آخرین اخبار

با کسانی که به دنبال برهنگی در کف خیابان هستند برخورد می‌کنیم

رئیس دادگستری استان تهران گفت: با افرادی که عامدانه به دنبال رواج برهنگی در کف خیابان هستند مقابله خواهد شد تا از اینگونه سوءرفتار‌ها جلوگیری شد.

اشتراک گذاری
24 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 5179

رئیس دادگستری استان تهران:

رئیس دادگستری استان تهران گفت: با افرادی که عامدانه به دنبال رواج برهنگی در کف خیابان هستند مقابله خواهد شد تا از اینگونه سوءرفتار‌ها جلوگیری شد.

با کسانی که به دنبال برهنگی در کف خیابان هستند برخورد می‌کنیم
توازن/به گزارش رویداد۲۴؛  تسنیم نوشت: علی القاصی‌مهر، رییس کل دادگستری استان تهران ناهنجاری‌های اجتماعی و هرج و مرج را عامل سوء استفاده و تجری افراد سابقه‌دار برای ارتکاب مجدد به جرایم خشن‌تر از جمله سرقت به‌عنف و برهنگی عنوان کرد و گفت: اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف اقدامات فرهنگی و آموزشی را می‌طلبد، اما با قانون‌گریزان و با افرادی که عامدانه به‌دنبال رواج برهنگی در کف خیابان هستند، مقابله و از اینگونه سوء رفتار‌ها جلوگیری خواهد شد.

وی گفت: سیاست قوه قضاییه در موضوع مقابله با بی‌حجابی، اقدام بر اساس الزامات قانونی است، اما در این جنگ ترکیبی شاهد تلاش برخی افراد و گروه‌ها در فضای مجازی هستیم تا اقدامات شاخص و مقابله سریع و بدون فوت وقت دستگاه قضایی و پلیس را با هنجارشکنان در هاله‌ای از ابهام قرار دهند تا ناهنجاری و بزه را خصوصاً نزد جامعه هدف که بیشتر نوجوانان و جوانان هستند عادی‌انگاری کنند.

القاصی‌مهر که در ستاد پیشگیری و مقابله با جرائم مهم و خشن استان تهران سخن می‌گفت، ادامه داد: از روزمرگی در مسیر مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی باید اجتناب کرد و با همکاری و هماهنگی بیشتر میان دستگاه قضایی و پلیس‌های تخصصی خصوصاً در مجموعه پلیس آگاهی، فتا و امنیت، باید هتاکی‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد را با حضور مؤثر و اقدام به موقع و با تدبیر پاسخ لازم و قانونی داد.

القاصی‌مهر سپس با اشاره به ایجاد چالش‌های فرهنگی و اجتماعی در اثر تحمیل جنگ ترکیبی دشمن و فشار‌های اقتصادی گفت: تلاش دشمن برای افزایش فشار بر اقشار مختلف مردم و همزمان کار رسانه‌ای صورت گرفته زمینه نافرمانی اجتماعی در موضوعاتی مانند حجاب و تقابل اجتماعی در موضوعاتی مانند حقوق و دستمزد را میان مردم و حکومت ایجاد می‌کند و در این زمینه باید کاملاً هوشیارانه اقدام کرد.

رییس کل دادگستری تهران گفت: شعب ویژه‌ای در دادسرا، دادگاه بدوی و دادگاه تجدید نظر برای کسانی که در فضای رسانه‌ای دست به تخریب امنیت روانی جامعه می‌زنند اعم از کسانی که صاحب رسانه هستند و نیز افرادی که امتیاز رسانه‌ای ندارند و در فضای مجازی بر مخاطبین زیادی اثرگذاری دارند، اختصاص داده شده است که پرونده‌ها را بلافاصله و خارج از نوبت و کمترین زمان ممکن رسیدگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + بیست =