آخرین اخبار

غبار محرومیت بر چهره روستاهای دورافتاده بویراحمد/کمیته امداد برایپاگوشی و گابرکچه برنامه‌ای دارد؟

اردوی جهادی برخی ادارات شهرستان بویراحمد در روستاهای دورافتاده کوشک بویراحمد برگزار شد و برنامه‌های برای کاستن از مشکلات مردم تدارک دیده شد.

اشتراک گذاری
07 بهمن 1401
کد مطلب : 4349

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، اردوی جهادی با محوریت بخشدار مرکزی شهرستان بویراحمد به همراه تعدادی از ادارات در پاگوشی و گابرک منطقه کوشک شهرستان بویراحمد برگزار شد.

مصیب حیدری، در اردوی جهادی که با محوریت بخشدار مرکزی در روستاهای پاگوشی وگابرک کوشک بویراحمد برگزار شد، گفت:  بر خلاف بعضی ادارات که بدلیل موقعیت جغرافیایی یا محدودیت اداری قادر به ارایه خدمت به اهالی این روستا نبوده‌اند کمیته امداد از تعداد ۱۳ خانوار ۸ خانواده را از سالها قبل تحت حمایت قرار داده است.

 

رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک شهرستان بویراحمد بیان کرد:  پنج خانوار دیگر تحت حمایت دیگر سازمان‌‌ها بوده و معیشت دریافت می‌کنند، که نشان از آن دارد که کمیته امداد برای حمایت از فقرا مرز جغرافیایی مشخص نکرده و نیازمندان و ولی نعمتان که صاحبان اصلی این مملکت هستند با تمام توان از آنان حمایت شده وخدمات این نهاد به دست آنان رسیده است.

حیدری عنوان کرد: آنچه قانون وضوابط به ما اجازه داده در راستای خدمات رسانی به مردم این منطقه انجام داده و کوتاهی نکردیم که بخواهیم شرمنده مردم باشیم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر آماده‌ایم افراد بالای ۴۵ سال و فاقد حمایت نهادهای حمایتی این روستا را تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) قرار دهیم .

این مسئول افزود: در راستای ایجاد اشتغال افراد بیکار نیز می‌توانیم با پرداخت تسهیلات خانگی از ۱۰ میلیون تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان جهت اشتغال طرح‌های انرژی خورشیدی، دامداری و زنبور‌داری ،گیاهان دارویی و سایر مشاغل از اهالی روستا چه افراد تحت پوشش و چه کسانی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند حمایت کنیم تا اشتغال ایجاد شود.

حیدری در خصوص احداث مسکن اظهار کرد: خانوارهای دو نفر به بالا که بتوانند پروانه ساخت مسکن تهیه کنند هم می‌توانند از تسهیلات و بلاعوض این نهاد مشروط به دریافت وام بنیاد مسکن بهره‌مند شوند.

 

وی بیان کرد: همچنین منازل مسکونی افراد تحت پوشش کمیته امداد که شرایط وقابلیت تعمیر را داشته باشند،در صورت همکاری آنان تعمیر خواهند شد.

رئیس کمیته امداد در خصوص تهیه لوازم خانگی یاد آور شد: افراد تحت حمایتی که از سه سال گذشته لوازم خانگی دریافت نکردند امروز شناسایی و برای آنان یک قلم لوازم ضروری تهیه می‌شود.

حیدری گفت: از منازل تک تک افراد تحت حمایت و نیازمند بازدید و نیازمندی‌ها آنها احصا شد که در صورت همکاری اهالی برای ۴ خانوار آبگرمکن خریداری و حمام احداث می‌شود، برای دو خانوار یخچال و یکی از خانواده‌های که دارای بیماری بودند تشک مواج وچند خانواده هم وام اشتغال در نظر گرفته شد.

 

گفتنی است، رئیس کمیته امداد ضمن بررسی ریز مشکلات مددجویان و ثبت آنان به همراه مددکار مربوطه سبد غذایی که برای اهالی تدارک دیده بود تحویل آنها شد.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =