آخرین اخبار

صحبت‌های متناقض فدراسیون نشینان صدای سرمربی را در آورد/ اولویت تیم ملی را کادر فنی مشخص می‌کند

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته به اظهارات روز گذشته مسوولان فدراسیون در خصوص اعزام تیم ملی والیبال نشسته به مسابقات قهرمانی آسیا واکنش نشان داد.

اشتراک گذاری
28 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 5262

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود. امسال میزبان این دوره از رقابت‌ها قزاقستان است و ملی پوشان کشورمان باید تیرماه راهی این کشور شوند تا در این مسابقات حضور یابند. مشکلاتی در این میان وجود دارد که باعث شده تا اعزام پر افتخارترین تیم والیبال نشسته دنیا با مشکل مواجه شود. مشکلی که در حال حاضر وجود دارد و طبیعی است مشکل مالی بوده که تنها مشکل این رشته ورزشی نیست. در این میان به دلیل مصاحبه‌های انجام شده توسط فدراسیون نشینان، حاشیه هایی هم ایجاد شده است.

صبح روز گذشته بود که مسعود حمیدی در مصاحبه با یکی از رسانه‌های کشور درباره مشکل مالی این تیم برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: ما حتی برای رفتن به آسیا مشکل داریم و فدراسیون نیز در مسائل بودجه‌ای تحت فشار است. از طرف دیگر رقابت‌های قهرمانی آسیا هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و نمی‌توانیم از کنار آن بگذریم. ان‌شاءالله که این مسئله درست شود. 

وی افزود: مشکل مالی که وجود دارد و بحث‌های مالی در زمان اعزام مطرح می‌شود، اما رئیس فدراسیون در تلاش است تا بودجه موردنظر تأمین شود. او رایزنی‌هایی را با کمیته پارالمپیک و وزارت ورزش انجام داده تا این مورد خاص برطرف شود. با وجود اینکه مشکل مالی است، اما اعزام تیم ملی والیبال نشسته مردان به مسابقات قهرمانی آسیا قطعاً انجام خواهد شد.

اما عصر دیروز پس از صحبت های دبیر فدراسیون محمدمهدی گیلانی‌نژاد سرپرست مدیر ورزشی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در یک مصاحبه درباره شرایط مربوط به اعزام تیم ملی والیبال نشسته مردان به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان اظهار داشت: با توجه به نزدیکی مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا و بازی‌های پاراآسیایی و همچنین به‌لحاظ مدیریت منابع مالی و اولویت‌بندی سفرها، اولویت نخست فدراسیون شرکت در بازی‌های پاراآسیایی است و در زمان حاضر حضور تیم ملی والیبال نشسته در قزاقستان قطعی نیست و در حال بررسی است.

وی درباره اعزام تیم ملی والیبال نشسته به رقابت‌های قهرمانی آسیا در قزاقستان گفت: در تمام بخش‌های کشور موضوع مدیریت منابع مالی باید رعایت و امور بر اساس اولویت‌ها اجرایی شود، ما به همین دلیل باید اولویت‌بندی کنیم. ما هم به پیشرفت و توسعه والیبال نشسته علاقه داریم و در این راستا، قهرمانی کشور این رشته را برگزار خواهیم کرد، اما در خصوص اعزام تیم‌ها، اولویت اعزام به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو است و موضوع اعزام والیبال نشسته به مسابقات قزاقستان هم در حال بررسی است و اعزام آنها قطعی نیست و این تصمیم مشترک بخش فنی کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون است.

این تناقض صحبت‌ها از سوی فدراسیون نشینان جالب نبود همین موضوع باعث شد تا سرمربی تیم ملی والیبال نشسته به زبان بیاید.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،در خصوص وضعیت تیم ملی و اردوی مشترک با تیم ملی قزاقستان اظهار داشت: شرایط تیم ملی در حال حاضر شرایط خوبی است اردوهای ما هفته گذشته با اردوی مشترک قزاقستان آغاز شد و در بازی‌های تدارکاتی بازی‌های بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. هدف اول تیم ملی والیبال نشسته اول قزاقستان و بعد از آن هم بازی‌های آسیایی و بعد از آن هم که پاریس را در پیش رو داریم. در این میان برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا دچار مشکلات مالی هستیم که امیدوارم این موضوع هم حل شود. آمادگی بازیکنان در حال حاضر خیلی خوب است و با توجه به صحبت هایی که قبلا انجام دادیم با ۵۰ درصد قدرت در مسابقات قهرمانی آسیا حضور خواهیم داشت و بعد از آن هم با ۷۰ درصد قدرت به بازی‌های آسیایی هانگژو می‌رویم. در هر دو تورنمنت هم ۵۰ درصد تیم را جوانان و ۵۰ درصد را با تجربه ها تشکیل خواهند داد. فقط برای قزاقستان مشکلاتی را داریم که حل خواهد شد. 

* اولویت فنی تیم ملی را کسی که یک هفته است به فدراسیون آمده تشخیص می دهد یا سرمربی تیم ملی؟ 

سرمربی تیم ملی در خصوص مصاحبه عصر روز گذشته سرپرست مدیر ورزشی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین درباره اینکه اعزام تیم ملی والیبال نشسته در اولویت نیست اظهار داشت: صبح روز گذشته مسعود حمیدی دبیر فدراسیون جانبازان و معلولین در مصاحبه‌ای اعلام کرد که مشکلات وجود دارد اما اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا صورت می‌گیرد اما گیلانی نژاد سرپرست مدیر ورزشی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین عصر امروز در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که اعزام تیم ملی والیبال نشسته به مسابقات قهرمانی آسیا در اولویت فدراسیون نیست. من نمی‌دانم چه بگویم ولی اولویت فنی تیم ملی را کسی که یک هفته است به فدراسیون آمده تشخیص می دهد یا سرمربی تیم ملی؟ 

* گناه تیمی که قهرمان بلامنازع جهان است چیست؟

وی در ادامه گفت: واقعا در تعجبم اعزام تیم ملی والیبال نشسته به مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک را چه مرجعی تشخیص می دهد؟ اگر این موضوع را برایم مشخص کنند، شاید کمی همه چیز مشخص شود. برنامه‌ای که برای تیم ملی داریم از ابتدا مشخص بوده است و می‌دانیم با چه ظرفیتی در کجا قرار است حضور داشته باشیم. گناه تیمی که قهرمان بلامنازع جهان است چیست؟ مگر ورزشکاران این رشته ورزشی چه گناهی کردند که نباید در مسابقات قهرمانی آسیا که هر ۴ سال یکبار برگزار می‌شود حضور داشته باشند. گیلانی نژاد یک هفته است که در فدراسیون جانبازان و معلولین حضور دارد. قطعا این صحبت‌ها، صحبت‌های افراد دیگر در فدراسیون هم است که او این صحبت را کرده است. اولویت تیم ملی را همیشه سرمربی و کادر فنی مشخص می‌کند. امیدوارم صحبت‌هایی که انجام شده است اشتباه تایپی بوده باشد. 

آیا تیم ملی والیبال نشسته اشتباه کرده قهرمان شده و سهمیه پارا المپیک کسب کرده؟

رضایی در خصوص اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا تصریح کرد: برای من باید اول مشخص شود که چه کسی اولویت اعزام تیم ملی را مشخص می‌کند. دوما مسئله مالی یک موضوع همه گیر در ورزش کشورمان به خصوص در وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک است و مختص ورزش جانبازان و معلولین نیست. اما عدالت ورزشی کجا رفته است؟تیم ملی والیبال نشسته کشورمان به دلیل اینکه قهرمان است، به دلیل اینکه در مسابقات جهانی همه حریفان خود را ۳ بر صفر شکست داده و سهمیه پارالمپیک پاریس را به دست آورده اشتباه کرده است. گاهی فدراسیون می‌گوید اولویت مالی باید باشد سمعا و طاعتا ما هم اولویت مالی را قبول داریم، اما اولویت فنی برای من چیز خنده داری است. منی که ۲۷ سال سرمربی تیم ملی بودم و تورنمنت های مورد نیاز را حضور داشتم درست نیست که امروز بحث فنی را پیش بکشند.

* هیچ خلعی در انجمن والیبال نشسته نداریم و کشفیا به زودی بازخواهد گشت

وی در پایان در پاسخ به شایعات انتخاب جانشین برای علی کشفیا رئیس انجمن پارا والیبال کشورمان گفت: علی کشفیا برادر بزرگ‌تر، استاد و رفیق صمیمی من و از همه مهمتر بسیار توانمند است. کشفیا یک گروهی را اداره می‌کرد به نام انجمن والیبال معلولین بوده که این گروه در حال حاضر هم کار خود را انجام می‌دهد. او روز به روز بهتر می‌شود و در حال حاضر هم از بیمارستان مرخص شده و در منزل حضور دارد. هر روز هم که جلوتر می‌رویم وضعیت او رو به بهبود است. ما هیچ خلعی در انجمن نداریم و به این شکل نیست که کارها روی زمین مانده باشد. همکاران او در انجمن کارها را به خوبی پیگیری می‌کنند. امیدوارم خود او هم هرچه زودتر سلامتی خود را به دست آورد و دوباره به جمع ما بپیوندد. کشفیا اسطوره رشته والیبال نشسته است و باید از این اسطوره‌ها محافظت کنیم. 

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − یک =