آخرین اخبار

دلیل استعفای رستم قاسمی تشدید بیماری بود/ وزیر راه و شهرسازی بعد از پایان تعطیلات مجلس معرفی می‌شود

سخنگوی دولت اعلام کرد که به محض آغاز به کار مجلس، وزیر جدید راه و شهر سازی به مجلس پیشنهاد می‌شود.

اشتراک گذاری
02 آذر 1401
کد مطلب : 3937

سخنگوی دولت:

سخنگوی دولت اعلام کرد که به محض آغاز به کار مجلس، وزیر جدید راه و شهر سازی به مجلس پیشنهاد می‌شود.

دلیل استعفای رستم قاسمی تشدید بیماری بود/ وزیر راه و شهرسازی بعد از پایان تعطیلات مجلس معرفی می‌شود

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با تبریک هفته بسیج به مردم و بسیجیان، گفت: بسیجیان همیشه پرچمدار حمایت از حقوق مردم بوده و مطالبه گر تحقق عدالت هستند و هرجا مشکلاتی در کشور به وجود آمد، این عزیزان بن‌بست شکن بودند. در کرونا، بسیجیان در حوزه‌های مختلف پیش‌تاز کمک به مردم بوده اند.

سخنگوی دولت با اشاره به استعفای وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در جلسه امروز هیات دولت با توجه استعفای اخیر آقای دکتر قاسمی به دلیل تشدید بیماری، آقای دکتر افندی‌زادی به عنوان سرپرست وزارت خانه حضور داشتند. از زحمات یکساله آقای قاسمی تشکر می‌کنیم. آروزی موفقیت برای دوره سرپرستی آقای افندی داریم.


بیشتر بخوانید: صندلی‌بازی در دولت؟/ جا به جایی نیرو‌های ناکارآمد در کابینه دولت سیزدهم


وی افزود: رئیس جمهور و اعضای دولت از زحمات آقای قاسمی تقدیر کردند و آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای این بزگوار داشتند. مجلس در تعطیلات هفتگی خودش به سر می‌برد و به محض آغاز فعالیتش در هفته آتی وزیر پیشنهادی وزارت راه از سوی دولت به مجلس معرفی خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: در جلسه امروز دولت، مصوبات متعددی مطرح شد؛ دولت تصویب کرد که برای تصدی مدیریت عامل یا عضویت در هیات مدیره در شرکت‌های دولتی و شرکت‌های که دولت جایگاه مدیریتی دارد، یک دستور العمل احراز صلاحیت‌ها به تصویب برشدد تا یک شایسته سالاری در حوزه احزار صلاحیت وجود داشته باشد و هم سخت گیری‌هایی که مانع از جوان گرایی و نخبه گرایی می‌شود از بین برود. در این دستور العمل به طور خاص برای نخبگان یک تمایز‌ها و اولویت‌ها در نظر گرفته شد تا هرچه بیشتر از طرفیت نخبگان استفاده کرد.

بهادری جهرمی در پاسخ به این پرسش که برنامه دولت برای اجرای قانون غیریارانه‌ای شدن تعرفه پر مصرف‌ها چیست گفت: یکی از احکام تکلیفی که در قانون بودجه قید شده است، پلکانی شدن تعرفه پر مصرف‌ها در قبوض مصرفی شان است. پیش از این هم اشاره کردم نگاه دولت به این قضیه با تامل است، زیرا درست است که میزانی صرفه جویی به همراه دارد، اما وقتی یارانه پرمصرف‌ها حذف شود، از سوی دیگر باید هزینه آن قبوض افزایش پیدا کند. این مسئله به طور مستمر در رفت و برگشت و بررسی است، اما چون تکلیف است دولت باید تدبیری داشته باشد. نگاه دولت این است که نسبت به تعرفه حتی المکان تغییری صورت نگیرد به ویژه در کسانی که‌در الگوی مصرف، مصرف‌شان را انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 10 =