آخرین اخبار

سرنوشت ۵۰ هکتار زمین تصرف شده چهاربیشه به روایت فرماندار/دیهیم: دست سرمایه‌گذار را می‌بوسیم با متصرف سازش نمی‌کنیم

فرماندارگچساران گفت: جلوی هیچ شخص سرمایه گذار که می‌خواهد طرح اجرا کند را نخواهیم گرفت و به دست آنها نیز بوسه خواهیم زد.

اشتراک گذاری
05 اردیبهشت 1402
کد مطلب : 4725

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از گچساران روانبخش دیهیم خوب در جلسه ستاد مقابله با زمین خواری این شهرستان اظهار کرد: در خصوص اراضی ملی و دولتی جهت تعیین تکلیف آنها باید اول واگذاری آنها به کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی شهرستان ارائه شود.

 وی بیان کرد: دستگاه های خدمات رسان برای صدور مجوز باید استعلامات لازم را از راه و شهرسازی گرفته تا در آینده مشکلی ایجاد نشود.

فرماندار گچساران تصریح کرد: لزوم توجه به اسناد بالادستی آمایش سرزمین در خصوص واگذاری اراضی منابع ملی برای اجرای طرح ها و اخذ استعلام از سازمان مدیریت برنامه ریزی استان ضروری است.

دیهیم خوب عنوان کرد:مبارزه با زمین خواری و واگذاری برخی اراضی ملی به عنوان پروژه و طرح با جدیت بسیار در این شهرستان ادامه دارد.

وی گفت: زمینی حدود ۵۰ هکتار در چهاربیشه گچساران که در سال ۹۵ به اسم یک پروژه واگذار شده بود مراحل پس گیری آن حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 فرماندار گچساران با اشاره به اینکه این میزان زمین اراضی ملی در مجاورت پتروشیمی جهت توسعه صنایع پایین دست در سنوات گذشته گرفته شده بود،خاطرنشان کرد: روند قضایی بازپس گیری زمین های تحت عنوان طرح و پروژه زمان‌بر می باشد ولی ما به دنباله پس گرفتن این اراضی هستیم.

دبهیم خوب اظهار کرد: ما جلوی هیچ شخص سرمایه گذار که می‌خواهد طرح اجرا کند را نخواهیم گرفت و به دست آنها نیز بوسه خواهیم زد.

 دبهیم خوب بیان کرد: برای سرمایه گذاران واقعی و اجرا کننده های طرح ها زمین در گچسارات وجود دارد، ولی کسانی که فقط به عنوان های مختلف به دنبال تصرف زمین ها می باشند از واگذاری اراضی با آنها خودداری خواهیم کرد.

فرماندار گچساران ادامه داد: با متخلفین و تصرف کنندگان اراضی به اسم طرح و یا پروژه برخورد قانونی می شود.

دیهیم خوب اضافه کرد: در خصوص واگذاری زمین به اجرای طرح ها و پروژه ها روند استعلامات اداری اگر ایراد دارد باید برطرف شود تا راه های احتمالی برای سودجویان بسته شود.

 وی با اشاره به اینکه باید مراقب تغییر کاربری فضاهای سبز و آموزشی در شهرها و روستاهای گچساران بود، افزود: در برخی از روستاهای گچساران شاهد ساخت و ساز خانه باغی ها در برخی از زمین‌های کشاورزی هستیم، دستگاه های مربوطه باید پیگیر آن شوند.

 فرماندار گچساران اظهار کرد: اگر تاکنون اقداماتی جهت رفع تصرف در گچساران صورت‌گرفته نتیجه همکاری و تلاش ادارات مربوطه و مسئولان استانی می باشد که همه با هم در این اقدام همکاری های لازم را انجام داده ایم.

دیهیم خوب با اشاره به اجرای برخی از احکام در خصوص زمین خواری در این شهرستان تصریح کرد: کل احکام باید در اردیبهشت ماه ماه اقدام شود.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: نباید فضایی که متعلق به آموزش و پرورش می باشد واگذار گردد.

دیهیم خوب ادامه داد: در شهرستان گچساران این مشکل وجود دارد که به راحتی فضای آموزشی و سبز را واگذار می کنن، یکی از وظایف کارگروه زمین خواری مبارزه با این پدیده است.

انتهای پیام/ ۸۲۰۳۳این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =