آخرین اخبار

پیگیری‌های آقای نماینده جهت استفاده از بومی‌ها در پتروشیمی گچساران/ مسدود شدن مسیرهای تخلف در جذب و استخدام

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته مردم گچساران و باشت مطالبه به حق و درستی است، نمی توان پذیرفت جغرافیای گچساران را به عنوان بام نفتی و گازی و شرکت‌های پتروشیمی در کشور و آسیا بشناسند اما جوانان ما از بیکاری بنالند.

اشتراک گذاری
14 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 4936

سیدناصر حسینی پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: به کارگیری نیروهای غیر بومی در پتروشیمی گچساران یکی از دغدغه های اصلی و مطالبات مردم و جوانان دو شهرستان گچساران و باشت است.

وی بیان کرد: این مطالبات به حق و درخواست‌های فراوان گروه های مختلف مردمی به خصوص جوانان تحصیلکرده حوزه انتخابیه ام در بدو شروع به کار در بهارستان بوده که گاهاً با ناراحتی و نارضایتی های شدید و اعتراض های مختلف جوانان همراه بوده است.

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام این دغدغه عنوان شده در خصوص نحوه جذب و به کارگیری جوانان در شرکت‌های زیر مجموعه پتروشیمی گچساران‌ است.

حسینی پور عنوان کرد: مردم حوزه انتخابیه از اینکه آنها نمی توانند از این حق مسلم و اولویت دار بومی بودن برای اشتغال در این شرکت‌ها بهره مند شوند سخت معترض بودند.

وی با اشاره به اینکه معترض بودن مردم در خصوص اینگونه به کار گیری نیرو حق طبیعی آنهاست، گفت: خواسته مردم گچساران و باشت مطالبه به حق و درستی است، نمی توان پذیرفت جغرافیای گچساران را به عنوان بام نفتی و گازی و شرکت‌های پتروشیمی در کشور و آسیا بشناسند اما جوانان ما از بیکاری بنالند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع یکی از چالش‌های اساسی دیگر استان‌ها و شهرستان‌های کشورمان نیز بوده که همچون حوزه انتخابیه ما از نعمت های عظیم نفت و گاز و شرکت‌های پتروشیمی برخوردار است اما با آمار بالای بیکاری جوانان جویای کار مبتلا هستند.

حسینی پور بیان کرد: از روز اول یکی از دغدغه های من به عنوان خادم مردم در خانه ملت گره گشایی از این معضل و چالش جدی چندین ساله بوده است.

وی افزود: خدا را شاکرم که با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات متعدد توانستیم گام بزرگی در راستای اشتغال حداکثری جوانان بومی در پتروشیمی گچساران‌ برداریم.

 به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس با استناد به نامه قانونی و رسمی که منتشر شده با پیگیری‌ نماینده حوزه انتخابیه باشت و گچساران با مسئولان و سازمان های ذی ربط، بویژه مصوبه جلسه مهم نماینده در تاریخ ٢٨ فروردین ١۴٠٢ با سرپرست سرمایه انسانی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، از این تاریخ هر گونه جذب و بکارگیری نیروی انسانی مورد نیاز شرکت‌های کارفرمایی و پیمانکاری پتروشیمی گچساران با اولویت نیروهای جوان بومی و با نظارت و همکاری شورای تأمین و اشتغال شهرستان قابل انجام است و مسیرهای تخلفات جذب و استخدام برای همیشه مسدود شد.

پایان پیام/ ۸۲۰۳۳این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =