آخرین اخبار

۶۷۸ ​آزمون از نازل‌های عرضه سوخت مایع در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد از انجام ۶۷۸ آزمون از نازل های عرضه سوخت مایع استان با هدف رعایت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان خبر داد.

اشتراک گذاری
14 دی 1401
کد مطلب : 4106

به گزارش توازن و به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، بهمن رحمتی گفت: اداره‌کل استاندارد با هدف نظارت و کنترل هر چه بهتر نازل‌های عرضه سوخت مایع با همکاری آزمایشگاه‌های همکار تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان، در ۹ ماهه امسال ۶۷۸ مورد آزمون دوره ای از نازل‌های عرضه سوخت مایع (بنزین و گازوئیل) را انجام داده است.

رحمتی بیان داشت: بررسی صحت عملکرد نازل‌های عرضه سوخت مایع یکی از وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد ایران است و به صورت فصلی باید صحت عملکرد این نازل‌ها مورد بررسی و آزمون قرار گیرد. 

وی افزود: در این بازرسی‌ها، ضمن انجام آزمون، در صورت صحت عملکرد نازل، برچسب انجام آزمون دوره‌ای که قابل مشاهده برای تمام استفاده کنندگان از نازل مورد نظر است، بر روی آن نصب و در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.

وی گفت: تعداد ۳۵۰ نازل سوخت مایع در جایگاه های سوخت (بنزین و گازوئیل) استان فعال است که در مجموع تعداد ۶۷۸ آزمون بر روی این نازل ها انجام شده است.

 رحمتی افزود: شهروندان محترم در صورت مشاهده هرگونه مغایرت، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۷ به کارشناسان اداره کل استاندارد استان گزارش دهند تا پیگیری و اقدام لازم در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

مدیرکل استاندارد استان در پایان از شهروندان خواست در جایگاه‌های سوخت، قبل از سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده بر روی نازل توجه داشته و سپس اقدام به سوخت‌گیری کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =