آخرین اخبار

پشت‌پرده وحشتناک مرگ یک دزد در مشهد

کنکاش های قضایی در دهلیزهای تاریک پرونده جوان متهم به سرقت که اواسط هفته گذشته در مشهد و در عملیات تعقیب و گریز با شلیک گلوله پلیس کشته شد به حادثه وحشتناکی گره خورد.

اشتراک گذاری
12 آذر 1401
کد مطلب : 4016

۱۲۶۴۵۸۵

۱۲ آذر ۱۴۰۱ – ۱۴:۳۰

کنکاش های قضایی در دهلیزهای تاریک پرونده جوان متهم به سرقت که اواسط هفته گذشته در مشهد و در عملیات تعقیب و گریز با شلیک گلوله پلیس کشته شد به حادثه وحشتناکی گره خورد.

رکنا: اوایل شب سه شنبه گذشته ماموران انتظامی هنگام انجام وظیفه در منطقه خواجه ربیع مشهد به جوان موتورسواری مشکوک شدند که حرکات و رفتار نامتعارف داشت. نیروهای گشت با استعلام از مرکز فرماندهی دریافتند که شماره پلاک موتورسیکلت سرقتی است! بنابراین به طرف راکب موتورسیکلت حرکت کردند و به وی فرمان «ایست» دادند اما جوان مذکور با مشاهده پلیس، گاز موتورسیکلت را فشرد و از محل گریخت. در این هنگام نیروهای انتظامی موتورسوار را تعقیب و فرمان های متعدد «ایست» صادر کردند اما راکب جوان همچنان به فرار خود ادامه می داد تا با ورود به کوچه  وپس کوچه های منطقه خواجه ربیع راهی برای گریز از چنگ مجریان قانون بیابد.

در همین حال ماموران انتظامی با شلیک چند تیر هوایی به وی اخطار دادند که توقف کند. با وجود این، موتورسوار مذکور بدون توجه به اخطارهای پلیس، بر سرعت موتورسیکلت می افزود. عملیات تعقیب و گریز در حالی ادامه داشت که نیروهای انتظامی برای حفظ جان عابران و رانندگان عبوری از شلیک مستقیم خودداری می کردند و همچنان سعی داشتند با تیراندازی هوایی و دادن اخطار، متهم به سرقت را وادار به توقف کنند اما او تنها به  گریز از چنگ قانون می اندیشید و با سرعتی وحشتناک از لابه لای خودروها عبور می کرد.

در این هنگام بود که دیگر ماموران برای پیشگیری از وقوع سوانح دلخراش و جبران ناپذیر، به ناچار لوله سلاح را به سمت موتورسوار فراری گرفتند و در یک فرصت مناسب به گونه ای که جان شهروندان در معرض خطر قرار نگیرد، به سمت لاستیک موتورسیکلت شلیک کردند اما این گلوله به پیکر متهم به سرقت اصابت کرد و او نقش بر زمین شد و بر اثر عوارض ناشی از برخورد گلوله جان خود را از دست داد. دقایقی بعد با گزارش این حادثه مرگبار، به قاضی غلامحسن الوندی (بازپرس شعبه اول دادسرای نظامی مشهد) بررسی های دقیق قضایی در این باره آغاز شد.

بنابر این گزارش، درحالی که چندین دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند از درون لباس های موتورسوار مذکور کشف شد. تحقیقات بیشتر نیز نشان داد که علاوه بر سرقتی بودن موتورسیکلت، پلاک نصب شده روی آن نیز دارای سابقه سرقت و متعلق به یک دستگاه موتورسیکلت دیگر است.

از سوی دیگر با انتقال جسد جوان حدود ۲۵ ساله به پزشکی قانونی، بررسی های تخصصی در این باره ادامه یافت و کنکاش مقام قضایی در دهلیزهای تاریک ماجرای این شلیک مرگبار، نشان داد مالک اصلی پلاک سرقتی نصب شده روی موتورسیکلت، مردی است که هم اکنون در مرکز درمانی بین مرگ و زندگی قرار دارد، این گونه بود که با دستور قاضی «الوندی» گروهی از افسران کارآزموده ماموریت یافتند تا به تحقیق در این باره بپردازند. بررسی های تخصصی با شناسایی همسر مالک پلاک موتورسیکلت، درحالی وارد مرحله جدیدی شد که این زن جوان به حادثه وحشتناک و تکان دهنده ای اشاره کرد و گفت: حدود یک ماه قبل همسرم به یک باره گم شد و ما برای یافتن او به هر جایی که به ذهنمان می رسید سرزدیم ولی اثری از او نیافتیم تا این که بالاخره بعد از یک هفته جست وجو او را در حالی پیدا کردیم که در بیمارستان به کما رفته بود و با مرگ دست و پنجه نرم می کرد.

بررسی های ما نشان داد که همسرم در حالی که با موتورسیکلت خودش تردد می کرد هدف هجوم زورگیر گوشی قاپ قرار گرفته و او برای سرقت گوشی و موتورسیکلت همسرم ضربه ای به سر او کوبیده است که پس از انتقال به بیمارستان به کما رفته بود و بدین ترتیب کسی از مشخصات او اطلاعی نداشت تا خانواده اش را در جریان بگذارند! ما هم بعد از ۷ روز پیگیری های مداوم بالاخره پیکر نیمه جان او را در مرکز درمانی یافتیم. وی شماره پلاک موتورسیکلت همسرش را تایید کرد و ادامه داد اما موتورسیکلت کشف شده از متهم به سرقت متعلق به همسر من نیست! و تنها پلاک آن به همسرم تعلق دارد!

 با پیدا شدن این سرنخ، تلاش گسترده ای با دستورات محرمانه قضایی برای ریشه یابی این ماجرا آغاز شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + شانزده =