آخرین اخبار

کاهش قیمت دلار / سکه در مسیر صعود

اقتصادنیوز : قیمت سکه که روز گذشته در محدوده ۱۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان بسته شده بود در بازار امروز تا ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت.فلز گران بهای داخلی عصر امروز در محدوده ۱۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

اشتراک گذاری
10 آذر 1401
کد مطلب : 4000

به گزارش اقتصادنیوز ، علی صالح آبادی  رئیس کل بانک مرکزی امروز گفت فروش‌های نفتی در ماه گذشته نسبت به ماه مهر افزایش خوبی داشته است و وضعیت منابع ارزی نیز رو به بهبود است.

ردپای بانک مرکزی در بازار دلار 

روز گذشته هم  بانک مرکزی از تصمیم جدید در جهت کنترل بیشتر نوسانات نرخ دلار رونمایی کرد. مصطفی قمری وفا در حساب توئیتری خود نوشت: با هدف تسهیل خرید و فروش ارز به صورت اسکناس در شبکه صرافی‌های عضو بازار متشکل، سقف مجاز صرافی‌ها برای دریافت روزانه ارز مورد نیاز از بانک، ۵۰ درصد افزایش یافت و از ۱۰۰ هزار یورو به ۱۵۰ هزار یورو رسید

دو روز قبل نیز بانک مرکزی اعلام کرده بود که سقف فروش ارز به صورت اسکناس در بازار توافقی، برای اشخاص دارای کارت بازرگانی از ۲ هزار یورو به ۶ هزار یورو افزایش یافت. 

پیشروی قیمت دلار در بازار های همسایه 

قیمت دلار امروز مسیر کاهش را دنبال کرد با این حال نرخ دلار در بازارهای همسایه امروز صعودی بود و نرخ حواله درهم نیز رشد محدودی را ثبت کرد. برخی از کارشناسان معتقدند که  اقدامات اخیر بانک مرکزی در راستای تسهیل خرید و فروش ارز  موجب احتیاط برخی خریداران و افت نرخ ارز شده است.

رشد قیمت اسکناس آمریکایی در صرافی ملی 

 بازار رسمی دلار امروز هم شاهد رشد قیمت اسکناس آمریکایی بود. در صرافی ملی امروز چهارشنبه ۹ آذر ماه قیمت خرید دلار آمریکا ۳۲ هزار و ۴۸۶ تومان بود که در مقایسه با روز قبل تقریبا ۳۵۰ تومان بالاتر بود. قیمت فروش دلار هم ۳۲ هزار و ۸۱۳ تومان اعلام شد که نسبت به روز گذشته ۳۵۰ تومان رشد را نشان می دهد. 

در بازار متشکل هم قیمت دلار عصر امروز نسبت به روز قبل کاهش را ثبت کرد. اسکناس آمریکایی عصر امروز در مقایسه با روز گذشته ۷۶ تومان پایین تر بود و در محدوده ۳۳ هزار تومان به فروش رسید. 

نرخ دلار توافقی هم امروز در محدوده ۳۳ هزار و ۸۸۴ تومان بسته شد. روز گذشته قیمت دلار توافقی در محدوده ۳۳ هزار و ۸۰۶ تومان معامله شده بود. 

قیمت اونس طلا امروز ۱۱ دلار بالا رفت و در محدوده ۱۷۶۱ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار عصر امروز ۲۲ هزار و ۹۰۰  تومان گران شد و بر روی ۱میلیون و ۵۵۱ هزارو ۹۰۰ تومان قرار گرفت. روز گذشته فلز گران بهای داخلی ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش را ثبت کرده بود.

سکه پرواز کرد

قیمت سکه هم که روز گذشته در محدوده ۱۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان بسته شده بود در بازار امروز تا ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا رفت.فلز گران بهای داخلی عصر امروز در محدوده ۱۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =