آخرین اخبار

هشدار سطح قرمز هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد/ پیش‌بینی بارش شدید باران

هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نسبت به ورود سامانه بارشی به استان هشدار سطح قرمز صادر کرد.

اشتراک گذاری
23 فروردین 1402
کد مطلب : 4437

علی کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج گفت: با توجه به بررسی جدیدترین نقشه‌های پیش یابی الگوهای مختلف جوی تحت تاثیر سامانه بارشی و فعالی قرار دارد که عمده فعالیت آن اواخر وقت امشب شروع و تا اواخر وقت پنج شنبه ادامه دارد.

این سامانه بارشی سبب رگبار شدید باران و رعد و برق و بارش تگرگ در برخی مناطق استان و همچنین وزش باد شدید خواهد شد.

در همین خصوص هواشناسی با صدور هشدار سطح قرمز، بارش شدید باران و رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، وزش باد شدید، بارش باران و بارش برف در قلل از مخاطرات این سامانه بارشی است.

هواشناسی با بیان اینکه شدت بارش در برخی مناطق بیشتر است بالا آمدن ناگهانی آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها فصلی، آبگرفتگی معابر به صورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی، اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهری، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی و خسارت به زیرساخت ها مانند خطوط انتقال برق و خسارت به محصولات کشاورزی از اثرات مخاطرات این سامانه بارشی است.

عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشای کانال‌ها و آب درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو و محافظت از محصولات کشاورزی توصیه شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =