آخرین اخبار

بی‌غیرت‌ها از حکیم فرودسی پند بگیرند/بعضی‌ها پا روی غیرت دینی و ملی گذاشته‌اند

امام جمعه یاسوج گفت: علاوه بر اینکه باید شاهنامه بخوانیم باید پند و اندرزهای او را نیز گوش فرا دهیم زیرا برخی این قدر بی غیرت هستند که وطن خود را در اختیار دشمن قرار می دهند.

اشتراک گذاری
22 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 5130

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج؛ آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اهل ایمان و مومنین به بهشت میروند بهشت رفتن آنها به برکت نماز و روزه و حجاب و عفاف و پرداخت زکات است.

وی در ادامه با بیان اینکه خداوند به خاطر لطف خود ورود به بهشت را برای همه ما تسهیل می‌کند گفت: خداوند راه را به ما نشان می‌دهد ایمان به خداوند و پیروی از انبیا الهی و پیامبر و اهل بیت راه رفتن به بهشت است نماز و روزه و زکات و حلال و حرام خداوند راهی است که ما را به بهشت می رساند.

امام جمعه یاسوج نفس را ابزاری برای انحراف دانست که نباید از مسیر بهشت به واسطه نفس خود خارج شویم و گفت: ابزار ورود به بهشت خداوند پیروی از حلال و حرام خداوند است.

وی در ادامه گفت: آدم‌های کافر مثل حیوانات زندگی می کند کنترل روی اعضا و جوارح خود ندارند در حالی که تفاوت میان انسان و حیوان رعایت حرام و حلال خداوند است.

حسینی یادآور شد: شعار زندگی آزادی یعنی از حرام و حلال خداوند پیروی نمی کنیم آنهایی هم که حلال و حرام خداوند را در دستور کار قرار می‌دهند زندگی حیوانی داشته هر چند کالبد آنها انسانی است اما روح حیوانی دارند. خیلی از انسانها در روز قیامت به ۷ صورت حیوانی مثل خوک و میمون در می‌آیند.

امام جمعه یاسوج در بخش دیگری از اظهارات خود در خطبه دوم این هفته نماز جمعه یادآور شد: روز پاسداشت زبان فارسی را داریم، حکیم ابوالقاسم فردوسی یک مسلمان ایرانی با غیرت بود و بسیار لطیف و ظریف از زبان فارسی حراست کرد و می تواند الگویی برای ما در غیرت دینی و ملی و مذهبی باشد.

وی در ادامه با بیان برخی از اشعار و ابیات حکیم فردوسی طوسی گفت: علاوه بر اینکه باید شاهنامه بخوانیم باید پند و اندرزهای او را نیز گوش فرا دهیم زیرا برخی اینقدر بی غیرت هستند که وطن خود را در اختیار دشمن قرار می دهند مثل بختیار خائن که در دوره دفاع مقدس می‌گفت که ما و صدام در راستای یک هدف حرکت می کنیم باید از شاهنامه غیرت دینی و وطنی را یاد بگیریم.

حسینی یادآور شد: در تمام دوره های پهلوی و قاجار قسمت زیادی از کشور ما را جدا کردند اما خوشبختانه به واسطه غیرت دینی دشمن نتوانست در این دوره ذره ای از خاک ایران را جدا کند.

وی در ادامه به روز سه شنبه سالروز شهادت امام جعفر صادق «ع » اشاره کرد و گفت: امام همام که تربیت کننده دانشمندان و فرهیختگان زیادی بود و قدر مسلم حق بزرگی بر گردن عالم تشیع دارد مکتب شیعه جعفری را پایه گذاری کرد و آنچه امروز داریم همه به واسطه خدمات و مجاهدات آن امام بزرگوار است.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =