استیضاح وزیر کشور، تعداد امضای نمایندگان پای طرح استیضاح آقای وحیدی را تا ظهر امروز حدود ۱۰۰ امضا اعلام کرد و به خبرآنلاین گفت: «اما من امضا نکردم به این دلیل که در یک سال گذشته خیلی موارد بود که می‌شد به استناد آن وزیر کشور را بازخواست و یا حتی استیضاح کرد. بحران‌هایی که وزیر کشور در آن سهیم و دخیل بود یا در مدیریت آن‌ها خوب عمل نکرد. نمایندگان در یک سال گذشته از کنار این موارد گذشتند و حالا به اینجا که رسید، برای خود نمایندگان این بحث ها مطرح شد.»

او موضوع استیضاح را به بخشنامه اخیر معاون سیاسی وزیر کشور مربوط دانست که موجب شده نمایندگان تصمیم به این کار بگیرند. نوری قزلجه بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور را غیرقابل دفاع خواند اما گفت: «آن را دلیلی بر استیضاح وزیر نمی‌دانم.»

نوری قزلجه: حالا که نوبت به خوشان رسیده خواستار استیضاح شده‌اند!؟

نماینده سومی که خبرآنلاین با او تماس گرفت ذبیح‌الله اعظمی ساردویی نماینده جیرفت و عنبرآباد است. او به این پرسش که آیا با طرح استیضاح موافق است یا مخالف، پاسخ روشنی نداد و لذا به نظر می‌رسد از امضاکنندگان طرح مذکور باشد. اعظمی ساردویی نیز پیرامون ۲۰۰ امضا شدن طرح استیضاح گفت: «نزدیک صد تا رای دارد اما فکر می‌کنم تا فردا تعداد امضاها بیشتر شود.»

این نماینده نیز دلیل کلید خوردن طرح استیضاح وزیر کشور را مواردی می‌داند که معاون سیاسی وحیدی بخشنامه کرده است و به گفته اعظمی سارودیی: «نماینده‌ها هم عصبانی شدند و صداشان بلند شد.»

به گفته‌ی اعظمی ساردویی، کسی که طراح موضوع استیضاح وزیر کشور بوده حجت‌الاسلام حسن شجاعی علی‌آبادی نماینده ابهر، خرم‌دره و سلطانیه است. تلاش خبرآنلاین برای تماس با او موفقیت‌آمیز نبود.

نوری قزلجه: حالا که نوبت به خوشان رسیده خواستار استیضاح شده‌اند!؟

گفتنی‌ست امروز که موضوع بخشنامه معاون وزیر کشور که موجب عصبانیت نمایندگان مجلس شده است. بخشنامه‌ای که به گفته شهریار حیدری نماینده قصر شیرین «به استان ها ابلاغ کرده است و بوی تنش، تفرقه و درگیری دارد.» او چنین بخشنامه‌ای را در طول تاریخ وزارت کشور بی‌سابقه خوانده.

گرچه خبرهایی پیرامون لغو بخشنامه‌ی مورد اعتراض نمایندگان توسط شخص وحیدی نیز منتشر شده است.

۲۱۶۲۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =