آخرین اخبار

نایب رئیس علیه رئیس| پریدر: تامینی را به شطرنج آوردم و حالا می‌خواهم خلاف‌هایش را رو کنم/ گِِِل بگیرند درِ فوتبال را!

نایب رئیس فدراسیون شطرنج گفت: تامینی را من به فدراسیون شطرنج آوردم، او هرچقدر هم بخواهد فراموش کند، من از یاد نمی‌برم و حالا می‌خواهم خلاف‌هایش را رو کنم.

اشتراک گذاری
01 خرداد 1402
کد مطلب : 5342

شادی پریدر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد آخرین شرایط فدراسیون شطرنج و حواشی روزهای اخیر از جمله درگیری‌اش با رئیس هیأت کرمان و انتقادهای تندش به نحوه ریاست تامینی در این فدراسیون اظهار داشت: وقتی رئیس فدراسیون بی‌غیرت است و خوشحال می‌شود من مورد ضرب و شتم قرار بگیرم باید سکوت کنم؟ وقتی رئیس فدراسیون می‌داند که من مدارکی علیه او دارم و دستور می‌دهد که تلفن همراه من را بشکنند چگونه باید سکوت کنم؟

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط دلیل ادامه فعالیت‌تان در فدراسیون شطرنج چیست؟، تصریح کرد: تامینی را من به فدراسیون شطرنج آوردم. او هرچقدر هم بخواهد فراموش کند، من از یاد نمی‌برم و حالا می‌خواهم خلاف‌هایش را رو کنم. دست خزانه‌دار و تخلفات‌شان را افشا خواهم کرد. اگر من را از فدراسیون اخراج کنند هم به دیوان خواهم رفت و موضوع را تا پایان پیگیری می‌کنم. نمی شود که او پول ورزشکاران و استان‌ها را بخورد و هر کاری دلش می‌خواهد بکند. من اجازه این کارها را نمی‌دهم، چون دستم در کاسه دزدها نیست!

نایب رئیس فدراسیون شطرنج ادامه داد: اگر زور تامینی می‌رسد من را از فدراسیون بیرون کند. اگر این اتفاق رخ دهد تمام مدارکی که دارم را منتشر خواهم کرد. من نایب رئیس فدراسیون هستم، اما کتک خوردم و موبایلم را شکسته‌اند و کسی که این کارها را کرده پاداش هم گرفته است. من این موضوع را رها نخواهم کرد. مملکت قانون دارد و با این شرایط نمی‌دانم چطور یک مرد به خودش اجازه می‌دهد به صورت من ضربه بزند و هیچ اتفاقی رخ ندهد. نکته عجیب‌تر اینکه رئیس فدراسیون هم موضوع کتک خوردن نایب رئیسش را پیگیری نمی‌کند. 

پریدر درمورد ادامه فعالیت‌های تامینی در فدراسیون شطرنج، عنوان کرد: مجمع باید تصمیم بگیرد که تامینی به کار خود ادامه دهد یا خیر؛ او تاکنون یک ریال هم نیاورده و فقط قول دروغ داده است. پول ورزشکاران در گرجستان خورده شده و هنوز با آنها تسویه نکرده‌اند. حدود ۲۰۰ میلیون پول خورده شده و باید از حساب فدراسیون پرداخت شود. تا زمانی که من را بیرون کنند این موضوعات را پیگیری خواهم کرد. من اجازه نمی‌دهم حق خانواده‌ها خورده شود. دوران شارلاتان بازی تمام شده است. عجیب نیست که حسابرس فدراسیون یک حسابرس شخصی آورده است؟ حسابرس آمد و به هرکسی یک دروغ گفتند. من از این دروغ‌ها حالم بهم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: ۶ نفر از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون شطرنج گیلانی هستند. مگر چنین چیزی ممکن است؟ آقایان سرشان را مثل کبک داخل برف کرده‌اند و فکر می‌کنند هیچکس متوجه شرایط نمی‌شود. به نظر من رسانه‌ها هم مقصر هستند، چون ساکت نشسته‌اند و آقایان هر غلطی که دل‌شان می‌خواهد می‌کنند. کجا دیده‌اید که ۶ نفر از اعضای هیأت رئیسه یک فدراسیون همشهری باشند؟ هر روز هم با وقاحت یک گیلانی به فدراسیون اضافه می‌شود. پول ورزشکاران برای اعزام به گرجستان چه شد؟ ۶ ماه از آن اتفاق گذشته است، اما وقتی پیگیری کردم فقط گفتند که بررسی خواهیم کرد. 

نایب رئیس فدراسیون شطرنج، گفت: قهرمان‌های ما یکی پس از دیگری از ایران می‌روند. فقط پرهام، امین و مبینا باقی مانده‌اند. مسؤولان نظارتی هم اصلاً این موضوع را دنبال نمی‌کنند و تمام فکر و ذکرشان فوتبال است. گِل بگیرند در فوتبال را تا خیال همه راحت شود. همه هم دوره‌های من رفته‌اند و فقط من مانده‌ام که مرا هم اذیت می‌کنند. سیستم نظارتی چه می‌کند؟ این رئیس فدراسیون فاسد است و باید برود، چرا کسی این امر را پیگیری نمی‌کند؟ به صورت یک خانم چک زده‌‌اند، حالا بماند که آن خانم نایب رئیس یک فدراسیون و دارنده ۱۰ مدال بین‌المللی است اما بازهم کسی وارد ماجرا نمی‌شود.

پریدر درمورد کتک خوردن و شکستن تلفن همراهش، تصریح کرد: چند روز پیش این اتفاق رخ داد و من موضوع را گزارش دادم، اما فعلاً همه می‌گویند صبر کن! صبر کنم که چه شود؟ رشیدی، رئیس هیأت کرمان غلط کرده به صورت من ضربه زده و تلفن همراه من را شکسته است. من اطلاعات زیادی در تلفن همراهم داشتم و با مسئولان آسیایی و جهانی در ارتباط بودم. چه کسی پاسخگو است؟ رشیدی یک نفر در روابط عمومی دارد من گفتم که اگر این خانم همه کاره شطرنج استان کرمان است به او حکم دبیری بدهید. رشیدی اعلام کرد که وی روابط عمومی من است و اگر کسی حرفی هم بزند به دهانش می‌زنم. من گفتم یعنی می‌خواهید من را کتک بزنید؟ اینگونه استارت درگیری خورده شد. 

اولین استاد بزرگ شطرنج بانوان جهان در ایران درمورد اینکه با این شرایط فدراسیون شطرنج ایران قرار است میزبان مسابقات غرب آسیا شود، اظهار داشت: من ۵ هزار دلار از فدراسیون آسیا جور کردم تا جایزه مسابقات شود، اما این افراد لیاقت ندارند. میزبانی این مسابقات به کشورهای عربی رسیده بود و من به زور توانستم میزبانی را به ایران بیاورم. بارها درخواست کردم که با من همکاری کنند تا راحت‌تر نامه‌نگاری کنم، اما آقایان در داخل کارشکنی می‌کنند. من دبیر کمیسیون زنان فدراسیون جهانی هستم و مسؤولان آسیایی و جهانی من را به خوبی می‌شناسند. متاسفانه آقایان همچنان دنبال کارشکنی هستند، چون میزبانی را من برای کشور گرفته‌ام.

نایب رئیس فدراسیون شطرنج گفت: تامینی به دنبال نابودی شطرنج است. اگر می‌تواند من را اخراج کند. من تمام تخلفاتی که در فدراسیون صورت گرفته است را افشا خواهم کرد. خسته شده‌ام. خزانه‌دار فدراسیون چرا مبالغ را کارت به کارت می‌کند؟ کدام خزانه‌دار است که این کار را می‌کند؟ من از فدراسیون جهانی پول می‌گیرم و وی به حساب شخصی‌اش کارت به کارت می‌کند که از مالیات فرار کند. مملکت قانون ندارد؟ بلیت گرجستان ۱۰ میلیون است و آقایان ۴۰ میلیون تومان از ورزشکاران گرفته‌اند. ۶ میلیارد گرفته‌‌اند، اما چقدر خرج قهرمانان خود کرده‌اند؟ من چگونه باید این قهرمانان را در ایران نگه دارم؟ 

پریدر با تاکید بر اینکه تامینی یک دروغگو است، افزود: رئیس فدراسیون برای تمام حرف‌هایش باید سند رو کند. چقدر برای اعضای تیم ملی هزینه شده است؟ از تامینی بپرسید که وقتی من اسپانسر به فدراسیون آوردم چگونه موضوع را لغو کرد؟ من درخواست کردم که وی به هیأت رئیسه بیاید، اما نپذیرفت و همشهریانش را به هیأت رئیسه آورد. تامینی برعکس حرف‌هایی که می‌زند و می‌گوید دو دوره نماینده مجلس بوده باید بگویم که او هیچ ارزش و جایگاهی ندارد. تامینی نه تنها یک هزار تومانی به فدراسیون نیاورده، بلکه ۱۰ برابر هم از فدراسیون خورده است. دروغ کافی است، من چند قهرمان را باید از دست بدهم؟ سارا خادم‌الشریعه رفت و این موضوع هیچ اهمیتی برای تامینی ندارد. تامینی برای نرفتن خادم‌الشریعه چه اقدامی کرد؟ من تنها مانده‌ام به کشورم خدمت کنم که من را هم پشیمان کرد‌ه‌اند. برای سیستم نظارتی که تامینی را تایید صلاحیت کرده است، متاسف هستم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شانزده =