آخرین اخبار

رضایی: تجربه امینی و درستکار قابل قیاس نیست

پیشکسوت کشتی کشورمان گفت: مربیان هم باید مانند کشتی گیران کسب تجربه کنند تا بتوانند به یک مربی کارکشته تبدیل شوند.

اشتراک گذاری
11 بهمن 1401
کد مطلب : 4369

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص رقابت های یاریگین روسیه و رنکینگ دار کرواسی اظهار داشت: تورنمنت‌هایی مانند یاریگین جزو رقابت‌های هستند که کشتی گیران می‌توانند خود را محک بزنند فارغ از هر نتیجه و برد و باخت مسابقات می‌تواند تجربه فردی کشتی گیران را بالا ببرد و حضور آنها در چنین رقابت‌هایی می‌تواند کمک بسیار زیادی برای آینده آنها باشد.

وی در خصوص رقابت‌های رنکینگ دار کرواسی نیز گفت: مسابقات رنکینگ دار کرواسی با توجه به اهمیت آن کشتی گیران با تجربه ای را به خود می بیند، چرا که رنکینگ جهانی تاثیر مستقیمی در عملکرد فردی کشتی‌گیران دارد. این مسابقات برای کشتی گیران حائز اهمیت است و باید با هوشیاری در این رقابت ها شرکت کنند. امیدوارم کشتی گیر ایرانی هم که در مسابقات رنکینگ دار کرواسی کشتی خواهند گرفت نتایج خوبی را کسب کنند.

پیشکسوت کشتی کشورمان در ادامه گفت: امیدوارم کشتی گیران با شرایط خوبی مسابقات کرواسی را پشت سر بگذارند و در مسابقات بعدی رنکینگ دار هم عملکرد خوبی را داشته باشند. کسب نتیجه خوب در مسابقات رنکینگ دار به کشتی گیران کمک خواهد کرد، تا در مسابقات جهانی سال ۲۰۲۳ به عنوان سرگروه انتخاب شوند که بسیار حائز اهمیت است.

رضایی در خصوص انتقاد به اعزام بعضی از مربیان به همراه تیم ملی به مسابقات بین المللی مانند یاریگین عنوان کرد: همانطور که مسابقات یاریگین برای کشتی گیران تجربه اندوزی بود برای مربیان هم چنین حکمی را داشت. مربیان جوان می‌توانند در این مسابقات تجربه‌های بسیار خوبی را به دست آورند. مسابقات تنها برای این نیست که کشتی‌گیران بروند و نتیجه بگیرند. در این مسابقات باید هم کشتی گیران و مربیان تجربه اندوزی کنند، تا در آینده بتوانند از آنها استفاده کنند. ما مربیان زیادی را در تیم‌های ملی داریم اما با توجه به سوابق فدراسیون مربیان را به تورنمنت‌های مختلف اعزام می‌کند، تا برای آینده آماده شوند. در این مرحله مسابقات یاریگین به نام فرید دژم خوی خورد تا در این رقابت ها بتواند تجربه لازم برای آینده را به دست آورد. مربیان هم باید مانند کشتی گیران کسب تجربه کنند تا بتوانند به یک مربی کارکشته تبدیل شوند.

وی در خصوص غیبت پژمان درستکار در اردوی تیم ملی و مسابقات رنکینگ‌دار کرواسی و اعزام ۲ مربی جوان به همراه تیم ملی گفت: مربیان تیم ملی قطعاً توانا هستند اما تجربه پژمان درستکار با تجربه احسان امینی یکی نیست امیدوارم هرچه سریعتر مشکل درستکار حل شود و به تیم ملی اضافه شود تا خودش کار را دست بگیرد. این مسابقات می‌تواند حتی به مربیان کمک می‌کند تا بتوانند آب دیده شوند و در آینده حرفی برای گفتن در عرصه مربیگری داشته باشند. تجربه امینی و پژمان درستکار قابل قیاس نیست، اما می‌توانند بر تجربه‌های خود اضافه کنند.

پیشکسوت کشتی کشورمان در پایان گفت: مسابقات رنکینگ در کرواسی شروع خوبی برای کشتی گیران در سال میلادی جدید است، هرچند همه عنوان داران شاید در این رقابت‌ها حضور نداشته باشند. اما فرصت خوبی است تا بتوانند خود را آماده رقابت‌های مهمتر در سال ۲۰۲۳ کنند.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =