آخرین اخبار

پیگیری پروژه راه‌آهن یاسوج در سفر دوردوم دولت/ مدیران برای بودجه ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی کنند

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از پیگیری پروژه راه‌آهن یاسوج_ گچساران در دور دوم سفر دولت خبر داد.

اشتراک گذاری
29 دی 1401
کد مطلب : 4300

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، سیدعلی احمدزاده در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان افزود: مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان اطلاعات بودجه ۱۴۰۲ را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دریافت کنند و برای آن برنامه ریزی داشته باشند و هر جا که با کمبود اعتبارات مواجه بودند پیگیری کنند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به جریان پیشرفت طرح‌های بزرگ و ابرپروژه‌های اقتصادی و عمرانی استان اشاره کرد و اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی طرح های تحول زا در استان شتاب گرفته است و هر جایی مشکلی باشد بررسی و برای رفع آن با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

احمدزاده تاکید کرد: حوزه اقتصادی استان در پی جذب سرمایه‌گذار باشد و دستگاه‌های اجرایی همکاری کنند.

استاندار به طرح‌های مهم و بزرگ اقتصادی در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: احداث پل معلق به طول ۳۷۵ متر و آماده بهره برداری بودن طرح موج‌های آبی در دهه فجر و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری بستر و حاشیه روخانه بشار، می تواند برای حوزه گردشکری تحول زا باشد.

 احمدزاده به پروژه راه آهن استان و اتصال خط ریلی یاسوج، گچساران، خوزستان و بوشهر اشاره کرد و گفت: این مهم در شورای توسعه استان مطرح و در سفر دور دوم رئیس جمهور به استان پیگیری خواهد شد.

استاندار بیان کرد: پیگیری برای ایجاد کارخانه سیمان گچساران، پالایشگاه گچساران، پالایشگاه پادوک کهگیلویه، پتروشیمی دهدشت و فاز دوم آن هستیم.

احمدزاده عنوان کرد: پیگیر این مسئله مهم هستیم که تبدیل منطقه ویژه اقتصادی گچساران به منطقه ویژه انرژی اعلام شود. 

وی به آغاز لرزه نگاری از منطقه مختار شهرستان بویراحمد به طول ۲۰۰ کیلومتر و عرض ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر برای شناسایی و استخراج گاز خبر داد و گفت: عملیات اجرای لرزه نگاری با مساعد شدن شرایط آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه، وزیر نفت توجه ویژه به استان دارد، تصریح کرد: ایجاد صنایع بزرگ و وابسته به نفت و گاز در استان مورد توجه جدی قرار گرفته است. 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به تلاش در تسریع طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و گفت: سهم استان از این طرح ۱۰ هزار واحد است که ۷ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن شهری و بیش از ۴ هزار واحد در روستاها در دست اجراست که بیشتر از سهمیه است

احمدزاده عنوان کرد: متولیان مسکن در استان هر چه سریعتر برای شهرهای  یاسوج، باشت و سی سخت در  تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

وی ابراز داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در بحث طرح هادی در روستاها به اندازه ۵۰ درصد طرح‌های هادی اجرا شده در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی در دولت سیزدهم طرح هادی اجرا کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به آغاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی در استان تاکید کرد و افزود: مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هر چه سریعتر با برنامه‌ریز در شهرهایی که متقاضی و زمین هست در این خصوص اقدامات لازم را به عمل آورند.

احمدزاه به همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی و سیستم بانکی در خصوص فراهم کردن زمینه برای جذب و حمایت از سرمایه گذار و کارآفرینان تاکید کرد و گفت: متقاضیان واحدهای تولیدی، اقتصادی و یا گردشگری که زمین برای احداث در اختیار آنها قرار گرفته چنانچه اقدام نکنند، زمین از آنها پس گرفته خواهد شد.

استاندار تاکید کرد: منابع طبیعی و محیط زیست استان در خصوص ایجاد ابر پروژه ها در استان که در دور دوم سفر مجوز کسب خواهند کرد از هم اکنون آمادگی لازم را داشته باشند. 

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =