آخرین اخبار

اعلام ۶ تخلف عمده از برخی کسبه گچساران

رئیس اتاق اصناف گچساران از رخ دادن ۶ تخلف عمده از سوی برخی کسبه گچساران خبر داد.

اشتراک گذاری
27 خرداد 1402
کد مطلب : 5584

فرزاد اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: اتاق اصناف گچساران ضمن صیانت از حقوق کسبه بر فعالیت آنها نیز نظارت دارد.

وی بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون تیم بازرسی مجمع اتاق اصناف از ۳ هزار و ۷۰۰ واحد صنفی بازرسی کردند.

رئیس اتاق اصناف گچساران تصریح کرد: در این بازرسی ها ۷۲ واحد صنفی متخلف در راستای نظارت بر عملکرد و فعالیت های واحدهای صنفی عرضه کننده کالا و خدمات در این شهرستان شناسایی شده است.

اکبری عنوان کرد: این تعداد اصناف متخلف بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال جریمه شدند.

وی گفت: درج نشدن قیمت، کم فروشی، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، تداخل صنفی و امتناع از عرضه کالا از جمله این تخلف ها بوده است.

رئیس اتاق اصناف گچساران خاطرنشان کرد: امسال ۲۰۷ مورد گزارش مردمی از تخلفات اصناف این شهرستان از طریق مراجعه حضوری و ثبت در سامانه ۱۲۴ به این اتاق ارسال شد که تمام آنها در کمترین زمان بررسی گردیده است.

اکبری بیان کرد: بازرسان واحد صنفی این شهرستان روزانه در۲ نوبت صبح و عصر بر نحوه عملکرد اصناف فعالیت دارند.

وی افزود: تاکنون بیش از سه هزار و ۲۳۰ واحد صنفی این شهرستان به دلیل مشکلات اقتصادی، تغییر رسته، پروانه کسب و کار خود را ابطال و تعطیل کرده که نیمی از آنها به دلیل نوسان قیمت و رکود حاکم بر بازار است.

رئیس اتاق اصناف گچساران ادامه داد: هم اکنون بیش از چهار هزار و ۹۵۴ واحد صنفی دارای پروانه کسب در این شهرستان فعالیت دارند.

اکبری اضافه کرد: ۲۳ اتحادیه صنفی در شهرستان فعالیت دارند و ۲ هزارو ۲۵۰ مورد از مجوز صادر شده در این شهرستان تاکنون منقضی شده و هم اکنون پروانه های این تعداد در حال تمدید است.

وی گفت: امسال برای بیش از ۱۳۰ واحد صنفی این شهرستان پروانه کسب صادر شده است.

رئیس اتاق اصناف گچساران اظهار کرد: هم اکنون صدور بیش از یکهزار و ۳۰۰ فقره پروانه کسب در این شهرستان در دست اجراست و تمامی مراحل صدور پروانه کسب در این شهرستان به صورت الکترونیکی انجام می شود.

اکبری عنوان کرد: صدور پروانه کسب در این شهرستان در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد.

وی افزود: واحد های صنعتی فاقد پروانه کسب کمتر از یک ماه در این شهرستان شناسایی و ساماندهی خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف گچساران با تاکید بر این که بنگاه‌های املاک این شهرستان ساماندهی خواهد شد اظهار کرد: برخی بنگاه‌های املاک این شهرستان فاقد پروانه کسب است که ساماندهی آنها در دستور کار قرار گرفته است. 

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هفت =