آخرین اخبار

دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده‌اند نمی‌توانند به انقلاب صدمه بزنند

امام جمعه موقت تهران گفت: دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده اند نمی‌توانند به انقلاب صدمه بزنند.

اشتراک گذاری
11 آذر 1401
کد مطلب : 4009

امام جمعه موقت تهران:

امام جمعه موقت تهران گفت: دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده اند نمی‌توانند به انقلاب صدمه بزنند.

دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده‌اند نمی‌توانند به انقلاب صدمه بزنند

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: همه خوبی‌ها ریشه در تقوا دارد و به صراحت در قران آموختند اگر ملتی تقوا داشته باشند خدا زندگی آن‌ها را آسان می‌کند.

وی ضمن تبریک تولد حضرت زینب و روز پرستار گفت: حضرت زینب (س) تمام کارهایش حسینی بود و بو و خوی امام حسین (ع) را می‌داد. ایشان سخت‌ترین تهدید‌ها را به بهترین فرصت‌ها تبدیل کرد.

صدیقی اظهار کرد: شهید سلیمانی ما سیاستمدار، خوش فکر و شجاع بود و تجارب فراوانی داشت و فتوحات زیادی را پشت سر گذاشته بود، اما خدا می‌داند در برابر نایب امام زمانش سردار و سرلشکر نبود بلکه دلداده و شیدا بود. این را در فرماندهان سپاه هم می‌بینید که فراتر از امیری و لشکری عمل می‌کنند.

صدیقی با تاکید بر روحیه بسیجی که در ملت ایران جریان دارد، گفت: ایران با همه استکبار در جنگ است و دشمن با همه امکانات و سیستم اطلاعاتی پیچیده در برابر ایران همیشه شکست خورده است و همه تهدید‌های استکباری را ملت ایران تبدیل به فرصت کرده است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر تبعیت از رهبری و ولایت اظهار کرد: کسانی به امام حسین (ع) ابراز علاقه کردند، اما وقتی حضرت مسلم آمد تبعیت نکردند و معلوم شد دروغ می‌گفتند. ملت ایران ۴۳ سال است با همه قدرت‌های بزرگ درگیر است، اما خم به ابرو نیاوردند. از این رو محبت رهبری غیر از مناصب اعتباری و یک حقیقت و نورانیت و جذبه الهی است. مساله بسیج اشاره به روح بسیجی دارد. روحیه بسیجی یعنی ذوب در ولایت و خدا محور بودن است. حضرت آقا با خصوصیاتی که خودشان دارند می‌گویند بسیج در کنار همه کار‌ها باید تمرین معنویت کند. امروز این ملت بسیجی که شاهکار دنیاست اقتدارش را از باورش به این مساله می‌گیرد که رهبرش، نایب امام زمان است. این شاهکار بسیج است که زیر پرچم حضرت زینب (س) نشان داده می‌شود.

صدیقی با اشاره به گرامیداشت روز ۱۶ آذر، روز دانشجو گفت: من هر هفته با دانشگاه‌های مختلف در ارتباط و مانوس هستم. دانشجویان لانه حاسوسی را تسخیر کردند و امام پیام داد خوب جایی را گرفتید و رها هم نکنید و این معجره دانشجویی بود. دانشجویان در بحث اعتکاف هم سرآمد بودند یا در دفاع مقدس جنبش دانشجویی هزارن شهید تقدیم کرده است. امروز بدانید امام حسین (ع) در دانشگاه‌ها خیمه و پرچمی برافراشته دارد و هر جا پرچم امام حسین (ع) است آنجا پرچم پیروزی است اگر چند نفر حرمت‌ها را شکستند بدانید دانشگاه‌هایی که با خون شهدا تاسیس شده است نمی‌تواند به انقلاب صدمه بزند و تا آخر زیر پرچم ولایت به وظایف دانشجویی‌اش ادامه می‌دهد.

خطیب جمعه تهران با اشاره به بازی آخر تیم ملی ایران در بازی‌های جام جهانی گفت: تیم ملی کم نگذاشتند، اما به هر حال بازی باخت و برد دارد و امید داریم همه وزارتخانه‌های ما نسبت به امور فرهنگی و ورزشی دقت کافی داشته باشند، خصوصا وزارت ورزش و آموزش و پرورش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =