آخرین اخبار

۹۰۰ شهر ایران در کنار ۹۰ کشور جهان همراهیم با مردم مظلوم فلسطین/ فراخوان نهادهای انقلابی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

در آستانه روز جهانی قدس،نهادها،ارگانها،مراجع تقلید،احزاب و گروه ها و شخصیت های برجسته کشور،عموم مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس و حمایت از مردم فلسطین دعوت کردند.

اشتراک گذاری
24 فروردین 1402
کد مطلب : 4444

گروه سیاسی: روز قدس در تقویم رمضان، یادآور فرمان امام(ره) به منظور اتحاد مسلمانان برای رهایی فلسطین از ظلم و ستم رژیم صهیونیستی است. امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ش (رمضان ۱۳۹۹ق) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین اعلام کردند و از مسلمانان جهان خواستند که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود که بنابر گزارش منابع خبری، این تعداد به ۹۰ کشور در قاره‌های مختلف جهان می‌رسد.

هیات دولت جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای از عموم ملت ایران، اقوام، شخصیت ها و گروه های مختلف سیاسی و اجتماعی دعوت کرد با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز قدس؛ صفحه زرین دیگری در تاریخ پرافتخار استکبار ستیزی، حمایت از مظلوم، وحدت و یکپارچگی ملی را در برابر چشم جهانیان به نمایش بگذارند.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای با اشاره به شرایط حساس کنونی کشور، آحاد مردم را برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.در این بیانیه آمده است: در شرایط ویژه کنونی که دشمنان قسم خورده اسلام به ویژه آمریکای جهان خوار با حمایت و هدایت صهیونیسم جهانی به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) توهین روا داشته و با موضع گیری های بی منطق و قرون وسطایی خویش خواستار دست کشیدن ایران سرافراز و قدرتمند از ادامه تحقیقات در زمینه دانش صلح آمیز هسته ای است؛ حضور ملت غیور و شرافتمند ایران بیش از هر زمان دیگر در صحنه ضروری است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با صدور بیانیه‌ای از ملت استکبارستیز و همیشه در صحنه ایران اسلامی برای حضور در راهپیمایی عظیم روز جهانی قدس دعوت کرد. این بیانیه می افزاید: امسال و پس از وقفه دو ساله در برگزاری راهپیمایی مردمی روز جهانی قدس به دلیل شیوع بیماری کرونا، هماهنگی لازم برای انجام راهپیمایی بزرگ و باشکوه، همزمان با تهران، در بیش از ۹۰۰ شهر کشور، و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و رنگبندی استان ها، از مساجد بزرگ و میادین اصلی به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه تدارک دیده شده است. این مراسم، همچنین در بیش از ۹۰ کشور جهان با حضور مردم مسلمان و آزادگان دیگر ادیان الهی به شکل تجمع و محکومیت رژیم کودک کش صهیونیستی و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف برگزار خواهد شد.

مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه ای ضمن گرامی‌داشت روزجهانی قدس از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت به‌عمل آورد. در بیانیه مجلس خبرگان رهبری آمده است:در شرایط حساس کنونی که سرزمین‌های اشغالی از یک سو دستخوش بحران‌های داخلی و اعتراضات بی سابقه مردمی است و از یک سو مقاومت لبنان و فلسطین با موشکباران شهرک‌های صهیونیستی، هیمنه پوشالی رژیم غاصب اسرائیل را برای چندمین بار شکستند، این رژیم، چون مار زخم خورده به خود می‏ پیچد و با یورش به مسجد الأقصی، ضمن هتک حرمت این مکان مقدس، امنیت نمازگزاران روزه دار را به خطر می‌اندازد، انتظار می ‏رود که ملت شجاع لبنان و فلسطین و احزاب و جریانات سیاسی با وحدت، یکپارچگی، درایت و هوشیاری توطئه‏‌های دشمن را نقش بر آب سازند.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه‌ای از همه مسلمانان جهان دعوت کرد در راهپیمایی روز جهانی قدس فعالانه شرکت کنند و بار دیگر جلوه‌ای دشمن‌شکن از اتحاد وانسجام امت رسول اعظم(ص) را به نمایش گذارند.مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی شعار امسال روز قدس یعنی «فلسطین محور وحدت جهان اسلام، قدس در آستانه آزادی» را ارج نهاده و با بزرگداشت روز جهانی قدس از همه مسلمانان آزاده جهان دعوت می‌کند در راهپیمایی‌ها و مراسم ویژه این روز مقدس در سراسر جهان با هدف تحقق شعار امسال فعالانه حضور بهم رسانند و باردیگر جلوه ای دشمن شکن از اتحاد وانسجام امت رسول اعظم صلی الله علیه وآله وسلم را به نمایش گذارند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس بر لزوم حضور همگانی در این روز بزرگ تأکید کرد و گفت: یکایک مسلمانان جهان با پاسداشت روز قدس و شرکت در راهپیمایی آن در این حرکت عظیم سهیم باشند چرا که قرآن کریم می فرماید: ألا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیبٌ.

آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با دعوت از مسلمانان جهان برای حضور در راهپیمایی روز قدس امسال، گفت: «قدس» به عنوان قبله اول مسلمین جهان و محل عروج پیامبر اکرم (ص) برای مسلمانان یک مسئله حیاتی است.

آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم با صدور پیامی مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد؛ در این پیام آمده است:‌امسال نیز در شرایطی که خوی ددمنشانه رژیم منحوس صهیونیستی بروز و ظهور مجدد یافته و به ساحت مقدس مسجد الاقصی بی حرمتی روا داشته اند و از طرفی ضعف درونی برخاسته از پایه ریزی حرام و مردود آن رژیم بیش از گذشته هویدا گشته است، شرکت گسترده ملت بزرگ ایران و به ویژه مردم انقلابی قم مقدس و لبیک به تدابیر خردمندانه مقام معظم رهبری، مسیر ظلم ستیزی و حذف کامل رژیم صهیونیستی و رد پاهای استکبار خونخوار از منطقه غرب آسیا را مهیاتر از قبل خواهد کرد. ان شاء الله.

ائمه جمعه اهل سنت سراسر استان بوشهر در بیانیه‌هایی جداگانه از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

مظلومان فلسطین در انتظار همت مسلمانان/راهپیمایی ای برای دفاع از فلسطین/ فراخوان نهادهای انقلابی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

وزیر اطلاعات حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب نیز پیامی به مناسبت روز قدس صادر و تاکید کرد: سربازان گمنام آقا امام زمان (عجل‌الله ‌تعالی ‌فرجه‌الشریف) در پایگاه عظیم مبارزه و جهاد نیز، در جهاد علیه رژیم صهیونیزم غاصب فعالانه حضور داشته و دسیسه‌های شیطانی آن تروریست‌های کودک‌کش را همچنان نقش بر آب می‌نمایند… روز جهانی قدس، تا همیشه‌ تاریخ ماندگار است و ملّت فهیم ایران اسلامی، همراه و همدل با سایر ملل اسلامی، با حضور یک پارچه خود در راهپیمایی این روز، فریاد بلند علیه اشغال و تجاوز به ملّت مظلوم فلسطین را، سر می‌دهند.

وزارت کشور در آستانه روز جهانی قدس با دعوت برای حضور در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد که شعار« فلسطین محور وحدت جهان اسلام؛ قدس در آستانه آزادی»، این پیام را مخابره می کند که با وحدت گسترده‌تر کشورهای اسلامی در کنار آزادیخواهان جهان، می توان به آزادی هر چه زودتر سرزمین های اشغالی امیدوار بود.

وزارت خارجه نیز در بیانیه ای با تاکید بر تداوم سیاست اصولی و ثابت در حمایت از مقاومت مشروع ملت فلسطین و ضرورت مقابله با جنایات رژیم اشغالگر، از دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواهان جهان خواست تا به وحدت برای مقابله با این غده سرطانی و برهم زننده ثبات و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و حمایت و پشتیبانی حقیقی از ملت مظلوم فلسطین به پیوندند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت فرارسیدن روز جهانی «قدس» بیانیه‌ای صادر و تاکید کرد: روز قدس به نوعی اعتراض به یک تفکر انحرافی افراطی و نظام سیاسی اشغالگر است، به فرموده رهبر معظم انقلاب، دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده تر از مساله فلسطین. وزارت دفاع ضمن دعوت از ملت رشید و ولایتمدار ایران اسلامی برای حضور پرشور، بالنده و انقلابی در راهپیمایی روز جهانی قدس ، همراهی دانشمندان، متخصصان و کارکنان صنعت دفاعی را با ملت شریف در این عمل صالح را اعلام می نماید. انشاء الله زوال رژیم منحوس صهیونیستی ظرف کمتر از ۲۵ سالِ وعده داده شده، محقق و طومار آن پیچیده خواهد شد.

ستاد کل نیروهای مسلح هم در بیانیه‌ای ضمن دعوت مردم به شرکت در این راهپیمایی، اعلام کرد: «شمارش معکوس برای فروپاشی صهیونیسم آغاز شده، تا جایی که به فضل الهی در آینده‌ای نه چندان دور چیزی به نام رژیم صهیونیستی وجود نخواهد داشت.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای با گرامیداشت روز جهانی قدس ملت ایران را دعوت به شرکت در راهپیمایی روز قدس کرد.این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد، خاطره و حماسه آفرینی های جاودانه شهیدان مقاومت فلسطین و خیل عظیم شهدای حامی آرمان قدس وآزادی فلسطین در بلاد اسلامی از جمله سیدالشهدای مقاومت اسلامی و شهید قدس سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مدافع حرم و دعوت از اقشار و آحاد مختلف ملت شریف و انقلابی ایران برای حضور پرشور و گستره در راهپیمایی روز جهانی قدس و لبیک به ندای رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) ، آورده است: به توفیق الهی و با یکپارچگی گروه های مقاومت منطقه تحقق وعده صادق امامین انقلاب اسلامی در نابودی غده سرطانی اسراییل و آزادی ملت فلسطین و مسجدالاقصی که با گشودن جبهه‌ های جدید مقابله با اشغالگران، اخراج امریکا از منطقه و تحولات سرنوشت‌ساز پیش رو سرعت یافته است، بزودی به خبر اول رسانه های جهان تبدیل و ملت مظلوم فلسطین خود را مهیای جشن پیروزی بر اشغالگران کرده و تشکیل دولت قانونی و برحق فلسطینی را با اراده مقدس و مصمم خود، به نظام استکبار و ارتجاع منطقه تحمیل خواهند کرد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با صدور بیانیه ای ملت غیور ایران را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت و تاکید کرد: با گسترش و اقتدار جبهه مقاومت روند نابودی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی شتاب گرفته و به اذن الهی و در پرتو مقاومت مردم مظلوم فلسطین می‌رود تا به زودی طومار ظالمان و غاصبان را در سرزمین‌های اسلامی در هم پیچیده شود. ارتش انقلابی جمهوری اسلامی ایران همراه و همدل با مردم بصیر و آگاه در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، صدای رسای مظلومیت و حق‌طلبی ملت ستمدیده فلسطین خواهد بود تا همه یک صدا و تحت لوای امت واحده اسلامی، فریاد بلند و دشمن‌شکن خود را به گوش جهانیان رساند و آماده است در صفی متحد حماسه‌ای دیگر را در حمایت از مظلومان و ستم دیدگان خلق کند.

مظلومان فلسطین در انتظار همت مسلمانان/راهپیمایی ای برای دفاع از فلسطین/ فراخوان نهادهای انقلابی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس مردم ایران را به راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان دعوت کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: رهنمود ولی امرمسلمین امام خامنه ای به مردم فلسطین از هر مذهب، در یک انتخاب آزاد نظامی را رای دهند که به جای جنگ و خونریزی و ویران ساختن خانه های فلسطینیان و اهانت و تهاجم به مسجدالاقصی و قدس شریف و زندان های وحشتناک و ضد بشری صهیونیستی، آرامش و زندگی انسانی را در منطقه مقدس فلسطین برقرار سازد. این بیانیه می افزاید: در پایان و در حمایت از برنامه های شورای محترم هماهنگی تبلیغات اسلامی در روز جهانی قدس، حزب موتلفه اسلامی با تمام ظرفیت های خود در سراسر کشور همکاری و همراهی خود را اعلام می‌دارد و این حزب از همه ملت بزرگ ایران، به ویژه اعضاء و طرفداران خود دعوت می نماید در این راهپیمایی عظیم حضور فعال داشته باشند و با لبیک به راهبردهای ولی امر مسلمین امام خامنه ای، فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا رو در فضای دنیا طنین انداز نماییم.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بمناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس در بیانیه ای تاکید کرد «ملت انقلابی و شریف ایران اسلامی در روز جهانی قدس یکصدا با مسلمانان سراسر جهان در راهپیمایی تاریخی روز قدس شرکت نموده و بار دیگر حماسه‌ای شکوهمند و برگ زرین دیگری را در کتاب مقاومت اسلامی ثبت خواهد کرد.»

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی هم در بیانیه ای بادعوت از مردم در راهپیمایی روز قدس، تاکید کرد: فلسطین مربوط به همه جهان اسلام است و دفاع از آن و کمک به مجاهدان آزادی فلسطین نیز وظیفه همگانی جهان اسلام است . روز قدس که به تعبیر حضرت امام خمینی ـ سلام‌الله علیه ـ روز اسلام و همه کشورهای اسلامی است را فرصت ویژه برای هماهنگی بیشتر حول محور قدس و فلسطین عزیز می‌داند و بر این اساس در آستانه چهل و سومین روز مبارک قدس در ارتباط با مسایل بین‌المللی، مسایل جهان اسلام و به خصوص مسایل فلسطین به موارد زیر تأکید می‌کند.

جمعیت جوانان انقلاب اسلامی هم طی بیانیه‌ای از عموم مردم خداجوی ایران اسلامی برای حضور و شرکت در راهپیمایی یوم الله روز قدس دعوت کرد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه از آمادگی کامل مترو تهران به منظور هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس خبر داد و گفت«برپایی استیج با حضور خواننده‌های مطرح کشور، غرفه کودک و فلسطین و نقاشی و رنگ آمیزی ماکت ویژه مراسم توسط کودکان، اجرای مسابقه و اهدای هدایای ویژه، اهدای بادکنک به کودکان، برپایی پایگاه سلامت، کارگاه خطاطی و خوشنویسی، غرفه عفاف و حجاب، توزیع محصولات فرهنگی، مشاوره حقوقی، اکران نمایشگاه عکس از برنامه‌های معاونت امور فرهنگی و اجتماعی مترو تهران در مراسم یوم الله آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خواهد بود.»

بسیج اساتید دانشگاه خوارزمی هم در بیانیه ای تاکید کردند: «مسلمانان و انسان‌های آزادی خواه در سراسر جهان، روز قدس فریاد مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهانیان برسانند.»

چه آنکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت ماه مبارک رمضان گفت: «از همه دعوت می‌کنم مشارکت گسترده‌ای در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس امسال داشته باشند به ویژه با توجه به رویارویی کنونی با دشمن(صهیونیستی) که جریان دارد.وی در ادامه تاکید کرد که حوادث و تحولات لبنان، سوریه و فلسطین به هم مرتبط است.»

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مردم برای حضور هرچه باشکوه تر در راهپیمایی روز قدس دعوت به‌عمل آورد. 

این گزارش به روزرسانی می شود…

۲۱۶۲۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 9 =