آخرین اخبار

شرایط سخت برای اهالی رسانه در شب قهرمانی پرسپولیس/ لجبازی یک ناظر و انفعال مسئولان برگزاری

پرسپولیس در شب سختی برای اهالی رسانه جام قهرمانی را بالای سر برد.

اشتراک گذاری
29 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 5284

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران با قهرمانی پرسپولیس به اتمام رسید اما بار دیگر کج سلیقگی مسوولان برگزاری مسابقات و البته یک ناظر پرحاشیه آن هم در بازی فوق‌العاده حساس نساجی و پرسپولیس و جشن قهرمانی شاگردان یحیی گل‌محمدی به رخ کشیده شد.

داود رفعتی که ظهر امروز خداحافظی خود را از دنیای نظارت اعلام کرد، قطعا در برگزاری بازی همراه با مسوولان سازمان لیگ و هیات فوتبال قائمشهر نمره  قابل توجهی دریافت نخواهد کرد‌ زیرا جدا از مباحث فنی شرایط به شکلی رقم خورد که ۳ ساعت پیش از شروع بازی ایزد سیف‌الله‌پور، مدیرعامل تیم قائمشهری در اعتراض به استقرار حدود ۵ هزار نفر از تماشاگران پرسپولیس پشت نیمکت‌ها تهدید به بازی نکردن تیمش کرد.

در شرایطی که پیش از این عنوان شده بود تنها برای ۶۰ درصد از ظرفیت این ورزشگاه حدود ۱۰ هزار نفری بلیت فروخته می‌شود، درهای ورزشگاه از حدود ساعت ۱۳ بعد از ظهر باز و در همان دقایق ابتدایی بیش از ۷۰ درصد ظرفیت ورزشگاه پر شده و ساعتی بعد ظرفیت ورزشگاه کاملا پر شد.

این در حالی است که تعداد زیادی از خبرنگارانی که از تهران خود را به قائمشهر رسانده بودند پس از آنکه متوجه شدند جایگاه مخصوص‌ آن‌ها در اختیار هواداران قرار گرفته است، از رفعتی و عوامل انتظامی درخواست کردند جای مشخصی را برای استقرارشان در نظر بگیرد اما رفعتی در واکنشی عجیب به این درخواست به خبرنگاران گفت: باید از زمین بیرون بروید و اینکه جایی هم ندارید ارتباطی به من ندارد زیرا اگر از ابتدا که وارد ورزشگاه شدید، به آن محل رفته بودید، راحت می توانستید در آنجا مستقر شوید‌.

رفعتی درحالی چنین ادعایی را مطرح کرد که این جایگاه از حدود ۳ ساعت مانده به شروع بازی کاملا پر شده بود. در نهایت اهالی رسانه خود را با مشقت فراوان به جایگاهی نامناسب رساندند و نکته این بود که از این محل نیز نمی‌توانستند بازی را به شکل خوبی تماشا کنند.

پس از سوت پایان بازی نیز در شرایطی که افراد متفرقه زیادی در زمین حضور داشتند، عوامل انتظامی اعلام کردند با نظر ناظر بازی خبرنگاری حق ورود به زمین و پوشش دادن مراسم جشن قهرمانی پرسپولیس را ندارد. در شرایطی که برخی خبرنگاران به صورت گزینشی در وسط زمین مشغول پوشش جشن قهرمانی شاگردان گل‌محمدی شدند.

نکته منفی برخورد با رسانه‌ها انفعال روابط عمومی سازمان لیگ برای رفع مشکل خبرنگاران بود و آن‌ها نیز نتوانستند در تعامل با مسئولان برگزاری و ناظر سخت‌گیر بازی برای رفع این معضل انجام بدهند.

پایان پیام /این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 13 =