آخرین اخبار

ایران اعتراض خود به چین را با یک یادداشت اعلام کرد!

سفیر ایران در چین گفته به خاطر مواضع چین در قبال ایران، با یک یادداشت اعتراض خود را به این کشور نشان دادیم.

اشتراک گذاری
28 آذر 1401
کد مطلب : 4062

سفیر ایران در چین گفته به خاطر مواضع چین در قبال ایران، با یک یادداشت اعتراض خود را به این کشور نشان دادیم.

شی جین پینگ

رویداد۲۴ محمد کشاورز زاده  سفیر ایران در پکن در واکنش به بیانیه مشترک چین و عربستان سعودی درباره نقش ایران در منطقه و همچنین مالکیت جزایر سه گانه در توییتی نوشته «در دیدار با مقامات عالی چین ضمن ارائه یادداشت اعتراضیه خواستار توجه دستگاه دیپلماسی چین به حساسیت‌های منطقه‌ای شدم.»

بیانیه مشترک چین و کشور‌های حاشیه خلیج فارس با طرح ادعای واهی در خصوص مالکیت امارات بر سر جزایر ایرانی باعث واکنش گسترده افکار عمومی در ایران شد. در پی این اقدام امیرعبدالهیان وزیر خارجه با زدن یک توییت به زبان فارسی و بعدتر به زبان چینی بدون آوردن اسم کشوری بر حق مالکیت ایران بر این جزایر تاکید کرد. موضوعی که باز باعث اقنا افکار عمومی نشد.


بیشتر بخوانید: چرا چین و عربستان علیه جمهوری اسلامی بیانیه صادر کردند؟


حالا سفیر ایران در پکن با انتشار یک توییت مدعی شده ایران با ارائه یک یادداشت مراتب اعتراض خود را به مقامات پکن رسانده و خواستار توجه دستگاه دیپلماسی چین به حساسیت‌های منطقه شده است.

محمد کشاورز زاده در این توییت نوشته «در دیدار با مقامات عالی چین ضمن ارائه یادداشت اعتراضیه خواستار توجه دستگاه دیپلماسی چین به حساسیت‌های منطقه‌ای شدم. طرف چینی با تاکید مجدد به احترام به تمامییت ارضی ایران روابط دو کشور را راهبردی و برنامه ۲۵ ساله در منطقه غرب آسیا را که فقط با ایران منعقد شده را حاکی از آن دانست!»

سفیر ایران در چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 16 =